Batman (1989)

Převedení Batmana do filmu v rukou Tima Burtona je skvělé - navíc - když se v roli Jokera Batmanovi postaví sám Jack Nicholson, pak je o podívanou postaráno. Především grafika Tima Burtona filmu svědčí, takže snad jen trošku neurčitý výkon Michaela Keatona dostává film na 4*.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Zatímco jednička mě příliš neoslovila, dvojka je o něco lepší. I když i zde se hodí poznamenat, že film příliš nedrží hlavní čtyři hrdinové, ale postavičky okolo a tučňáci jsou ještě o třídu lepší, než v jedničce. Ať už pilotování, vyjednávání s odbory nebo hlášky typu Nechci výmluvy, chci výsledky. K tomu akční babička z New Yorku - tak do dokonce vydá na 4*.

Madagaskar (2005)

Madagaskar.....trochu rozporuplný animák. Občas rozesměje, neurazí, ale ani příliš výrazně nezaujme, ono - od cesty nerozlučné čtyřky ze ZOO New Yorku nejprve do Bostonu a pak do Afriky toho asi více ani nešlo. Takže nakonec paradoxně více zaujmou tučňáci nebo Král Jelimán.

Nepřítel před branami (2001)

Vydařené válečné drama. Vůbec řada scén u Stalingradu je opravdu dobře natočena a k tomu souboj dvou elitních ostřelovačů na německé a ruské straně. Kdo z nich nakonec uspěje? K tomu trocha romantiky s Rachel Weisz jako bonus. Film má napětí, ono vydávat se každý den do boje......proto se každý den slaví jako den života navíc.

Ať žijí duchové! (1977)

Moc hezký dětský film nebo spíše pohádka aneb co všechno je potřeba udělat pro záchranu hradu. Navíc - jako bonus řada písniček, které všichni znají a k tomu hlášky - Posázaví jako stavení Jouzo! PS: Kdo z kluků nechtěl podat Leontýnce kopretinu?

Teroristka (2019)

Je třeba zabít Macha...….ale i to není tak jednoduchý. Film má řadu vtipných scén, dokud se drží přeseknutých kabelů, tak to celkem jde, druhá část ale už trošku pokulhává a začíná mít řadu nelogických míst, což je škoda, protože kdyby se podařilo udržet úroveň první poloviny, tak by to byl jasný nadprůměr, takhle to nakonec sklouzne k průměru.

Mocný vládce Oz (2013)

Od Sama Raimiho bych čekal trochu více, Mocný vládce Oz toho moc nepřináší. Ještě celkem jde úvod a útěk z cirkusu, ale jakmile se Oz dostane do země Oz, tak už to trochu pokulhává. Občas potěší scéna (viz porcelánové panenka), ale celkově jde film níže a níže. Jednou vidět mi stačilo.

Mravenec Z (1998)

Hezký animovaný film, který má svěží, vtipný, ironický a akční prvky během celé (celkem krátké doby). Propojení Woodyho Allena a Mravence Z funguje výborně, vždy se při zhlédnutí pobavím.

Po strništi bos (2017)

Film poskládaný ze střípků příběhu Edy Součka, který se s rodiči přestěhuje během války z Prahy na venkov, tam se stane členem klukovské party a musí s učit rozdílům, aby nebyl za blbýho Pražáka. Tak se třeba musí naučit chodit po strništi bos. Ty příběhy mají jasný rukopis od Svěráka a profesně je film natočen dobře, jen mu chybí kouzlo Obecné školy a možná nosnější propojení příběhů, než jen postavu Vlka. I tak jde o mírný nadprůměr (lepší 3*).

Plán útěku (2013)

Tak konečně pořádně spolu dvě obrovské hvězdy akčních filmů Stallone a Schwarzenegger. A i proto mě nakonec překvapilo, že se mi paradoxně asi o něco více líbila část týkající se útěků z vězení, než samotná akce na konci. Je to celé takové zvláštní, kdo jen by se chtěl živit testováním možnosti útěku z vězení. To je teprve job! Vlastně jen účast obou hvězd film vytáhne alespoň na 3*.