Gentlemani (2019)

Velká paráda. Filmy Guye Ritchieho mám rád a tady mi udělal mimořádnou radost. Dobré obsazení, kde se hlavní postavy předhání, kdo bude lepší. Boj o business s trávou jak vyšitý. Poklidné tempo, kde se ale stále něco děje, kvalitní černý humor, výborné dialogy, vydírání a příběh, kde všechno do sebe s hodinářskou precizností zapadá. Takhle má vypadat správná gangsterka, u které se budete bavit.

Telefonní budka (2002)

Je až překvapivé, co všechno dokáže vytěžit Joel Schumacher z filmu, který se odehrává skoro celý na jednom místě a přitom mu téměř nic nechybí. Napětí parádní a i samotné zakončení je důstojné.  Je vidět, že někdy stačí málo k velkému výkonu. Ten pocit, kdy musíte říci před všemi pravdu, která bude tak moc bolet......

Mrazivá past (2021)

Celkově takový průměr, ale já bych to rozdělil na dvě části. První polovina včetně jízdy po ledu byla skvělá a film mě moc bavil, bohužel závěrečných 30 minut už je prostě příliš. Neustálé návraty záporáka, scény už přitažené za vlasy, to vše vedlo k tomu průměru, škoda, protože kdyby si film udržel úroveň té první poloviny, tak by to byla paráda.

Oběti - Znásilnění (2000) (epizoda)

Na televizní film to vlastně není špatné. Zajímavě podané dilema ženy, která se rozhodne, že znásilnění nenahlásí, aby nezničila rodinu. A film odkrývá, co všechno takové rozhodnutí může způsobit a které rozhodnutí by bylo vlastně lepší.

Soudný den (2008)

Solidní téma boji proti viru, které uzavře Skotsko od zbytku země, aby se vir dále nešířil. Jakmile se vir znovu objeví, je potřeba poslat elitní jednotku za zeď , aby zjistili, co s tím. Hodně béčkový thriller / sci-fi film, který má potenciál, ale realizace je o dost slabší, takže jsem byl na konci rád, že už to skončilo. Slabší dvě hvězdy.

Mezi vlky (2011)

Liam Neeson tento film jednoznačně táhne, takže přestože bych si vzpomněl na celou řadu lepších survivor filmů, tak jsem nakonec byl celkem spokojen. Vlci jsou tentokrát moc silným protivníkem, občas jsem postrádal logiku v boji o přežití, ale Liam Neeson a závěr filmu to nakonec vyrovná. Lepší průměr.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Celkem důstojné zakončení celé série, určitě lepší díl, než byl předchozí. Závěr se blíží, pouť Kapitolem má dostatek napětí, stejně jako scéna s mutanty. Konec je, jaká je, ale i tak beru Hunger Games jako solidní ságu a Sílu vzdoru 2 jako solidní završení potě Reprodrozda.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Tak Hunger Games se z arény přesunul do války krajů a odporu proti kapitolu. Za mě asi nejslabší část celé série, přestože samotná politika není špatně popsána, role Moore i Hoffman jsou dobré, tak jsem trochu tápal, stejně jako tápala filmem Katniss.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Možná o chloupek lepší než původní díl, i přes šťastný návrat z bojové arény o přežití se Katniss a Peeta do Hunger Games vrátí a čeká je znovu souboj - tentokrát s předchozími vítěz Hunger Games. Film působí o něco vyspěleji, než tomu bylo u jedničky, na druhou stranu trochu chybí překvapení, co se bude v té aréně dít.

Hunger Games (2012)

Zajímavý námět. Svět rozdělený do dvanácti krajů a Kapitolu a k tomu zvláštní hra zástupců všech krajů, ve které přežije pouze vítěz.  Nemám problém s Katniss ani ostatními. Film nabízí řadu zajímavých iluzí, přípravu na bitvu a pak samotnou hru o přežití. Já jsem se těch 137 minut nenudil.