Holky z lepší společnosti (2003)

Ukázka reality, která se děje v mnoha místech na Zemi právě teď :) Trošku to okořenit, dát více šíleností a lehce prodloužit a myslím, že by to byl hit. Takhle se dalo na šílenou a rozjařenou Brittany Murphy dívat (podle mě tenhle typ dívek měla vždy v krvi) a Dakota Fanning ztvárňuje typickou holčičku, která se vlivem nezájmu od svých rodičů stala tím, čím se stala a uzavírá se před okolím. Šlo to a existují větší hrůzy. PS: tu sponu do vlasů a šaty na začátku filmu bych ráda měla doma :D

Simone (2002)

Andrew Niccol je člověk se skvělými nápady :) Simone je vynikající ukázkou toho,jak svět dokáže ovládnout počítačová grafika (a to je snímek z roku 2002) a také to, jak dokáží být lidé posedlí známou osobností a jsou schopni pro ni udělat cokoliv. Se Simone se nikdy osobně nesetkali a tak nemůžou vědět jaká skutečně je, ale přesto jsou jí přímo posedlí. Dobrá byla taky snaha Viktora Simone zničit :) A ono ne :)

Bídníci (2012)

Rozhodně překvapení v tom, že tam zazní pár vět bez zpěvu :) Ale pozitivní překvapení :) Nejvíc jsem byla překvapena zpěvem a celkově hereckým výkonem Russella Crowe, jelikož právě jeho hlasu a zpěvu jsem se bála nejvíc :) A hlavně - výstupy dvojice - Crowe x Jackman - tak to byli pro mě tahouni celého filmu :) Kam se na ně hrabaly všechny ženský ve filmu :D :D Beznadějně jsem již 8 let zamilovaná do Eddieho Redmayneho, tudíž při jeho vstoupení na scénu pro mě film měl hned jiný rozměr :D :D Taky bych ho vláčela kanálem a nesla ho až na kraj světa, jen aby to přežil ;) A dvojice Bonham Carter x Cohen - ;) Dokázala jsem si je představit jako pár i v reálném životě ;) Ti mi k sobě sedli jako sádlo na chleba :) Skvělý :) Vážně super :) Zkrátila bych to o 20 minut, ubrala trochu zeleného pozadí, aby to vypadalo přesvědčivějc a ne tak uměle a Russelovi dala rovnou další smlouvu na další muzikál :)

Ruby Sparks (2012)

Téma zajímavé, i když pro mě už známé, ale i tak jsem měla tušení, že tam bude něco neobvyklého a zcela neočekávatelného. A ono vážně jo. Poslední 20 minut filmu byly tak silné, že mě donutily na jednu chvíli dokonce přestat pít a to je už co říct :D :D "Já nepíšu o tobě. Já píšu tebe." "Můžu tě přinutit k čemu chci." Tato část byla pro mě přesně "to" na co jsem čekala. Dva hlavní hrdinové, kteří mi nejsou zrovna dvakrát sympatičtí a rozhodně bych chtěla mít stejné geny jako Zoe Kazan, která ve svých letech vypadá stále na 18 a Annette Bening v roli matky, která jí sluší ještě mnohem více, než všechny ty upnuté a uhlazené paničky, které také často hraje. Závěr, kdy Ruby má výraz ve tváři, že Calvina opravdu nikdy nepotkala a jejich nevinné setkání - dokazuje, že stát se může opravdu cokoliv.

Hodina pravdy - Masakr na střední škole Columbine (2004) (epizoda)

"Masakr", který se stal inspirací pro mnoho režiserů a v Americe začalo obrovského "šílení" jménem ochrana studentů na středních školách. Dokument je skvělou rekonstrukcí minutu po minutě, co se odehrálo toho dne a také je to doplněno až šokujícími osobními záběry z kamer hlavních účastníků. Poutavé také je přidělování fotografií osob, které zemřeli a kde se to stalo - tohle si myslím, že by se v "americkém" dokumentu asi neobjevilo takto "syrově" jako z dílny Velké Británie. Proto to po mě bylo tak působivé narozdíl od všeho patosu a serepetiček, které by tam američtí tvůrci jistě nanesli. Hlavně závěrečné "projevy" mladíků jsou opravdu určitou předzvestí jejich plánu...

Bezmocná (1995)

Jsem poskvrněna prvně seriálovou verzí a tohle pro mě byl celkem nudný, přeplácaný film o ničem. Alicia Silverstone umělá, její kamarádka "D" moc stará a přišlo mi to poněkud "šedivé a umělé".

Praštěná holka (1996) (seriál)

Pamatuji si, že jsme se na tento seriál dívali v pubertě :D :D Člověk to musí brát opravdu s velikým nadhledem, jinak to totiž nejde :D Nevinnost nadevše, tolik peněz, že nevíte co s nimi, rozmazlení puberťáci, výrazné oblečení a barvy, po kterých Vás po určité době začnou bolet oči a samozřejmě "problémy života a smrti" :D :D Nic víc než zábavu a pohodu jsem v tom nehledala a musím říct, že v seriálu jsem narazila na množství dobrých vtipů a narážek :)

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Pokud máte horečku a potřebujete se něčím dostat z depky, tak vřele doporučuji :) Film je dobrou ukázkou toho, jak seriály vládnou světu a jak lehce se dají ovládnout teenegeři :) Stupidní seriál s herci, kterým je kolem čtyřicítky a hlavní postava, které je kolem padesátky, ale stále vypadá a chová se na 30 :) Jo a film má dobré hlášky jako:"Izzie? Proč je Ken v tom topení?" "Víš jak měl Alzeihamera a proto zabloudil?" :) A nebo: "Mám na to paragon." :) Jo a duo Michelle Pfeiffer a Saoirse Ronan jdou k sobě jako matka s dcerou skvěle :)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

NEjsem fanynka Pána Prstenů a všech věcí s tím spojených :) Šla jsem do kina s přáteli, kteří tímto „světem“ žijí, abych byla hlavně v příjemné společnosti a těšila se z jejich radosti z filmu a daného prostředí. ( Pána Prstenů jsem viděla – všechny díly ;) ) A byla jsem spokojena už v průběhu promítání, jelikož jsem zjistila, že mě film zaujal více než je, což se projevilo i při následující debatě po kinu :) Takže vlastně děkuji jim, že jsem na to mohla jít, páč jsem si to neskutečně užila :) Jsem neposkvrněna knižní předlohou – ať se jedná o Pána prstenů, tak o Hobita (kdysi v dětství jsem se o to párkrát marně pokusila), takže se mě netýká ta nesmyslná touha všechno srovnávat s knihou, což je neskutečně hloupé a užila jsem si pouze film. Ano, na filmu je vidět, že jeho tvůrci měli nadbytek peněz a téměř vše – opravdu snad i každý malinký detail je vytvořen digitálně, což je podle mě až nadmíru přehnané, pár minut bych filmu ubrala a pár„monumentálních“ výstupů bych taky dala pryč. Neustále vyjukaný výraz Bilba Pytlíka sice Martinu Freemenovi sluší, ale bylo ho příliš a je zajímavé, že ve filmu jsou snad tisíce mrtvých, ale krev žádná :) Zpočátku i v průběhu filmu to bylo podle mého názoru zbytečně moc rychlé – až to bylo rozostřené a nedalo se stíhat děj a prostředí bylo jakoby v mlze a nezaostřené. Naopak tam bylo plno fešáků ;) V podobě Kiliho a Filiho ;) A taky hlavního Thorina ;) Ve filmu je mnoho vtipných momentů a s podivem jsem se až moc často smála – například při scéně, kdy se všichni scházejí u Bilba a při jejich „honosné“ večeři, poté různé narážky na Bilba, hození kusu jídla na nejvíce nenažraného trpaslíka a poznámka „Mohlo to být ještě horší :) Co mě ze všeho nejvíc ohromilo byla ale bitva „kamenů“, která byla fakt úžasná a to bylo pro mě opravdu hodně velkým zážitkem. Ale naopak by si mohli odpustit digitálního ježka, šílené králíky, kteří táhli saně, ale naopak výkon Gluma byl excelentní a jeho výstup byl jeden z nejlepších momentů :) Jo a hudba byla báječná :) Tudíž – u mě spokojenost, jelikož jsem se bavila, byla jsem ohromena a jelikož si uvědomuji fikci – tak u mě super :)

Až vyjde měsíc (2012)

Jako by tento film byl točen přímo pro mě :) Způsob natočení, herecké obsazení, styl humoru - všechno na jedničku :) Pečlivost a strohost, čímž film vyniká a bez zbytečných detailů a zbytečností - to je přesně jeden ze stylů, který u filmu miluju :) Milostný příběh mladé dvojice, z nichž jeden z nich je skaut :D :D Paráda :) Neskutečně jsem se bavila a všem bych dala největší herecké ocenění :)