Velká ryba (2003)

Tim je kúzelník. Vie, že pravda nie je to, čo sa stalo, ale to, ako to vidíme.

Špinavé ulice (1973)

Pomáhať druhému z vypočítavosti, človeka nespasí. Pomáhať tomu, kto o to nestojí je hovädina.

Pokání (2007)

Kvalitou príbehu je za Pýchou, ale všetko ostatné je O.K. Som rád, že Joe vie naplno využiť Keirin talent, čo sa iným režisérom až tak nedarí. A nie len jej talent...

Milionář z chatrče (2008)

Bol raz jeden svet. Vládli v ňom ľudia, ktorí okrem iného neváhali pripraviť malého chlapca o zrak, len aby ako spievajúci slepec viac vyžobral. V tom svete žil princ, ktorému pred očami ubili na smrť matku veriaci len za to, že verila v toho istého Boha ako oni, len inou filozofiou. Ten princ bol čistého a úprimného srdca a celí život hľadal z detstva stratenú lásku. Bol tvrdohlavý, preto si veľa vytrpel, ale nevzdal sa. Asi nepatril do toho sveta.

Pýcha a předsudek (2005)

Krásny príbeh, výborné výkony hercov, do detailu prepracovaná dobová atmosféra a korunu tomu všetkému nasadila kamera. Ďakujem za zážitok pán Wright. Aké dôležité je byť sám sebou.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Nie je zbytočne prežitý život, o ktorom sa dá natočiť film.

Čas (2006)

Múdrosť vraj prichádza vekom. U Kima to zjavne neplatí. Mládež, rastúca vo zvrátenom merítku hodnôt,kde to, ako kto vyzerá, je dôležitejšie, aký kto je + plytkosť vzťahov = tragédia mladej duše. A predsa len existuje liek na čas. Radosť zo života.

Assault (1971)

Jedno s mojich prvých stretnutí so strachom. Čudujem sa, že mi to rodičia dovolili pozerať.

Velký útěk (1963) odpad!

Čo to bolo? Tony naivity a inak nič. Anglo-americkí zajatci na ozdravovacom pobite.