Luk (2005)

3/4 filmu príbeh, aký by nakrútil hocijaký režisér a tam by aj skončil.Posledná 1/4 je niečo s " iného sveta ", čo dokáže iba Kim a možno Pan Nalin. Význam príbehu tým nadobúda iný rozmer - duchovný. Zo starého sebca a chlípnika sa razom stáva človek, ktorý je pre lásku ochotný obetovať to najcennejšie, svoj život. Obetuje fyzický svet, aby došiel k naplneniu svojho duchovného života splynutím so svojou láskou. Pre Európana nestráviteľné. Alebo sa mýlim?

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Príbeh o skutočnej vojne, o skutočných vojakoch, ktorí strieľali zajatcov, kradli im hodinky a hlavne sa sakramentsky báli. Neviedli boj s nepriateľom, ale sami so sebou. S vrodeným pacifizmom, ktorý sme dostali od Boha. Spoločnosť nám však nahovára, že sme niekto iný a bez vojen to proste nejde. Spears: " Mysli si, že si už mŕtvy a potom budeš robiť to, čo sa od vojaka očakáva ". Keby som hľadal chybičku nenájdem ju. Skvelá Michaelova hudba, silný a hlavne uveriteľný príbeh, kamera. Najväčšou devízou filmu je podľa mňa výber hercov. Nik to nekazí a všetci hrajú " o život ".

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

na " Vtedy na západe " to rozhodne nemá. Slušný protivojnový film. Ku koncu mi Eastwood liezol na nervy. Wallach herecky vládol tomuto snímku.

Včelka Mája (1975) (seriál)

Príbeh o Maji je vlastne príbeh o tom, že život nie je o práci, povinnosti, ale o radosti z neho.

Pošťák (1994)

Príbeh o priateľstve prostáčika a komunistu s " ľudskou tvárou ". Herecký koncert nie len Noireta, ale hlavne Troisiho. Príjemný filmový zážitok.

Gran Torino (2008)

Kowalski urobí niečo, čo sa s ním vlečie a strpčuje celý život. Na sklonku svojho života dostal šancu to napraviť a nezaváhal ani sekundu. Ľúbia sa mi filozofické debaty Eastwoodových postáv ( Million Dollar Baby ) s predstaviteľmi cirkvi.

Tenkrát v Americe (1984)

Majster Leone sa pohral. Gangsterský epos, pokrývajúci tri generácie, kde nájdete surové vraždy, romantiku i groteskné situácie, ako život sám. Fantastická kamera, ktorá vykúzlila napätie i s obyčajného otvárania kufra. De Niro celkom iný mafián ako v Scorseseho filmoch.

Samaritánka (2004)

Žijeme podľa náboženských noriem ( toto sa smie, toto sa nesmie ) a nie podľa svojho chcenia ( toto chcem a toto zas nie ). Ak niekto niečo chce a nezhoduje sa to s náboženskou normou, pre ostatných je to tragédia. Jae a Yeo chceli letenky do Európy a šetrili prostitúciou. Stálo to tri ľudské životy.Pýtam sa, čo je väčšia tragédia? Prostitúcia, alebo vražda eventuálne samovražda?

Taxikář (1976)

Násilie sa rieši násilím a preto je svet tam, kde je. Atmosféra pomalá, ale ten koniec...