Ad Astra (2019)

Jsem moc rád, že jsem se nenechal odradit poměrně nízkým hodnocením na CSFD. Jedná se napínavou one man show v podání Brada Pitta. Pokud ovšem čekáte akci za akcí a výbůch za výbuchem, tak budete nejspíš zklamáni. Jedná se o pohled do duše jednoho astronauta, jehož otec byl a je legendou.

Hluboko (2012)

Dabing České televize byl opravdu špatný. "Ostrovy západních mužů" mi zní v hlavě ještě teď. Ale jinak se nenechte zmást místním hodnocením. Je to povedená a napínavá survivalovka z Islandu. 75% - 4*

Mongoland (2001)

Takový malý milý film z Norska. :-)

Vítr (2019)

Zajímavý observační dokument z prostředí Polských Tater s ponurou atmosférou. Některé postavy mě bavily, některé už méně. Ale atmosféra filmu byla prostě úchvatná, hustá jako mlha v Tatrách. Určitě stojí za shlédnutí, pokud vám tento žánr něco říká. Jsou to spíš slabší 4*, ale je to věc názoru.

Ég man Þig (2017)

Úžasně mrazivý horor z Islandu, který má skvělý příběh, napětí i pointu. Rozhodně doporučuji a to nejen kvůli lokacím (přírodní rezervace Hornstrandir, hlavní město západních fjordů Ísafjordur), kde se film natáčel.

Rocky (1976)

Filmový kult! A to nejen pro fanoušky boxu. Stalone zanechal ve filmografii něco, co tu bude dlouho rezonovat.

Deadpool 2 (2018)

Tipuju, že cílovka je tak 10 až 15 let.. Alesoň podle toho infantilního humoru. Tohle mě fakt nebere a podruhé to už vidět nechci. Párkrát jsem se ale zasmál, proto alespoň ta hvězda.

Divocí příbuzní (2018)

Zajímavé téma, zajímavé lokace, ale něco mi tam prostě chybělo. Vlastně mi tam toho chybělo docela dost.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Hlášek až na půdu, aut pořád dost a hlavně pořádná akce. Tentokrát už jsem některé nelogičnosti ani nevnímal. Prostě se jen posaďte, vypněte mozek a nechte se unášet příběhem Torettovi rodiny.

Lesní chodci (2003)

Pro mě je to vlastně strašně příjemný film. O lůzrovství a všem okolo. Schmitzer je boží, toho tuláka mu prostě věřím a Ryšavého hlubinné rozpravy potěší. Film, který měl vzniknout. 85%