Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Ok :D :D Od začátku bylo jasné, jak to skončí :D Ale proč se nepodívat na 124 minut filmu, který by mohl být minimálně tak o půl hodinu kratší :D :D Pro mě bližší hodnocení tohoto filmu nemá cenu, jelikož na svatby mám svůj určitý názor a tento film pouze podtrhuje to, co si myslím :D :D Že svatba není důležitá a pouze vztah "zničí" :D

Tohle je válka! (2012)

Boj o dívku? :) Já jsem se bavila :) A ještě ke všemu se přitom koukat na Toma Hardyho? ;) No proč ne ;)

Slečna zamilovaná (2009)

To byla "pakárna" :D :D Jsou to sice již 3 roky co jsem to viděla, ale vím, že jsem jen čekala, až film skončí :D :D Sandra Bullock tu bude snad až do 60ti hrát "věčně mladé a pubertální" ženy po třicítce :D Ne, tehle film vážně nebyl pro mě a bylo mi líto Bradleyho Coopera, že ve filmu hrál :D

Králova láska (2011)

Tento film mi neskutečně učaroval! Svým příběhem, prostředím, hudbou a intenzivními pocity, které herci ve filmu ztvárnili na maximum. Určitou dobu jsem sice tápala kvůli prolínání dvou časových rovin, ale to šlo po určité chvíli stranou...Výprava a kostýmy - práce odvedená na jedničku. Pro někoho má možná příběh poněkud "pomalejší" a táhlejší děj, ale to já si rozhodně nemyslím. Film je jedním z nejlepších, který jsem za poslední dobu viděla....A vím, že ho co nejdříve budu chtít vidět znovu.

Nejlepší film, jaký byl kdy prodán (2011)

Skvělý nápad :) Výborný režisér i herec v jednom :) A hlavně - téma dnešní doby :) Tenhle člověk se prostě jen tak v ničem nenechá zastavit a těším se na další jeho počin :)

Zrození šampióna (2009)

Tenhle film je pro mě ukázkou toho, jak se za 3 roky od prvního shlédnutí dá razantně změnit názor :D Poprvé když jsem film viděla ještě před udělováním Oscarů jsem byla silně rozhodnuta, že bych Sandře Bullock Oscara za její výkon rozhodně nedala :D Tohle jediné zůstalo stejné :) Ale jinak pohled na film je aktuálně zcela jiný :) Ano, sladkost nadevše, ale když si člověk uvědomí, že je to inspirováno skutečnými událostmi, tak se aspoň na chvilku zamyslí...Ve filmu je od každého trochu - Michael nemá zrovna vysoké IQ, proto je pro něj život kapánek složitější, sociální prostředí, z kterého pochází, prostředí, do kterého se zase naopak dostane ze vteřiny :) Náboženská víra, sportovní prostředí, dostatek finančních i jiných prostředů a hlavně - pro mě přijatelné množství amerického fotbalu :) V tom smyslu, že kdyby ho tam bylo méně či více, bylo by to o něčem jiným :) Co se mi moc líbilo byla role malého SJ, který byl pro mě ve filmu "šampion" :D

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Michelle Williams není zrovna moje oblíbená herečka, což se ale nedá říct o Ryan Gosling, který v mé pětce ;) nejlepších ( a jinak nej označovaných :D ) herců rozhodně je. Život, láska, věrnost a rozhodnutí, které člověk učiní, aby byl skutečně šťastný a "neničil" si budoucnost. Co je opravdu moc hezky udělané jsou závěrečné titulky :)

Last Night (2010)

Intenzivní. Lehce, ale přitom velmi náročně natočené. Téma, které zažívá plno lidí na světě a ani jejich nejbližší o tom neví... Neví čím se trápí... Film může někoho spíše nudit, ale naopak ti, kteří si podobnou fází života prošli či prochází, o to intenzivnější je pro ně zážitek z filmu... Škoda, že není dostupný oficiální soundtrack, jelikož hudba je vynikající.

Odsouzení (2010)

Velké překvapení, které ale vysloveně neohromí na maximum, ale rozhodně zaujme. Vynikající Hilary Swank a ještě lepší Sam Rockwell, kterému bych jako hodně zajímavému "záporákovi" tu vraždu přišila :) Film Vás zatáhne do děje již od prvního záběru a nepustí až do konce. A to také díky vynikající kameře a opravdu zajímavému příběhu :)

Temné stíny (2012)

Burtona mám ráda, ale tohle považuji za jeden z jeho nejslabších snímků...Podle mě je to až moc zbytečně "přeplácané". Je tam toho zbytečně moc. Je to překombinované, až moc přehnané a hlavně - mě vůbec nezajímalo kdo tam zemře a kdo to přežije :D :D Kostýmy a make-up - jak jinak než na jedničku, ale prostě mě to od začátku přišlo až moc a není to můj šálek kávy.