Proti ledu (2022)

Bohužel tak trochu nuda. Scenérie Grónska jsou celkem fajn, občas zaujme nějaká scéna - vz souboj s medvědem, ale jinak to je hodně o čekání na záchranu, zda přijde či ne a o tom, že chybami se člověk učí. Takový nemastný, neslaný, ale jednoznačně ledový/mrazivý průměr.

Kazišuci (2018)

To je tak, když se trojka rodičů dozví, že se jejich děti chystají mít na maturiťáku poprvé sex a rozhodnou se, že jim v tom zabrání. Sice občas humor balancuje na hranici vkusu a nevkusu, ale nakonec se to podaří udržet na té lepší straně, takže z toho vznikne celkem pohodová komedie. Sice ne nic víc, ale film neurazí a u některých scén pobaví. Mně se třeba líbili luštění sms od dětí, to jsem se bavil.

Odsouzení (2010)

Film podle skutečné události a sourozencích, kteří to neměli jednoduché a jednoho to dovedlo až do vězení na doživotí. Hilary se ale rozhodne, že to tak nenechá a osvobození bratra obětuje kompletně celý svůj život - a právě tato jediná priorita (asi i nad dětmi) je velkým otazníkem filmu. Dobré herecké výkony Hilary Swank, ale i Sama Rockwella film drží, ale i tak stačí jen na trochu lepší průměr.

Yesterday (2019)

To je tak, když jste hudebníkem, který nikoho nezajímá a během krátkého výpadku zmizí z naší planety několik věcí a mezi nimi i povědomí o legendě The Beatles. To se pak lehce člověk stává hvězdou. Celkem pohodový film se spoustou písniček Beatles, ale hlavně o tom, jaké je lhát a taky trochu o lásce. Jsou zde drobnosti, které by mohly být lepší, ale celkově to na čtyři hvězdy stačí.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Další pokus Marvelu - navazující na nepříliš povedeného Hulka s Ericem Banou. Tentokrát si Hulka střihnul Edward Norton, který se ukrývá v Brazílii a hledá způsob, jak se proměny v Hulka zbavit. I přes výborné herecké obsazení i tentokrát se jedná spíše o průměr, což je na Marvel asi málo.

Shrek (2001)

Za mě asi nejlepší animovaný film všech dob, který neskutečně baví (a to i po x-tém zhlédnutí). Je to vlastně mix pohádky, romantiky, parodie na jiné filmy + spooooooustu hlášek a hodně pohody. Takže se můžeme vydat na cestu za princeznou Fionou, aby byla bažina zase prázdná a zkoumat, proč jsou zlobři jako cibule.

Podezření (2022) (seriál)

Výborná minisérie a Michalovi Blaškovi gratuluju, protože příběh zdravotní sestry Hany Kučerové se mu povedl velmi dobře. Všechny tři díly hodně stojí na skvělé Kláře Melíškové, protože ta tu protivnou, zamračenou bábu hraje na podtrženou jedničku, ale i Miroslav Hanuš je výborný. Tak je vidět, na co stačí jedno obvinění a kam až může vést.

Síla psa (2021)

Hodně pomalé drama, kde se toho příliš nenamluví, ale i tak je napětí na venkovském sídla zcela hmatatelné a celou dobu udržuje diváka v napětí, co se vlastně stane. Ne na vše otázky nakonec odpoví, ale to je vlastně dobře, konec je také celkem zdařilý. Výkon Benedicta Cumberbatche je prostě skvělý, stejně jako vizuální stránka filmu.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Sergio Leone tenhle typ westernů prostě uměl a na Hodný, zlý a ošklivý je to vidět a po právu patří mezi nejlepší filmy. Pomalejší tempo vůbec nevadí, protože v kombinaci s kamerou a hudbou E.Morriconeho je to prostě i tak zážitek. Navíc se Leone trefil i s obsazením a tak hon na zakopaný poklad na hřbitově může začít.

Bábovky (2020)

Vlastně milé české překvapení. Melodrama o vztazích různých žen, kde se jejich příběhy různě propojují a to celkem přehledně, takže to divákovi v orientaci nebrání - včetně závěrečného spojení v jedné scéně. Líbil se mi výkon Marka Taclíka, Jany Plodkové a Lenky Vlasákové. Přestože to tedy moc sladké pokoukání na ty vztahy není, tak tahle bábovka chutnala.