Fontána (2006)

Mám z toho dosť rozporuplné dojmy. V určitých chvíľach to bolo strašne pôsobivé a emocionálne, inokedy zasa nudné alebo až smiešne (scény v bubline a jogínskych pózach, ktoré mohli byť, ale v menšej miere).

Mikey (1992)

Hehe, ďalší film z okruhu pozadí keď sa venujem niečomu inému, nuž darmo, vlastné deti sú proste vlastné, keď sa nevydaria, aspoň viete, že si za to môžete sami. :))))

Psychopat (1998)

Išlo to v TV kým som na notebooku hrala Civilizáciu, takže som ten film skôr počula ako videla, ale bohviečo to ani podľa zvuku nebolo... :)

Iluzionista (2006)

Prišlo mi to ako taká milá klasická rozprávka. A ak sa na to pozerám ako na rozprávku, tak sa mi to páčilo, takže ostávam pri rozprávke a nejdem to vôbec hodnotiť ako seriózny film.

Sunshine (2007)

Vyzeralo to sľubne, ale potom sa to nejako zvrhlo. Najviac mi vadilo, že nebolo jasné o čo tomuto filmu vlastne išlo. Spočiatku sa to tvárilo ako seriózne sci-fi s vedeckým a odborným podtónom, potom to začal byť nejaký nepodarený horror... Tiež som nepochopila niektoré samoúčelné scény, napr. ako sa ten psychiater rád díval do Slnka, čakala som, že to bude mať neskôr nejaké vysvetlenie alebo význam a nie že to bol proste magor čo si nechal spuchnúť ksicht, alebo mi nebolo jasné, prečo mal byť náhradou za kapitána nejaký strašpytel, ktorý chcel najdôležitejšieho fyzika vyzliecť zo skafandra, aby sa zachránil v čase keď už bolo jasné, že smrť posádky je len otázkou času a je treba teda ešte tak trochu zachrániť to ľudstvo - však na to tam išli... Vôbec je trochu divné, že na záchranu ľudstva by na Zemi vybrali skupinku zloženú zo samých magorov a ten najväčší magor dokonca velil Ikarusu I. Toľko magorov by nenašli ani v blázinci, pritom človek by predpokladal, že než sa vyšle zo Zeme posádka s takýmto dôležitým cieľom, aspoň sa otestujú ich morálne, charakterové a iné vlastnosti a vypracuje osobnostný profil.

Ghost Rider (2007)

Od Nicolasa Cagea som nič lepšie nečakala, takže nakoniec to ušlo a celkom sa dalo...

Hannibal - Zrození (2007)

Hannibalovi to seklo, proste môj typ, na Gong Li je tiež príjemný pohľad. Síce pchať tam nejaké samurajské školy s mečom bolo dosť silené a trápne, napriek tomu film sa mi páčil a nenudil ma, čo je pre mňa kľúčové pre jeho hodnotenie. Čakala som, že to bude nepríjemný sadistický horror, ale keďže si tento noblesný mladík vyberal na zavraždenie len typy, ktoré si nezaslúžili dýchať vzduch a chodiť po zemi, sadizmus nepôsobil samoúčelne a nepríjemne, čo ma veľmi potešilo.

Babel (2006)

Horšie ako som čakala. Nudné, citovo prázdne. Japonská časť bola najlepšia, ale to ako skončila ma vytočilo. Nemalo to celé nijaký zmysel. Čakala som aspoň nejaké rafinované prepojenie a rozuzlenie, po dvoch hodinách nudy. Celý ten film spätne vyznieva ako jedna veľká trápnosť.

Červený drak (2002)

V porovnaní s väčšinou filmov podobného razenia ide o mierne nadpriemerný krimi thriller.

Apocalypto (2006)

Brutálny film. Extrémne jednoduchý, ale hlboký príbeh. Jasný kontrast prirodzeného dobra a hodnôt a zla. Úplne som žila s hlavným hrdinom, pretože si viem predstaviť, že ak by išlo o moju rodinu, budem bežať aj so šípom v boku ako budem vládať. Verím, že človek dokáže byť extrémne silný ak má silnú motiváciu. A ani chvíľu to nebolo nudné, práve naopak, bolo to strašne napínavé a emocionálne nabité, pretože odhliadnuc od toho, že toto bol LEN film, tak podobnú bolesť a utrpenie pocítili v histórii státisíce ľudí... A je niečo iné to vidieť a takmer cítiť ako o tom čítať. Preto ma podobné filmy nikdy nenechajú chladnou. Navyše, Indiáni boli perfektne namaskovaní a odviekli skvelý výkon.