Jako nikdy (2013)

Komorní film o umírání a mezilidských vztazích. Dvě ženy starající se o umírajícího malíře, trojice, která má své problémy a celý film prolínají různé hádky. Jiří Schmitzer a Taťjana Medvedcká výborní, ale ještě o chloupek lepší je Petra Špalková. Přesto, celkově filmu chybí něco chybí, možná trochu více hloubky.

Rebelové (2001)

Příběh o krátké lásce, do které vstoupila srpnová okupace sovětskou armádou. Písničky jsou jednoznačně silnou stránkou Rebelů, druhou je Zuzana Norisová, ale trochu to sráží samotný příběh. Nakonec to Renč zachraňuje až samotným koncem (imigrace, vězení), který přidá jednu hvězdičku navíc, ale i tak to je spíše průměr.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Spielbergovo válečné drama, které se proslavilo především počáteční scénou vylodění v Normandii. Naturalistická scéna, která vstoupila do historie. Připadáte si, jako by jste byli součástí vylodění. Ale film si drží tempo i po vylodění, jen se k tomu přidá dilema, jestli má cenu riskovat život jednotky za záchranu posledního z bratrů Ryanových. Film o strachu a odvaze, ale i lidskosti. Každopádně, pro mě jedno z nejvěrnějších ukázek druhé světové války.

Kramerová versus Kramer (1979)

Velmi silný příběh Teda Kramera (úspěšného reklamního pracovníka), kterého jednoho dne náhle opustí jeho žena a Ted zůstane sám se svým sedmiletým synem. Na počátku má problémy se o syna postarat (viz slavná toustová scéna č.1), ale pak rychle k synovi nalézá cestu. V práci to je ale horší a do toho se blíží soud, kdo se bude o Billyho starat. Silný film, kde je spousta emocí (viz slavná toustová scéna č.2). K tomu pak vynikající výkony Dustina Hoffmana a Meryl Streep. Suveréně nejlepší film Roberta Bentona (někdy se ptám, kde se to v něm vůbec vzalo), kéž by bylo takových filmů mnohem více.

Armageddon (1998)

Na Zemi se řítí velký asteroid a jediná šance na záchranu je zavrtat jedernou nálož do asteroidu a po odpálení doufat, že se kusy asteroidu Zemi vyhnou. A tak osud Země je v rukou zkušených naftařů v čele s Brucem Willisem. Scénář jasný, amerických vlajek spoustu, vlastenectví a emoce prýští, ale film celkově funguje dobře, částečně i díky dobrému obsazení a trochu i výborné písni od Aerosmith.

Smrtící léčba (1996)

Vše začíná tím, že mladému doktorovi zemře bezdomovec, kterého ošetřoval. Hugh Grantovi to nedá a zkouší zjistit trochu víc, rychle narazí na nesnáze a tak se pustí do pátrání naplno. Spíše podprůměrný thriller.

Kamarád do deště (1988)

Film plný podvůdků a podrazů, sympatická dvojice Tofi/Vaculík a obraz osmdesátých let u nás, noční Praha a bary. A samozřejmě silné přátelství ústřední dvojice. Takový lepší průměr. Zajímavostí jsou minirole takových pozdějších celebrit jako Langmajer nebo Brožová.

Sedmý hřích (2001)

To je tak, když se na Kubě rozhodne bohatý obchodník, že se ožení s neznámou američankou a ještě vystoupí nějaká jiná, ale se vzhledem Angeliny Jolie. Co celkem funguje jsou milostné scény Antonia a Angeliny, ale to je asi vše, jinak není o co stát.

Columbo - S dýkou v mysli (1972) (epizoda)

Trochu netradiční díl, kde se Colombo ocitá v Londýně, aby pomohl objasnit smrt Sira Havershama. Začíná to sice ztrátou kufru na letišti, zaujetím pro královskou gardu, ale pak už to je starý dobrý Colombo, jen ten malý podvůdek s perlou na konci je tak trochu navíc, ale co se dá dělat, když proti němu stojí dvojice výborných herců......

Columbo - Zločinný steh (1973) (epizoda)

Tentokrát dostává Colombo rovnoceného protivníka, doktora Mayfielda, který je schopen chladnokrevné vraždy, má emoce pod kontrolou a vypadá to, že Colombo si na něj nepříjde, napodruhé je dokonce operační sál pod policejní kountrolou a přesto to vypadá, že doktorovi to znovu projde, ale to by to nemohl být Colombo. Jeden z těch lepších dílů.