Steve Jobs (2015)

Vlastně nevím, jak tento film uchopit. Pokud to měl být náznak životopisného filmu, pak to je dost slabý. Pokud to měl být film o třech uvedení produktů, pak ano. Tentokrát je těch dialogů (speciálně Jobse a Hoffmanové) až moc, filmu to příliš nepomáhá. Na druhou stranu - pohled do zákulisí je fajn, vztahová linka Jobs a Lisa celkem taky. Nakonec jenom průměr.

Crash (2004)

Film plný emocí a  přímočarého náhledu na společnost LA okolo roku 2004. Krásný pohled na téma rasismu a dalších bolístek americké společnosti. 36 hodin - během kterých se celá řada postav protíná v emočně vypjatých situacích, některé s divákem doslova cloumají, kdy je to přímo zásah na solar. Těžko se hledá snímek, kde by postavy byly tak zajímavě nečernobílé.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Výborný film, kde sledujeme vzdorovitou Frances McDormand, jak prostě nedá policii pokoj kvůli neobjasněném případu její dcery. Oproti tomu neméně dobrý vzteklý Sam Rockwell a s nadhledem pracující Woody Harrelson. Malé městečko, jeden případ, několik postav a velký film. Dlouho jsem zvažoval nejvyšší hodnocení, ale s ohledem na konec, který mi tak úplně nesednul, to tak není, ale budu jen rád, pokud McDonagh to frekvenci filmů trochu navýší. Stálo by to za to.

Šarlatán (2020)

Povedená drama o léčiteli Janu Mikoláškovi. Velmi dobrá kamera, skvělý Trojan a výborná atmosféra, která ukazuje, jaký ten komunistický režim byl. snad jen těch prostřihů mezi časovými linkami mohlo být méně, ale celkově je to výborný film, kterých u nás je poměrně málo, jestli tím důvodem nebude ta Agnieszka Holland.

Ten, kdo tě miloval (2018)

Těžko se píší recenze k takovým filmům, kde jste hlavně rádi, že to nakonec skončilo. Vyšetřování rodiny, duch zemřelého otce,  zvláštní policie, ach jo, to je pak těžký. Zvláště, když tomu tak moc chybí alespoň ten humor. Tak jednu hvězdičku alespoň za postavu doktora v podání Hynka Čermáka, ať to není vyloženě odpad.

Sázka na třináctku (1977)

Spíše slabší československá kriminálka, kde se do malého městečka přijede vyšetřovatel z Prahy, aby případ krádeže peněz z poštovního vozu vyřešil. Tomu moc neprospívá ani vytvoření vztahu s dcerou správce ubytovny. Tak nějak mi moc neseděly hlavní postavy, ať už to by Satoranský, Cigánová nebo i samotný Hrušínský, proto to jsou jenom dvě hvězdičky.

Havel (2020)

Film o našem prezidentovi, kterého si vážím, není špatný, ale o mohl být o dost lepší. Ukazuje poměrně dost o vztazích s Olgou a jinými ženami, ale už o dost méně dramatičnosti přináší ze samotného disidentu. Za mě to je prostě málo a to i přes dobrý výkon Dvořáka nebo i Hofmanna v roli Lanďáka.

Monster Hunter (2020)

Asi bych u Monster Hunter neřešil příběh, protože jsem ani žádný nečekal. Čekal jsem nějakou variaci na Riddicka či Černočernou tmu tentokrát v podání ženy a toho se mi také dostalo. Mozek jsem během sledování ničím zatěžovat nemusel, ale podívaná to tak špatná nebyla. Solidní tři hvězdy.

Ava: Bez soucitu (2020)

Skvělá nájemná vražedkyně tak úplně na jedné akci neuspěje a vlastní organizace se rozhoduje, co vlastně s ní. Herecké obsazení na jedničku, ale film samotný spíše slabší podprůměr, nezachrání to ani John Malkovich.  Příliš nefungují ani rodinné vztahy a vazby, takže se chudák Jessica nemá o co opřít. Až mě jí je líto.

Ex Machina (2014)

Zajímavý komorní příběh z horského sídla šéfa IT společnosti, který pracuje na vývoji umělé inteligence. Jak se s tím popasuje nadějný programátor. Na čí straně bude? Kam až může umělá inteligence zajít? Výborná je Alicia Vikander, ale ani Isaac a Gleeson nezaostávají příliš za ní.