Atlas mraků (2012)

Díky několika časovými liniím a neustálého "skákání" z jedné do druhé, mi nedalo možnost se ani na chvilku nudit. Rozvržené to měli hodně dobře, ale sem tam jsem se chvilkami ztrácela. Co mě nejvíce ohromilo byla schopnost maskérů a herců se převtělit do mnoha rolí a pro mě bylo až zábavné v pohybech a výrazech ve tváři, hledat, kdo to zrovna je :) Ze všech příběhů se mi nejvíce líbil ten milostný mezi mladými muži, jejichž láska a oddanost se dostala až ke mě do páté řady. Proto byl pro mě jejich "závěr" nejsilnějším okamžikem z celého filmu a při scéně ve vaně, kdy jeden z páru zjistí, že se již "nesetká" se svým přítelem, mi vehnal slzy do očí. A jak jsem si všimla - nebyla jsem jediná. Film má několik hodně zajímavých momentů - rozhodně byla hodně úsměvná postava spisovatele, kterého ztvárnil Tom Hanks, jelikož jeho čin, který vykonal na party na střeše domu, tak to nečekal nejspíše nikdo a výsledkem byl pouze vyděšený a překvapený výraz ve tváři a ústa dokořán. Všechny ty příběhy mají něco do sebe. Je to opravdu hodně složité se na každý zaměřit, ale vždy když si na film vzpomenu, projede mi hlavou několik pro mě nejzajímavějích momentů - jako že film s určitou syrovostí znázorňuje například zabití střelnou zbraní. Hugo Weaving mě zcela ohromil svou postavou našeptávače a těšila jsem se na každý jeho další výstup. Postava "divokých", kteří v lese zabíjí vše, co jim přijde do cesty pro mě byl ve filmu určitým oživením, jelikož to tam asi nikdo nečekal a to je právě na tom filmu úžasné. Příběh Sonmi 451 a jak to tedy s ní doopravdy je, když poté vidíte její podobiznu v nadlidské velikosti - i to dává člověku mnoho otázek a scéna, kdy se tedy přijde na to, co se stane s "jídlonošičkami" po jejich službě - neskutečné :) Ale nápad s umělými dělohami a proteiny - detailně propracované a unikátní nápad. Scéna rozbíjení nádobí za zvuků hudby mileneckého páru, "Já vím, já vím" a jeho vynikající scéna v hospodě, při níž jsem se nemohla udržet smíchu a neskutečně jsem se u ní bavila :) A můj oblíbenec Jim Broadbent, který byl v každé své roli vynikající a přispěchala bych mu do domova osobně pomoci :) To byla již jen třešnička na dortu :) Film si mě neskutečně získal a mám dojem, že na něj půjdu ještě jednou ;)

Těsně vedle (2007)

Několik let zpět, co jsem to viděla poprvé, jsem tomu dala jednu *. O několik let později dávám za 3 a vím, že jsem se u toho příjemně pobavila a několik vtipných momentů se mi vrylo do paměti. Film je ukázkou toho, jak se přijde na to, že věci, které člověk jednou řekne poté vyplujou na povrch s jinou pointou :) Malin Åkerman byla ve své roli báječná, i když mi hned při první scéně v motelu při pauze na "šukání" začla lézt na nervy :) A Michelle Monaghan mi zase byla fyzicky nesympatická :) Takže já bych si nevybrala :) I když jo - Evu Longoriu na konci :D :D Ben Stiller se u mě bohužel už řadí do fronty hned za Adama Sandlera, který se snaží dělat srandu za každou cenu ať to stojí co to stojí, i když už to mnohdy není vtipné...Uvidíme jak to půjde dál :)

Bez kalhot (2012)

Bylo se na co dívat ;) Film ocení spíše dívky :D :D Ale bavila jsem se, to ano :) Tatum umí stále dobře tancovat a také má co ukazovat :) a McConaughey se také rád předvádí :) Příběh to mělo, závěr mě trochu zklamal, ale hlavně se mi líbilo nejvíce to prostředí ;) Jelikož co jsem vzpomínala, tak jsem doposud nic podobného s pánskou variantou, aby se bylo opravdu na co kvalitního dívat, neviděla.

Katy Perry: Skutečná tvář (2012)

Dokument o jejím největším turné, jaké doposud vytvořila a náhled na to, že ze dne na den se hvězdou opravdu nestala. Holka, co si šla tvrdě a hodně dlouho za svým a konečně se jí to podařilo, ale bohužel narazila jinde...:( Dokument mě dostal do stejného varu jako fanoušky, kteří jsou zde hlasitější než sama Katy a průlom, který v jejím životě nastal, ať už ohledně kariéry, tak osobního života - autoři dobře ztvárnili. Je zde dobře ukázáno to, že i když je člověk na dně, tak se musí odrazit, aby mohl pokračovat dál a nezklamal ty, kteří jí nejvíce důvěřují a jejichž život je lepší právě díky ní. Dokument je bláznivý, šílený, barevný, akčí a rozhodně hodně hlasitý (jak říká babička v závěru :) ) - tedy přesně takový jako je Katy Perry. PS: Zpomalené záběry a určité grafické části dokumentu jsou hodně vydařené a jen podtrhují život, který Katy žila a stále žije.

Méďa (2012)

:) :) "To je hovno?" :D :D Film je lehce "uvolněný" a počet sprostých slov opravdu přesáhl určitou hranici, kdy jsem si opravdu řekla, zdali to tvůrci myslí vážně. Ale s podivem - to do toho filmu sedlo :D :D Dvojice Wahlberg a Ted sedla dokonale a hlášky a různá popichování, které zde probíhala byla vážně vtipné :D Film obsahuje plno hlášek, které pochopí třeba jen málokdo - např. : "Promiň, někdo mu musel zahrát Joan Crawford." :D :D A rvačka v hotelovém pokoji a "výprask" anténou od Tedyho :D :D - Bavila jsem se. A to bylo pro mě hlavní.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Škoda. První díl mě neskutečně nadchl.Doslova mě ohromil. Skvělý nápad a ta představa toho, zdali se ta budoucnost opravdu vyplní, to napětí, to očekávání a co bude tedy dál...To mě opravdu dostalo. Bohužel cca od 6.dílu mě to už ale přestalo bavit, jelikož se tam vlastně neřešilo nic jiného a původně hodně sympatická postava Josepha Fiennese mi začala solidně lézt na nervy a to nejen jeho neustálým opakováním slov D.Gibbons... :D :D Že mám nutkání seriál dokoukat jen z toho důvodu, abych mohla říct, že jsem to viděla do konce a jinak mě to vůbec nezajímá - to je hodně špatně :) Ale ok - dokoukáno jest a pro mě nejlepší postavou byl alespoň Demetri :)

Prime (2005)

Skvělá Meryl Streep, jenž svou postavu židovské terapeutky stvárnila bravurním způsobem :D :D A její reakce ve chvíli, kdy zjistila, že se jedná právě o jejího syna - paráda :) :) Film je opravdu pojat poměrně dost realisticky a Uma je postavena do životní situace, kdy sama neví jak se má cítit, co má dělat, jak má postupovat apod. Působilo to na mě zcela lidsky, mile a příjemně mě to pobavilo :) Rozhodně super zážitek se vším všudy :)

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Skvělé téma. Ale pro mě dost špatně využito a natočeno ještě hůř. Nebýt několika dobrých zpomalených scén s malým "chlapcem" a hodně zajímavým závěrem, s kterým téměř nikdo nepočítal, tak bych si vzpomínku na tento film vymazala z paměti ihned při odchodu z kina. Pár scén tam ale bylo dobrých a nebýt své úžasné spoludivačky a jejím hláškám, nevšimla bych si dvou výborncýh detailů :D :D Aneb - "To povlečení je z IKEY, to musím mít." :D A "No není to idiot?" :D :D Ještě jedna věc mě na celém filmu zaujala - Joseph opravdu chvilkama vypadal jako úplně jiný člověk a dokonce jsem několikrát přemýšlela jestli je to opravdu on. Tak moc dobře se ho snažili upravit do podoby budoucího svého já.

Nedotknutelní (2011)

Konečně jsem porozuměla tomu, proč se mne plno lidí ptalo, zda jsem tenhle film viděla :) Je opravdu nepřekonatelný :) Spojení dvou světů, které mají tak málo společného :) Vtípky Drisse, které do svého života Philippe potřeboval a nikdo to neviděl a žádný soucit, to pochopí jen málokdo. Hlavně ten, kdo si tím prošel. Film na mě hlavně nepůsobil nijak přikrášlovaně a scéna v opeře je pro mě jedna z nejlepších :D :D Dále hláška s přejetím vozíkem a ten závěr - prostě husina. A tak to má u dobrého filmu pro mě být. Jo a taneční kreace na narozeninové oslavě - hmm ;)

Skyfall (2012)

Hudba úžasná :) Daniel Craig je můj favorit již od "Po krk v extázi" a bondovky jsem začala sledovat až díky němu :D :D Bohužel v tomto filmu mi přišel poněkud "uzavřenější" a ani jsme se moc nemohli pokochat jeho tělem :D :D Film má skvěle propracované úvodní titulky, kde si opravdu vyhráli s detaily, které obsahovali dost ukázek toho, co ve filmu uvidíme :) Ale co byla perlou celého filmu a na co vzpomínám opravdu nejvíc je Javier, jehož herecký výkon mě naprosto ohromil, jelikož zde prostě ukázal, že svou práci odvádí na maximum a do koho všeho se dokáže převtělit a já bych s ním prostě šla na kafe i s těmito bílými vlasy :D Co mě překvapilo bylo, že Bond nedal najevo skoro žádné city k dané "bondgirl", aby mohl na konci filmu se zlomeným srdcem pomstít její smrt či dát najevo více nějaké emoce :) Skvělý byl vjezd metra pod vymezenou trasu :D :D A když "M" přednášela poezii a Bond se za ní hrnul do soudní síně a snažil se ze všech sil, tak to jsem opravdu měla neskutečnou husinu :) - To byl pro mě nejlepší moment z celého filmu. Skotsko bylo ukázáno v dost "pošmurném" prostředí, i když toho jelena u vjezdu bych brala :D A Ralph Fiennes na mě už zrovna nepůsobí jako nějaký sympaťák a raději bych tam viděla jako bratra Josepha :D Získala jsem z filmu také úžasný tip na sázku aneb panák se škorpiónem :D Celkově hlavně závěr na mě působil dost neukončeným dojmem a prostě "něco" mi na celém filmu nesedělo. Ale Naomie Harris to rozhodně nebyla ;) Něco mi tam prostě chybělo...A rozhodně vím, co mi bude chybět příště... Judi Dench.