Lovci pokladů (1999) (seriál)

Seriál zpracovaný ve stylu Indiana Jonese natočený scenářem feministky. Také jste si všimli, že Tia Carrere přepere i toho nejsvalnatějšího bouchače v Americe? Trošku naivní, ale dá se to strávit. Jen musíte chvílemi vypnout mozek. Ale na rovinu... U kterého dobrodružného seriálu ne?

Andromeda (2000) (seriál)

Ničím vyjímečný seriál, který pouze kopíruje své předchůdce a ještě k tomu špatně. Ale na po pracovní odpoledne s Novou... Proč ne?

Kutil Tim (1991) (seriál)

Jestli jsem někdy někoho slyšel nazývat seriál slovem KULT, tak pro mě je takovým kultem ve světě seriálu právě Kutil Tim. Nezapomenutelné hlášky, které jsem slýchal každý díl. Vtipné příběhy, za kterými se často skrývalo nejedno poučení a nezapomenutelný Timův soused. To vše dohromady tvořilo neumělou dokonalost, na kterou se budu dívat rád stále dokola.

Interstate 60 (2002)

... kéž by každý z nás měl možnost dostat takovouto šanci, že? Já budu jen doudat, že tam někde na nás všechny čeká "O. W. Grant".

Sex po telefonu (1996)

Ano, vážně je to od Spikea Leeho... Film "Girl 6" může pro neznalce stylu filmů Spikea Leeho být něčím odlišným. A jak je v tomto světě zvykem, co (kdo?) se liší, to je zároveň přece špatné. Teď vážně. Film jako takový se vysmívá nejen hollywoodu, ale i všem pokrytcům, co mají erotické linky a služby jim podobné v oblibě, ale před vnějším světem je odsuzují a kritizují za jejich zvrhlost, přesto že jsou uvnitř daleko zvrhlejší právě oni sami. „Sex po telefonu“ s sebou nese i nejedno hlubší poselství, jako například ukázku vzestupu a pádu, nebo chcete-li pádu a vzestupu. I kdybych se na film díval okem „obyčejného“ diváka, hodnotil bych ho kladně a to z důvodu, že nijak nenudí, naopak velmi příjemně pobaví chytrými a vtipnými dialogy. Věta „Ty jsi odešla od Quentína, nejmódnějšího režiséra v Hollywoodu?“ prostě nemá chybu.

Ve tři ráno (2001)

"Ve tři ráno" je přesně tím filmem, který vás donutí přemýšlet a nenechá vás po většinu času klidným. Poměrně krátká stopáž 88 minut je zde akorát. Není to ani málo, ani moc. Nejsou zde obsaženy žádné zbytečné vedlejší dějové linie. Lee Davis začal prvním celovečerním filmem velmi dobře a já jen doufám, že se od svého "učitele" Spikea Leeho, který si zde mimochodem také střihl jednu mini roli, naučí mnohem více a natočí ještě plno dalších, více než dobrých, filmů.

The Hire: Powder Keg (2001)

Něco takového jsem snad ještě neviděl. Vtlačit tak silný příběh do tak krátkého časového úseku, to je umění...

The Hire: Star (2001)

Tak u tohodle jsem se opravdu nasmál. Parádní kousek z řady Hire... Moje dvojka hned po Powder Keg.

Noví sousedé (2003) (TV film)

Film Good Fences je chvílemi až nudný, ale jako celek určitě poučný. Rozhodně se však z tohoto tématu dalo vytěžit daleko více. Scény jsou dost nedotažené. Nejlepší (nejnapínavější) z nich jsou ty, kdy hlavní hrdina kterého hraje Danny Glover vzpomíná na nelehké mládí prožité v rasistické americe.

V zajetí mlhy (2002)

Poměrě zajimavě natočený film. Alespoň mě oslovil, takže pokud na něj narazíte, určitě ho zkuste. Každý z trojce hlavních hrdinů vám poodkryje kus svého soukromého života...