Máš ji! (2018)

Tak mě se hra na babu líbila, má rád podobně bláznivé nápady a bonbónkem navíc je fakt, že je to založené na skutečné události. Pozorovat partu chlapů, jak udělají cokoli, aby ji předali jinému je okouzlující. Ano, občas to je už trochu přes čáru, ale celkově jsem se příjemně pobavil a to zase tak málo není.

Hostitel (2013)

Typ filmu, který mám tak rád, ale tady to prostě nefunguje. Začátek je ještě fajn, Melanie, která jako jedna z posledních uniká tomu, aby se nestala hostitelem. Ale od útěku už to tak nějak skřípe. Škoda.

Ve znamení lásky (2016)

Film o vztahu dvou lidí - veterináře Shawa a jeho sousedky - studentky medicíny. Na mě až moc sladké, přestože romantiky by nikdy nemělo být dost. Ale není to kýč, film funguje dobře a zhlédnout se dá bez problémů.

Veřejné lži (2019)

Film o zaměstnankyni britské tajné služby a jejím boji proti státnímu aparátu. Pravda vs manipulace, osobní riziko vs veřejný prospěch. Velmi dobře zpracované téma, které má skvělý spád a napětí od začátku do konce a nechává prostor pro zamyšlení, jak by se kdo zachoval. Velmi dobrá práce.

Podfukářky (2019)

Podvůdky a podvody, aneb jak holky můžou lehce obrat chlapy. Anne Hathaway se jako super profesionálka ujme prosťounké Rebel Wilson, aby ji zaučila na tu správnou úroveň. Pak stačí jedna sázka a podvádění může začít. Taková oddychovka, ale celkem příjemná a na jedno zkouknuti - ale proč ne.

Noc patří nám (2007)

Příběh dvou bráchů - jeden provozující noční klub pro ruskou mafii a proti němu policista jdoucí ve stopách společného otce. Povedený film, který má spád, napětí i specifickou atmosféru. Podobné typy filmů mám rád. A jako bonus k tomu svůdná Eva Mendes.

Blok 99 (2017)

Hoooooodně drsný film, kde si Vince Vaughn s nějakým tím zraněním hlavu nedělá.  Jakmile se jako drogový dealer dostane dost hloupě do vězení, tak začíná bolest. Přechod od normálního vězení až do toho pravého pekla. Povedený závěr to korunuje.

Toman (2018)

Výborný mrazivý film Ondřeje Trojana o nepříliš známé postavě Zdeňka Tomana a hlavně o období přípravy nástupu komunismu u nás po druhé světové válce. Technicky skvěle vykresleno, trochu poodkryto, jak financovat některé aktivity, jak získat devizy. Trochu na pozadí je možná samotný Toman, kde o maličko větší poodkrytí jeho myšlenek by nebylo na škodu, ale i tak klobouk dolů a jsem rád, že podobné filmy ještě v Čechách někdo umí.

Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček? (1995)

Je potřeba re-make, když existuje tak pěkný původní film? V tomto případě musím přiznat, že odpověď je ne. Kouzlo se z toho vytrácí (nic proti S,Martinovi a D.Keaton - oba jsoui fajn). Ale ty ne zcela dobře napsané situace - viz prodej domu nebo postava Habiba, to prostě nesedí. Takže místo pohody to je spíše křeč.

Jak přežít single (2016)

Lehce svěží komedie o čtyřech ženách, které řeší, jaké to je být single a tak dělají někdy i zvláštní rozhodnutí. Ale troška romantiky tu je, stejně jako vtipu, takže to nakonec není tak špatný, ale jedno zhlédnutí stačit bude.