Na Stojáka v kině (2018)

Na Stojáka (nebo Commedy Club) mám rád, takže film mě celkem bavil, ale čekal jsem asi trochu více ze zákulisí, když bych si pustil několik dílů Commedy Clubu, tak se mi dostane toho samého a to je na film trochu málo. Ty tři hvězdičky spíše vypovídají o radosti ze stand up komiků u nás, než o filmu jako takovém.

Black Widow (2021)

Za mě velmi mírné zklamání. Na Black Widow jsem se těšil, film i řadu věcí z minulosti vysvětluje, což je dobře, ale samotný film mohl dopadnout lépe. Asi nejvíce mi vadí slabé rozvinutí Taskmastera, tady moc prostoru nedostal, filmu ani příliš nepomohla potitulková scéna. Na druhou stranu Scarlett Johansson i Florence Pugh jsou fajn, nakonec celá "rodina" není špatná. Ve výsledku se film blíží spíše k průměru, což je u Marvelu málo a zůstává u mě pocit, že Black Widow by si zasloužila trochu více.

Nebezpečný (2021)

Takový spíše béčkový akční film, kde je špičkový zabiják, který ale potřebuje časté konzultace od svého psychologa (kde se tam vzal Mel Gibson, to mi hlava nebere). Ty dvě hvězdičky jsou spíše na hraně - jedna je za atmosféru takřka opuštěného ostrova a druhá za Estwooda. Jinak ale není moc o co stát.

Eternals (2021)

Příchod zcela nového týmu superhrdinů, těch co dbají o planetu Zemi a bojují s devianty, neproběhl nakonec tak lehce, jak jsem očekával, tentokrát se mi od Marvelu nedostalo takové podívané, jakou jsem čekal, na druhou stranu - pořád to je film na úrovni průměru hollywoodské produkce. Směs různých ras rozhodně nevadí, spíše je na škodu hlubší rozepsání postav, chybí větší ztotožnění, tak nějak se na ten film divák dívá z velké dálky. Kvalitně provedeno, ale Marvel uměl o dost lepší filmy.

Ladíme! (2012)

Lehounce nadprůměrná americká dívčí komedie, vysokoškolačky, které se sejdou ve skupině, která se chce prosadit na soutěžích a capella. Hudebně celkem OK, na odpolední pobavení vlastně fajn, ale nic víc se čekat nedá. Ke třem hvězdám to překvapivě netáhnou hlavní hrdinky, ale Rebel Wilson nebo spolubydlící Becy. Tam si film tu třetí hvězdičku zaslouží.

105% alibi (1959)

Solidní detektivka - první případ pánů Líbala a Tůmy. Vyšetřování vraždy, která je spojená s výhercem Spartaku. Podezřelých je dostatek a tak má detektivka napětí až do konce.

Střípky (2021)

Na jednu stranu zajímavá detektivka, co se týče námětu a rozhodně ne zcela typická. Film o posedlosti a kam až se s ní dá zajít. Na druhou stranu - trochu chybí nějaké emoce, něco, co by diváka do příběhu více vtáhlo, když se k tomu přidá celkem nelogické chování hlavních hrdinů, tak to nakonec stačí jen lehce nadprůměrné hodnocení.

Ďáblův advokát (1997)

Tak démonický Al Pacino v roli Johna Miltona je prostě skvělý, ale ani Keanu Reeves v roli mladého právníka, který každý spor vyhraje, rozhodně nezaostává. Filmu pomáhá i povedený závěr.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý......kdo to napsal? Divadlo Járy Cimrmana je té nejlepší formě, postava Karla Infelda Prácheňského v podání Zdeňka Svěráka patří k tomu nejlepšímu, co jsem viděl. Když k tomu ještě připočtu zvědavého Karáska, tak nemůžu jinak, než 5 hvězdiček.

Andělé všedního dne (2014)

Na jednu sice celkem fajn nápad s pohledem čtyř andělů, kteří se snaží ovlivnit to, co má nastat. Přesto celý příběh je trochu kostrbatý, neběží tak, jak by mohl nebo měl a to je škoda.