Slavnosti sněženek (1983)

Žiadna sláva ( u mňa ) . Film o ľudských slabostiach a závislostiach nie len v soc. Československu.

Powaqqatsi (1988)

Dokument, ktorý sa na nič nehrá a zobrazuje život tretieho sveta bez bombastických záberov a bez komentára, ktorý ani nebol treba. Zaujal i moju 5 ročnú dcéru, ktorá mi kládla otázku za otázkou a to je vlastne zmysel dokumentu.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Dielko zaoberajúce sa vecami dobre známymi, len sú v darčekovom balení. Dokument tváriaci sa ako posolstvo, ale z každej sekundy sa valí komercia.

Putování s pravěkými monstry (2005) (seriál)

Nevedel som, že pred dinosaurami bolo obdobie plazov podobných cicavcom. Tak tiež, že ich éru ukončilo celosvetové sucho. Zasa som o niečo múdrejší.

Poslední císař (1987)

Dokonalá ukážka bezmocnosti manipulovaných a zvrátenosti manipulátorov. Absurdného fungovania cisárskeho dvora, ale hlavne nedokonalosti a úbohosti ľudí, ktorí si myslia, že sú oprávnení vládnuť. Či už to je cisárstvo, komunizmus, kapitalizmus, každé zriadenie stojí na zneužívaní moci.

Útěk do divočiny (2007)

" Skutočné šťastie prežiješ vtedy, keď sa máš s kým oň podeliť. Až keď odpustíš, začneš naozaj milovať ". Pár múdrostí zo života, ktoré odzneli v príbehu o človeku, ktorý umrel mladý, ale skutočne šťastný, preto že našiel odvahu zbaviť sa materiálnych vecí, aby našiel samého seba.