Sabrina (1995)

Film Sabrina mě absolutně neokouzlil. Jedná se pouze o snahu přijít s něčím, čemu se říká moderní pohádka. Moc se to ale bohužel nepovedlo.

Eloise a Vánoce (2003) (TV film)

Vánoční film, tak jak ho my (kanaďané) máme rádi. Otřepané kanadsko-americké klišé, které s sebou přesto trochu té vánoční nálady přineslo.

O perníkové chaloupce (2002)

Víla (mimochodem docela kočka), která by se hodila spíš do filmu s trochu jiným žánrem a pro poněkud starší diváky. Hajaja se svými roztomilými králičími bačkůrkami. A tak inteligentní Jeníček a Mařenka, až to bolelo… To vše jste mohli vidět v této trochu víc praštěné "pohádce" o Perníkové chaloupce? Jedna hvězda za snahu o něco jiné, a přece jen i ta víla (Alana Austin) tomu trochu přidala. Ale milé děti, pusťte si raději Pyšnou princeznu, stejně jako každý rok.

Cujo, vzteklý pes (1983)

Námět jako takový je výbroný. Ještě aby ne, když je od samotného Stephena Kinga. Ale film se uplně nevyvedl. Některé pasáže se mi líbili velice, byli i docela napínavé, ale přesto tomu něco chybělo. Ale pokud budu brát v úvahu, že film je již staršího data (1983), tak nemůžu pod tři hvězdy jít. Nemůžu jít pod 3 hvězdy, protože jsem díky bohu knihu nečetl, jinak bych asi na zpracování nadával, jako všichni ostatní. takže celkový verdikt je: Koukatelný hororový příběh ANO, uchvatný a nezapomenutelný zážitek NE. Ikdyž uvidíme, jestli mě rozzuřený Cujo nebude budit ze sna...

Nováci (1995) (seriál) odpad!

Pilotní seriál k vzniku jedné televizní stanice u nás. Jak si jistě pamatuje, tak tímto seriálem nasadili velice vysokou laťku, kterou si drží dodnes... :D

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Velice vtipný sitcom, který už pamatuje nějaký ten rok (století?). A přesto je mnohem zábavnější něž ty "úžasné" seriály, co se točí nyní. Pokud bych měl srovnávat, jaké prostředky k filmování sitcomů byli tehdy a jaké jsou dnes, musel bych konstatovat, že nynější režiséři jsou hovada.

Arabela (1980) (seriál)

Myslím, že se všichni shodneme na tom, že Arabela je nezapomenutelná pohádková serie, která nás v dětství příjemně pobavila. Kde jsou ty časy, že? Pane Troška, tohle vy natočit asi nikdy nedokážete...

Síla klamu (2000)

Je velice smutné, když člověk zjistí, že se v lidských "zvyklostech" za několik století nic moc nezměnilo. Ještě více smutnější ale je, pokud je někdo ochoten pro úspěch ztratit tvář a zapomenout na to, kdo ve skutečnosti je. Bamboozled je tradičně velice silný snímek od geniálního Spike Leeho. Řekl bych, že ani trochu nezvyklý styl, jakým je film natočen není špatný. Jen je nutné s tím počítat a film kvůli tomu neodsoudit, jak to může mít někdo ve zvyku. Kdo bamboozled pochopí, musí být nadšen. 4* - 80%

Comeback (2005) (TV film)

Velice příjemný příběh s Richardem Krajčem v hlavní roli. A že se jednalo o značně otřepaný a klišovitý příběh? Myslím, že film hodnotit z tohoto pohledu je docela hloupé. Zkuste dát jedné nejmenované televizi stejný rozpočet a natočí vám tak maximálně jednu z "úžasných" televizních epizod růžové zahrady. Film Comeback je plný příjemných písní od Vlasty Redla a Richarda Krajča a je tím pravým pro klidný oddychový večer. S hodnocením si troufám jít až na 4* - 80%.

Ten nejlepší (2000)

Kvalitou zpracování mi to připomnělo spíše seriálový JAG, než životopisný film, ale celkově si myslím, že to nebylo vůbec špatné. To co jsem čekal, to jsem i dostal. Konec. 3* - 65%