Poručík (1992)

Obrátenie sa zloducha. Plný počet za odvahu natočiť niečo také a za herecké umenie, ktoré predviedol H. Keitel. Kto by to zahral lepšie?

3-iron (2004)

Tae-suk žije mimo degradovanej spoločnosti tak, že počas dňa lepí letáky na dvere domov, alebo bytov, aby večer zistil, ktorý je voľný. Spraví si v ňom pohodlie, opraví pokazené spotrebiče a ráno odchádza. V jednom zdanlivo opustenom príbytku stretáva manželom týranú mladú ženu, ktorá sa pridá k mladému " tulákovi ".Navštevujú na čas opustené obydlia, až raz nájdu mŕtveho muža. . .a tak začína cesta k sebaobjavovaniu. Ako málo slov stačí na vyrozprávanie veľkého príbehu.

Mafiáni (1990)

O živote " Talianov " v U.S.A. a im podobným. S čím kto zachádza, to aj nachádza.

Interstate 60 (2002)

Najväčšie dobrodružstvo života je nájsť seba samého, a fuška si to uchovať. Odolať " neodolateľným " ponukám tohoto sveta a dávať veľký pozor na svoje priania. Výborný Oldman.

V Hlubokém hrdle (2005)

Vedieť tak vyfajčiť, že sa o tom dá natočiť celý film. Ako pozerám, aj solídny dokument, s ktorého sa dozvedám, že aj " zabiť " slobodu prejavu.

Světlušky v zahradě (2008)

K filmu som sa dostal preto, že si tam zahral Dafoe. Príbeh šiel akoby mimo mňa, no posledná tretina si ma získala a prinútila sa zamyslieť nad sebou. Neobyčajne hrejivý koniec. Willem 100%- tný, ako vždy. Neľutujem.

Orka zabiják (1977)

Keď som zhliadol Kosatku asi pred štvrť storočím, príbeh ma úplne pohltil. Nezabudnuteľná melódia a príbeh ma zaujal i teraz, k tomu Richardov Nolan. Potom prečo nie plný počet? Najviac mi vadila neprirodzene sa tváriaca Charlotte, k tomu niektoré scény pôsobiace naivne, herečka- neherečka Bo Derek... Ale tá Morriconeho hudba...

Klub rváčů (1999)

Film hodnotiť nebudem, ale herecký výkon najlepšieho, čo sa v 60- tych rokoch narodilo, rád pochválim. Brad i Edward vinikajúci a pochvala patrí i Helene, ktorá si svoju úlohu vychutnala.

Nepohodlný (2005)

Pomoc Afrike je hlavne pomoc sebe. A kto chce naozaj pomôcť, musí s cesty. Dvojica hl. predstaviteľov citlivo vybraná, odvedúc poctivo svoje úlohy. Poslednú scénu B. Nighyho by lepšie nik nezahral.

Paměti mystika (1998) (seriál)

Duchovný pokrm pre dušu. Kde by bol svet, keby sa to učilo na školách a hlavne v rodine.