Eragon (2006)

1 hviezda za Tatry a čerstvo vyliahnuté dráčatko - roztomilé, druhá hviezda za "pimpa Vardénov" v zlatých papučiach, ktorému "chýbal už len Cadillac a slnečné brýle" a tretia za úžasnú a nedobytnú pevnosť hrozného Durza, v ktorej sa v pohode promenádovali hneď dvaja kladní hrdinovia a kam sa Jeremy Irons úžasným spôsobom v najpravejšej chvíli sťaby deus ex machina pravdepodobne teleportoval, s ohľadom na to, že na rozdiel od Eragona nemal draka a celú predchádzajúcu hodinu filmu išiel na koni opačným smerom. Cesta autom domov z kina stála za to. Vďaka. :) Mínus jedna hviezda za hlavného hrdinu bez štipky šmrncu a bez akýchkoľvek hereckých kvalít.

Lovecká sezóna (2006)

To bolo skvelé, civilizovaný medveď, ktorý nenávidí prírodu. Vynikajúca zábava.

Sin City - město hříchu (2005)

Veľmi zaujímavá vizuálna stránka, celkom to zbehlo. Niežeby to bolo niečo svetaborné, čo by som chcelka vidieť druhý raz, ale šlo to.

Ztraceno v překladu (2003)

Hlavne strašná nuda. Stále som čakala, že sa niečo stane, že sa to konečne rozbehne a ono nič. Malo to byť tak o polovicu kratšie a výsledok by bol rovnaký. Párkrát som sa pritom filme pousmiala, ale inak dosť o ničom a hlavne NUDNÉ až to bolí. Keby som to pozerala vo vlastnom byte, určite pri tom zaspím. Zrejme nie som príliš kompatibilná s odkazom tohto filmu.

Potomci lidí (2006)

Výborný film, ale nie pre mňa. :) Na mňa príliš depresívne a na to ja nemám nikdy náladu. Prečo som na to vôbec šla? :)

Nezvratný osud (2000)

Vynikajúci nápad nedotiahnutý do úplne zdarného konca.

Skrytá identita (2006)

Asi prvý raz v živote som žrala DiCapria. Táto úloha mu sadla. Napínavé, možno aj trochu prekombinované, možno je Nicholson príliš teatrálny, ale v konečnom dôsledku je to určite nadpriemerný film, pri ktorom človek neľutuje, že sa trepal do kina.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Úplne dokonalý sitcom, pri ktorom ma neopúšťa podozrenie, že takto nejako to v štátnej správe naozaj funguje.