Bratři (2009)

Většina sem píše, že film je předvídatelný - a ano to opravdu je. Pokud se podíváte na trailer ihned víte o čem bude, ale i tak vám podstata filmu dojde až po jeho shlédnutí. Pro mě osobně jsou filmy jako je tento, mnohem cennější než milion filmů o úpírech, které vám krom úniku do světa fantazie nic jiného nedají. Tento film je o životě a o tom, jak jeden emocionálně bolestný okamžik dokáže změnit osobnost člověka. Film mě velmi potěšil a herecké výkony bych tu mohla vynést do nebe - Tobey je pro mě ode dneška "pan herec" a o jeho šíleně prázdném pohledu se mi asi bude pár dní zdát!

Mateřské galeje (2009)

Film vám dá přesně to, co vám název napovídá - poznání toho, jaké je mateřství, jaký je život matky na plný úvazek. Libí se mi, že je tak realistický a na nic si nehraje. Žádné velké drama nebo jiné zázraky nečekejte, protože o tom film není a myslím, že ani být neměl. Uma Thurman je úplně jiná než ji znáte, ale přesto skvělá! Dávám 4 hvězdičky a nechápu, jak může někdo tenhle film ohodnotit jako odpad!?

Sex ve městě (2008)

Vím, že hodně lidí bere Sex ve městě jako pohádku, která je jen o hadrech a sexu. Určitě je to podstatná část filmu, ale pro nás všechny, které/kteří jsme s hrdinkami prožívali jejich osudy celých 6 sérii, je tenhle film jen úžasným dovršením "té krásné pohádky plné krásných hadříků a sexu" - tenhle film miluju a milovat vždycky budu!!

Smrt jí sluší (1992)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film prostě miluju - dokážu si ho pouštět celý den v kuse. Meryl i Goldie jsou naprosto úžasné. Bruce Willis - první film, kdy mi nepříjde ani trochu sexy. Vizuální efekty skvělé. Prostě skvělý a pro mě kultovní klasika.

Amelia (2009)

Film bych označila větou - milý, ale tak nějak nudný! Hilary je pravé Amélii neskutečně podobná, ale role mi k ní moc nesedí. Film je průměrný proto dávám 3 hvězdičky.

Box (2009)

Mohl to být úžasný film, kdyby se to nezvrhl do linie paranormálních jevů!Takhle ho bohužel nepochopíte a máte pocit, že je to dost přitažené za vlasy. Škoda - takhle dávám pouze 3 hvězdičky!

Earth (2007) (TV film)

Film, který mi připomněl časy, kdy jsem se svým dědou hltala jako malá VHS National Geographic! Tenhle film je, ale ještě nádhernější. Tak dechberoucí záběry přírody jsem viděla poprvé v životě + výborně vybraná hudba a hlas vypravěče. U části s vodopády jsem se skoro rozbrečela - nádherné, nádherné, nádherné!!5 hvězdiček...bez debat a všichni povinně pustit!

Crash (2004)

Tenhle film jsem viděla asi před 5lety a tehdy mě asi příliš nezaujal, protože když mi o něm vyprávěl kamarád, tak jsem si nemohla vybavit o čem vlastně je. Pro připomenutí jsem ho pustila znovu a film mě opravdu dostal. Ve spleti vztahů lidí různé barvy pleti nakonec dojdete k tomu, že je vlastně jedno, jakou má kdo barvu, protože předsudky se týkají úplně každé rasy. Ve filmu, ale bohužel představitelé jednotlivých ras dojdou k tomu, že podle předsudků, které jsou jim přisuzovaný, nakonec opravdu jednají. Takže jsou to vlastně ještě předsudky? Nebo takový opravdu jsou? Film vás donutí přemýšlet a to podle mě správné filmy mají dělat. Takže dávám 5 hvězdiček a naprosto chápu, proč film získal Oscara. Plus tleskám za hudbu, která jednotlivým scénám dodá tu správnou náladu.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pro mě jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. Cate Blanchett naprosto úžasná a uhrančivá „elfí královna“. Liv Tyler okouzlující jako nikdy. A Ian McKellen už není Ianem McKellenem, ale je to Gandalf – nejlépe zahraná postava z celého filmu. Efekty naprosto úžasné a hudba neskutečná. Bravo, bravo, bravo…nic jiného než 5 hvězdiček si film nezaslouží.

Americký zločin (2007)

Tenhle film jsem si pouštěla s tím, že sem neměla praktický žádnou představu o tom, co mě v něm čeká. Těšila jsem se hlavně na úžasný herecký výkon Ellen Page a také jsem se dočkala. A nezůstalo jen u toho, protože tenhle film mě naprosto dostal jako celek. Ke konci už jsem jen seděla a s otevřenou pusou nemohla jsem uvěřit tomu, že tenhle film je podle skutečné události. Nechtělo se mi věřit, že na světě může být někdo něčeho takového schopen. Film podle mě vystihl podstatu celého příběhu o Sylvii Likens a na mě opravdu neskutečně zapůsobil. Všem doporučuji a dávám jednoznačně 5 hvězdiček.