Ájurvéda - umění bytí (2001)

Film o ľuďoch, ktorí liečia ľudí a nie choroby. Myslím, že takých liečiteľov bolo aj v Európe neúrekom, pokiaľ ich kat. cirkev v stredoveku nezlikvidovala. A tak nám ostali lekári, ktorí z našich chorôb žijú. ( v USA sú lekári na druhom mieste v užívaní alkoholu )

Mrňousci (2006) (seriál)

Jednoduché príbehy z hmyzej rýše poukazujúce na ľudské nedostatky a slabosti, ale i prednosti. Moderné Ezopove bájky.

Goyovy přízraky (2006)

Podľa mňa hlavným hrdinom tu nie je Goya, alebo brat Lorenzo, ale čistá láska, ktorú môže preukázať iba čistá duša. V tomto prípade je to Ines, ktorá miluje navzdory osudu. Čo sa nazýva démonom, čo sa javí ako démon, čo sa za démona považuje, prežíva len vo vnútri ľudskej bytosti a s ňou sa tiež vytráca. MILAREPA : himalájsky jogín (1040 - 1123 )

Dlouhý souboj (1967)

Prekvapenie, samozrejme príjemné. Ritierskosť sa vo vojsku nenosí preto, že je tam plno blbcov mysliacich si, že zbraňou v ruke sa vyrieši všetko. Načo pochopiť, veď strieľať je jednoduchšie.

King Kong (2005)

Kráska a " Netvor ". Kto tam bol vlastne netvorom? Bolo ich viac : netvorov v ľudskej koži. Moc predimenzované akčné scény na škodu filmu, ale HOLLYWOOD je už raz taký: ztratil mieru vkusu. Naomi bola famózna.

Ratatouille (2007)

"...veď si mŕtvy. Taká maličkosť ma nezastaví." Nádhera !

Údolí květů (2006)

Píše sa rok 1836 a v Himalájskych priesmykoch číha Jamal so svojimi mužmi. Vzdajúc sa vykorysťovateľskej spoločnosti, pre život na slobode, oberajúc karavány o tovar, aby prežili. Po jednej olúpenej karaváne zostala tajomná kráska menom Ushna, aby sa pokúsila o nemožné. Spojiť dva osudy, ktorým to nie je dané. Nakoniec darujúc svoju nesmrteľnosť Jamalovi - umiera. Dnešné Tokio a nesmrteľný Jamal sa znova stretáva s Ushnou, ktorá od Himalájskeho stretnutia žije už svoj piaty život. Znova sa pokúšajú spojiť nespojiteľné. Príbeh končí Jamalovou smrťou a Ushna sa stáva znovu nesmrteľnou. Sú dané pravidlá. Ľudia mrú, rodia sa, ale láska zostáva - je nesmrteľná. Môžeme ju len okúsiť, na tú chvíľu čo sme tu. Krásny príbeh, kamera snímajúca detaily tvárí a tým ešte viac vťahujúca diváka do deja. Keď niekto s užívateľov nechápe čo pozerá napíše, že scény nie sú dotiahnuté. Podľa mňa nie je dotiahnuté ich chápanie.

Adamova jablka (2005)

Na duchovnú silu, fyzická nestačí. Krásny príbeh o " zlom " Adamovi, ktorý sa mení bez toho, že by si to uvedomoval. Biblický Adam prišiel kôli jablku o Raj, filmový sa vďaka nemu do Raja vrátil.

Zimní host (1997)

Hosťom v príbehu zo zimného, vetrom ošľahaného škótskeho pobrežného mestečka je láska v mnohých podobách. Znovu objavená medzi starnúcou matkou a ovdovelou dcérou, prvá medzi dospievajúcim mládencom a jeho novou kamarátkou, prejavená vo forme opory medzi starnúcimi priateľkami, objavená medzi chlapcami a opustenými mačiatkami. Mojím hosťom bola krásna a sympatická Emma Thompson. Nezvyčajný režisérov cit pre ženský pohľad na svet.