Tajný život včel (2008)

Další z často používaných témat - Amerika 60.let 20.století - to sice ano, ale já s tím problém nemám. Jako nemám problém s černochy ;) Spíše mě to ještě více láká podívat se na film, který právě zpracovává toto téma, které považuji za dost důležité. A doporučila bych plno dalším lidem, aby se podívali na to, čeho byli lidé, a bohužel stále i jsou, schopni, jen pro barvu pleti udělat. Dakota Fanning patří mezi mé oblíbenkyně, takže ona byla pro mě hlavním tahounem celého filmu, ale také se zde znovu objevila Jennifer Hudson, která o 2 roky dříve slavila úspěch ve filmu Dreamgirls. Jen mě lehce zarazil Paul Bettany, který na mě vůbec nepůsobil jako otec Dakoty. Ale spíše jako její starší bratr. A tajemství včel - které má hlavní představitelka tak moc ráda - zůstalo mi utajeno :)

Rocker (2001)

Mark Wahlberg jako rocková hvězda? :) Nemám problém :) Ani s jeho dlouhými vlasy :) Mě se film líbil hlavně z pohledu člověka, který se dostane tam, kam se sice netoužil dostat za každou cenu, ale využil své šance a užíval si to plnými doušky. Lehký náhled na to, jak to v takové branži chodí - no nečekaně sex, drogy a rocknroll? :D Scéna, kdy se Emily a Chris vzbudí po první rockové party a oba se sejdou skoro nazí u svého společného pokoje, každý zvlášť - už v tu chvíli bylo jasno jak to dopadne :) Sice film s předvít¨datelnými závěrem a i každou minutu tušíte, co se stane, ale i tak - mě to vtáhlo do děje. Jak rocková atmosféra, tak dobrý výkon Wahlberga, i závěrečné titulky :)

Život podle Dana (2007)

Příjemná "komedie" ze života jednoho Dana..či mnoha Danů na celém světě :) U tohoto filmu bych doporučila nic zbytečně neřešit, pohodlně se posadit, uvařit si kafe či čaj, nejlépe s rodinou a nechat se vtáhnout do příjemného domu plného členů jedné americké rodiny, která se každoročně na několik dní setkává, aby si užila konec léta a pobavila se. Jelikož moje rodina se skládá ze 3 holek - tak si dokážu živě představit, co by asi tak Dan mohl zažívat a ani se mu nedivim, že si nevěděl v určitých chvílích rady. Proto existují matky :) Už i tady na mě Alison Pill působí jako profesionálka, jelikož ji už několik let považuji za herečku s velikým talentem. Jo a Steve Carell - tohle je podle mě role přímo pro něj. Bohužel si to u mě poté zkazil Božským Evanem...

Nezvaní hosté (2011)

Po technické stránce moc pěkný film. Skvělé efekty, propracovanost do detailů.. Určité napětí jsem tam cítila, ale nemůžu si pomoct -prostě to na mě působilo hloupě :D Propletenost dvou časových linií mi ale dělal problém, jelikož bylo jasné, že určitá spojitost mezi nimi je, ale sakra...dost mě to mátlo :D :D Nejlepší na celém filmu pro mě byla Ella Purnell, jejíž výrazné oči mě upoutali hned od začátku.

Zrození (2004)

Zajímavá myšlenka - to rozhodně. Zpracování -pro mě už ne tak uchvacující. Nicole Kidman se mi zaprvé vůbec nelíbí v těchto krátkých vlasech. Její herecký výkon považuji za podprůměrný a celkovou atmosféru za zbytečně přehnanou. Co byste dělali ale v dané chvíli vy, kdyby se vás stalo to, co jí?

Moje tlustá řecká svatba (2002)

"Dej si na to Okenu" :D :D :D Skvělá, šílená, ani ne pro mě komedie, ale dobrá realita, kterou musí prožívat bohužel plno lidí, kteří žijí v rodině s ortodoxní vírou, ať už se jedná o jakoukoliv. Nia Vardalos je hodně přesvědčivá a její početná rodinka je správně "šílená" a hlučná :) Zvyky, tradice, mnoho lidí v domě a žádné soukromí - přesně i tak se to dá shrnout :)

LOL (2012)

Příjemné spojení Cyrus x Moore mi dávalo dojem, že tyhle dvě by opravdu spolu mohly mít příbuzenský vztah :) Americké úsměvy všude kam se podíváš, klasická klišé, Amerika na každém rohu... Ale když jsem tento film zapla s tímto očekávání - nic mě už nepřekvapilo :) I když vlastně - jedno klišé bylo opomenuto - neodehrávalo se to v New Yorku ;)

Divoška (2008)

Emma Roberts je opravdu vynikající herečka, proto se na to dalo také hlavně koukat :) Příjemně jsem se pobavila, některé hlášky byli fajn (Kobylí ksicht, Ježíši Kriste - Já myslela, že Ježíš nosí vousy a Kristusky - Budu muset dát vyměnit vitrážové okno ve školní kapli :) ) a paní ředitelka a její klidný a vyrovnaný pohled mě vždy připomněl to, že Natasha Richardson byla opravdu skvělá herečka a je škoda, že jsme o ní přišli...

Projekt X (2012)

Já jsem se bavila a to v tomto případě bylo hlavní :) :) Do určité chvíle si člověk řekne - "to jsem taky zažil"...ale úplná pravda to není :D

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Pro mě klasická anglická podívaná, kterou můžu vidět kdykoliv, jelikož obsahuje pro mě všechno dokonalé - vynikající herce, skvělé anglické prostředí, vtipnou zápletku, vynikající herecké výkony a kouzelnou Reese Witherspooon, která tomu všemu nasadila korunu :) Ať už byl před natáčením či při natáčení mezi Firthem a Everettem jakýkoliv vztah - mě to přišlo dokonalé a jako bratři na mě působili od první minuty :) Dramatické vstupy a pohledy Judi Dench - to byla pouze třešnička na dortu ;)