Alias (2001) (seriál)

Brutální Nikita podruhé, tentokrát však propracovanější a v hlavní roli s brunetou. Uznávám, že je to dobře natočené, ale přesto tak trochu obyčejné. Občas se na něj rád podívám, ale nevyhledávám ho. Je mi líto.

Bratři (2001)

Docela zbytečný film, který mě ale uplně nenudil. Chyběla mu však určitá "černošká" atmosféra, kterou bych u filmu tohoto typu očekával. 50%

Hvězdy týmu (2003) (seriál)

Velice dobrá a vzácně realistická sonda do profesionálního sportovního života. Konkrétně se jedná o příběhy amerických fotbalistů. Agresivní a nekompromisní v týmu, ale klidní mimo něj. Ne vždy to tak ale musí být, že?

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Tato hororová série si zaslouží víc, než jen hromadné ohodnocení. Takže hezky po pořádku... 1x01 Don Coscarrelli - Incident On and Off a Mountain Road: Víc než tento kousek sem sebe vylekal spíš já sám, ještě před samotným puštěním. Čekal jsem spíše hororový příběh na bázi psychického deptání. Můj problém je v tom, že jakmile se v hororu objeví neskutečné příšerky, vytrhávající srdce z těla oběti holýma rukama, přestanu se bát. A to úplně. Ale teď zpátky k příběhu. Ten je jako takový výborně promyšlený, a rozhodně stojí za to. Není to sice úplně můj šálek kávy, ale přesto musím hodnotit kladně. [70% ****], 1x02 Stuart Gordon - H.P. Lovecraft's Dreams in the Witch-House: Docela vyvedená čarodějnická historka. Sice se mi to líbilo, ale ani druhý díl série mi mnoho strachu nenahnal. Atmosféra oproti prvnímu dílu je už bohužel slabší. Celkový dojem je však dobrý. [60% ***], 1x04 Dario Argento – Jennifer: Ano! To je přesně ono. Mrazivý příběh o „ošklivé a tajemné“ Jennifer mě opravdu dostal. Ještě teď mám na těle husí kůži. Velice působivý až deptající snímek. K dokonalosti chybělo už jen málo, mohlo to být méně předvídatelné... Ale jinak výborně Dario Argento! Eli Roth by tě měl navštívit, třeba by se něco naučil. [90% *****], 1x07 - John Landis - Deer Woman: Velice hezký příběh (legenda) o srnčí ženě, kterou ztvárnila nádherná Cinthia Moura. Po shlédnutí tohoto dílu si každý muž asi příště rozmyslí, než se nechá jen tak svést od krásné ženy. ;)) [70% ****], K dalším dílum jsem se zatím bohužel nedostal...

Ztraceni (2004) (seriál)

Tenhle seriál prostě není nic pro mě. Je to typická snová zábava a to vážně nemusím. Vím proč to vzniklo, vím proč to všechny tak bere a taky vím, že to z toho důvodu nemusím žrat též... 2* (35%) Dal jsem tomu ještě šanci a přetrpěl další, ikdyž ne celý, díl, ale chvílemi jsem musel potlačovat záchvaty smíchu. Teď už se jen pomalu vzdálím a nechám vás, ať si tento seriál v klidu vychutnáte. Dělejte to ale prosimvás beze mě. ;)

Sex a Lucía (2001)

Velice silný film od Julia Medema, který může na někoho působit až příliš provokativně, ale pokud se pokusí zapojit mozek, tak musí uznat, že se jedná o něco zcela výjimečného. "Sex a Lucía" patří mezi ty filmy, u kterých musíte od začátku do konce přemýšlet, a po skončení zůstanete jen tupě sedět v křesle se slovy "no páni“ !

Dallas (1978) (seriál)

Prvních pár dílu tohoto v podstatě kultovního seriálu se dalo sledovat. Bavilo mě sdílet příběhy Ewingových odehrávající se jak na jejich ranči, tak v jejich kancelářích. Ale jako tomu obvykle bývá, tak kvalita šla spolu s přibývajícími díly rychle dolů. Několik desítek dílů považuji za absolutní zbytečnost a jediný důvod, proč jsem seriál tenkrát nezavrhl, byl asi ten, že jsem byl ještě hloupý, a nikde nic jiného neběželo. I přes již zmiňovanou kultovnost seriálu si myslím, že si tento počin nezaslouží více jak 20%.

D-Tox (2002)

Jsem rád, že mi má "nejoblíbenější" televize opět nabídla něco tak "úžasného", jako je tento film. Poslední dobou mám štěstí na braky a u tohoto filmu tomu nebylo jinak. Pokud nemusíte, nebo pokud Sylvestera vyloženě nežerete, nechte si tento zážitek ujít. Myslím to s vámi dobře.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Některé hlášky se opravdu povedly. Například: "Neviděli jste tady náhodou mamuta? Anebo vačici, asi tak třímetrovou?" :)). Ale kvalit prvního dílu nedosahuje ani omylem. Berte to jako takovou ucházející nadstavbu.