Don Quijote (1957)

Blázon, čo si myslel, že na svete je spravodlivosť a nevedel žiť ako ostatní. Ešte, že je nás takých viac.

Bathory (2008)

Na prelome 16- teho a 17- teho stor. po vyčerpávajúcej vojne s Turkom, začína sa v Uhorsku iný boj. Boj o vplyv medzi silnejúcimi katolíkmi s dovtedy dominantnými protestantmi. V týchto pohnutých časoch sa nad Čachtickým hradom sťahujú čierne mraky. Rod, ktorý ovláda tretinu Uhorska stratil pevnú ruku, ktorá by chránila obrovský majetok pred supmi, ako boli Thurzo ( bezchybný Roden ), spolu s katolíckymi pohlavármi. Nakoniec zrada vo vlastnom rode spečatila osud grófky " Eržébet ", ktorú skvele stvárnila pôvabná britka. Režisérov pohľad na svet, v ktorom sa prelína a navzájom ovplyvňuje duchovno s fyzičnom a stvárnenie postáv, ako ľudí hľadajúcich pravdu, zmysel bytia, múdrosť, túžiac pri tom po láske mi vyhovuje a hľadí dušu. Nie je ďaleko deň, kedy pred filmom bude červený štvorček.

Půlnoční běh (1988)

Film o FBI, čo hľadá 6 rokov podozrivého, o lovcovi hláv, čo ho za pol dňa nájde, o mafii, čo nevie strieľať, o Marlborkách, ktorých sa hlavný hrdina nevedel nasýtiť. Asi sponzor.

V pravé poledne (1952)

Šerif Kane má veľký deň. Žení sa, odovzdáva šerifovskú hviezdu a odchádza z mesta, ktoré očistil od zločinu.Bude sa venovať obchodu so svojou manželkou. Odchod sa ale mení na útek, pretože do mesta sa vracia poludňajším vlakom viny zbavený zabijak, ktorý sľúbil pomstu. Na stanici ho čakajú ďaľší členovia gangu, terorizujúci za starých čias mesto. Bývalý šerif si uvedomí, že utiecť nie je kam a hlavne, že neutečie pred svojim svedomím. Vracia sa späť do mesta, aby v ňom buď umrel, alebo odišiel z neho so cťou. Keď že tento film nerežírovali bratia Coenovci, G. Cooper dopadol ako sa na na starý western patrí. Skvelé psychologické napätie po celý film a skvelý hl. hrdina, ktorému sa z tváre dal čítať boj medzi strachom a hrdinstvom.

Opustit Las Vegas (1995)

" Pitie ti poskytuje možnosť sa zabiť? Zabíjanie mi poskytuje možnosť piť. Prečo piješ? Nespomínam si." Komorný príbeh o sebadeštrukcii, nájdení životnej lásky, hudobne podfarbený Stingom, čo umocňuje pôžitok s príbehu. " Brala som ho takého aký bol a nečakala som, že sa zmení. Aj on ma bral tak. Páčil sa mi a potreboval ma."

Gattaca (1997)

Fyzicky " skorodokonalý " jedinec uvedomujúc si toho, nemá motiváciu dávať si a prekonávať ciele a tým stráca zmysel života. Trochu mi pripomýna atmosférou Ostrov, ale ide podstatnejšie do hĺbky, čo môžem.

1492: Dobytí ráje (1992)

Kolombus hľadal novú cestu do Indie. Našiel "Nový svet ", na ňom raj, aby ho nevedomky premenil v peklo.

Drahý zesnulý (1973)

Spomienky na chlapčenské roky, keď sme chodili každú nedeľu do starého kina, kilometer pešo.

Tajemný mnich (1965)

Moje hádam prvé stretnutie so strachom vo filme.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Nevkusné pokračovanie. Kto je ten zlý. Filmári? Robia iba to, čo ľudia chcú vidieť. Kam sa podelo čaro rozprávok.