Pokání (2007)

Výborný film o lži, která toho tolik způsobila a rozdělila dva mladé lidi. To vše posléze na pozadí druhé světové války. Film o lásce, vině, bolesti, shledání. Film funguje velmi dobře a umí zasáhnout na těch správných místech. Zvláště pokud nemáte rádi nespravedlnost.

Duna (2021)

Vizuálně nejde Duně vůbec nic vytknout, na takovéto filmy se musí chodit do kina, protože tam máte pocit, že písek je všude a vy opravdu jste na Arrakisu. Je to prostě nádhera (i v případě řádně nehostinného Arrakisu). Celkově se podařil i casting k filmu a budu se těšit na další pokračování. První polovina filmu je super. Pak začínají trošku chybět emoce a samozřejmě, závěr je, jaký u prvního filmu je. Proto nakonec jen 4 hvězdy.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Trojka Star Treku sice zaostává za prvníma dvěma díly, ale i tak je to dobře odvedená sci-fi podívaná. Tentokrát USS Enterprise ztroskotá na planetě, kde se posádka rozdělí do skupinek a začíná boj o přežití a zastavení Kralla. Přestože to už není na plné hodnocení, na čtyři hvězdy to dá s přehledem a Star Trek se nemá za co stydět.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Sice možná o chloupek slabší, než jednička, ale i tak to stačí na plné hodnocení, protože J.J.Abrams tyhle filmy umí, takže nějaké drobné nedokonalosti se dají odpustit, hrdinové fungují, boj proti Johnovi Harrisonovi funguje. Navíc si Star Trek drží ten drive a zábavu z prvního dílu, takže při sledování na vše zapomenete a užíváte si tuhle vesmírnou sci-fi plnými doušky.

Star Trek (2009)

Nutno říci, že návrat Star Treku se podařil na jedničku. Celkem nenuceně jsme se dostali na začátek prvních dnů posádky USS Enterprise a vznik přátelství Jamese Kirka a Spocka, ale nakonec celé posádky. Film skvěle šlape, má vtip, drive, zábavu - prostě vše, co má podobný film mít. Za mě po právu plné hodnocení, asi vezmi Star Trek na milost.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Za mě celkem povedené zpracování pohádky a dvanácti měsíčkách. Janák k tomu přidal trochu profesionality a  výsledek celkem ujde, z této pohádky legenda nebude, ale o Vánocích určitě neurazí a spíše potěší.

Odpojit (2012)

Výborný film, kde internet hraje hlavní roli a není to role zrovna hezká. Pohled na to, kam až to může zajít, jak snadno může dojít k šikaně a ublížení, jak se dají zneužít data. Realita v čisté podobě, která ničí rodiny a vztahy. Tady není nad čím váhat, film si zaslouží plné hodnocení a povinné shlédnutí. Znovu a znovu.

Dunkerk (2017)

Vojenský film o tom, jak dostat ustupující armádu zpátky na ostrovy. Jasná touha po přežití, nervozita, to vše z filmu jen sálá. Nolan rozdělil film to několika příběhů, které se částečně protínají, ale všechny s jediným cílem - jak zachránit, co se ještě zachránit dá. Provedeno výborně a nudit se nikdo nebude, ale......přeci jenom více emocí nebo příběhu by neškodilo.

Velký blondýn s černou botou (1972)

Tak trochu jiný Pierre Richard a pro mě jednoznačně jeho životní role. Léčka v rámci francouzských tajných služeb zafunguje skvěle a Pierre Richard se jí proplétá s noblesou. Řada vtipných scén, trocha romantiky protkaná špionážními intrikami, tohle se prostě povedlo.

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Pohádka, která u dětí propadla. Jára Cimrman nás tentokrát zavede do světa pohádek. Seminář je poměrně krátký, hlavní slovo má samotná hra, která se řadí k tomu nejlepšímu, co divadlo JC nabízí. A to už je co říci. Není to pocestný? Je to pocestný! Trpaslík je dobrý plavec, ale nevydrží. Tady všude seděl. Jak sedíš, ty, ty, ty a ty........a takto by šlo pokračovat ještě dlouho. Pánové z divadla JC - klaním se a tleskám.