Trestná lavice (2005)

Tak toto je moje největší číslo 1 mezi všemi filmy. Trestná lavička mě dostala naprosto vyimbenými hláškami, vtipností, originalitou a naprosto každou minutou. Hlavní postavou a tvůrcem dějové linie není však Paul Crew (Adam Sandler), jak se může na první pohled zdát :-) Stačí se podívat alespoň 10x a dojde Vám, že za vším stojí nejčernější ze všech černých na place, Deacon Moss (Michael Irvin), který je tak černý, že černí před ním vypadají světle hnědí. Vždyť pojďme popořádku : Deacon roztrhá letáček se zprávou o založení týmu, čímž dá jasně najevo, kdo je tam pánem =) Když Paul (naprosto vedlejší postava =D) potřebuje do své hry rychlost, ví kam má jít - za Deaconem. Ten ho ale zmastí jak psa (přirovnání, nic proti psům =)) a předem se domluví s Meggetem (Nelly), aby ho trochu podpořil a nesebral mu všechny iluze. Po incidentu v knihovně se Deacon konečně rozhodne situaci dál neprotahovat a připojit se k Paulovu mužstvu :-) S jeho pomocí se úroveň tréninků zvedne na extraligovou úroveň (ne-li výš =D) a Paul konečně vidí matnou siluetu vítězství. Přesuňme se k samotnému finálovému utkání : První touchdown - kdo ho asi tak dá? =D - samozřejmě Deacon Moss ! Tím všechny vybudí k maximálním výkonům a dorovnání skóre :-) Když se Paul "rozhodne" zápas "pustit" a následně mu dojde, že dělá chybu a prosí o odpuštění, jako první dá svou ruku na jeho - a tím přesvědčí ostatní, aby udělali totéž - Deacon Moss, náš muž číslo 1 =) No a nakonec po zápase poleje ředitele Hazena ( James Cromwell ) limonádou. No uznejte sami, kdo je tadý hlavní hrdina :-D