Góóól! (2005)

Příběh Santiaga Muneze, který to dotáhne z parku v Los Angeles, kde hraje amatérsky fotbal, až do slavné Premiere League. Ne všechno jde tak přímo, bláto v Newcastlu občas nechutná, ale nakonec jde vše tak nějak předvídatelně, přesto si film drží celkově solidní standard a co se týče fotbalu, tak se řadí k nadprůměrným filmům (přestože by se jinak našlo více sportovních filmů, které jsou lepší). Nakonec to vyjde na 4*, s přihlédnutím gólu Milana Baroše. Dneska už by snad nešlo natočit film s fotbalovými hvězdami, kde by se mihnul někdo z Čech.

Krasavec Beauty (1994)

Život jednoho krásného černého hřebce, vyprávěný samotným Krasavcem. Celkem milý, i když častěji smutný film, kde jsou chvíle, kdy si Krasavec života užívá a kdy to za moc nestojí. Život nemusí být vždy jednoduchý.....Silnější tři *.

Ohnivé vozy (1981)

Film podle skutečné události. Ukázka toho, jak rozdílné mohou být motivy u vrcholových běžcích, co je žene za touho vyhrát na olympiádě. Skvělá hudba od Vangelise, to je prostě paráda. Ale film samotný? Spíše lehký nadprůměr, ale nejlepší film roku 1981? To asi ne......Ono to tempo má na sprintery trochu pomalé tempo a tak vlastně otázka je, zda běžet v neděli či ne a jak silná je víra.

Expres (2008)

Sportovní filmy mám rád a tento se řadí k těm podařeným. Ať už díky příběhu rychlého chlapce, který sice září jako naděje amerického fotbalu, ale potýká se s rasismem ve své době, nebo díky solidnímu výkonu Dennise Quaida v roli trenéra. Je vidět, že sportovní příběhy založené na skutečné události mají něco do sebe a obvykle nezklamou.

Avengers: Endgame (2019)

Opravdu důstojné završení Avengers. Navazuje kvalitou na předchozí Infinity War, přestože úplně na stejnou úroveň se asi nedostane, na plné hodnocení to nakonec stačí. Zajímavý je začátek, který je o vyrovnávání se Avengers s novou situací ve vesmíru, což činí každý po svém. Je skoro neuvěřitelné, jak film utáhne 182 minut bez jakéhokoliv zaváhání, neztrácí tempo, udržuje vtip a sílu až do samotného závěru, který je doplněn dostatečnou dávkou emocí. Ano, takhle by Blockbuster měl vypadat. Počet postav a herců už ani nemá smysl vyzdvihovat, jsou tady prostě všichni.

Avengers: Infinity War (2018)

Po určitém zklamání z Age of Ultron přišli Anthony a Joe Russo s pádnou odpovědí, vrátili Avengers vtip, drive a jejich sílu a natočili nejlepší film celé série. Přitom počet postav (a s tím i nebývalý počet hereckých hvězd) opět narůstá. Přesto má film celkem jasnou linii, příběh, napětí, vtip a emoce. Hodně tomu napomáhá i solidně zvládnutý Thanos a samozřejmě silný závěr. Je až s podivem, co se podařilo Marvelu vytvořit s tou zdánlivě nesourodou skupinou komiksových hrdinů.

Celebrity s.r.o. (2015)

Jirku Mádla mám celkem v oblibě, ale tohle se moc nepovedlo. Přitom námět o natáčení nekonečných seriálů je fajn, stejně tak plánování, co udělat s hrdiny seriálu, změnit orientaci, product placement - hlavně, aby byl rating a peníze. To ještě celkem funguje, ale celkový scénář hodně skřípe a po 103 minutách převládá spíše pocit radosti nad tím, že film už skončil. Jedním z pozitivů je sympatická Monika Horváthová, tak tedy na 2* to nakonec je. Škoda.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Přiznám se, že po vydařené jedničce jsem se těšil na dvojku, která mě ale trochu zklamala. Už to není o tom, jak z hvězd vytvořit tým a zachránit svět a u toho se tak trochu pobavit. Bavení zmizelo, což samo o sobě nemusí být na škodu, ale bohužel tak úplně nefungovaly sondy do jednotlivých duší. Takže nekoná se verze ala Temný rytíř, ale Avengers ve dvojce zůstali tak nějak mezi. Navíc počet postav tak nějak narůstá a divák má co dělat. Na druhou stranu - právě upravení tomu nějaký šmrnc dodají, takže se dostanou alespoň na lehounký nadprůměr.

Velká hra (2017)

Zajímavý příběh bývalé lyžařky Molly Bloom, která musela ukončit lyžařskou kariéru a vrhla se na provozování tajných pokerových večerů pro absolutní smetánku. Kdo s čím zachází, tím také schází. Přesto Molly jde za svým cílem. A to i za cenu velkých ztrát. Některé scény jsou silné (viz Molly a otec na lavičce), někdy film zase klouže až moc po povrchu. Každopádně Jessica Chastain předvádí výborný výkon a drží ten film pevně nad průměrem, takže nakonec z toho jsou solidní 4*.

Wind River (2017)

Ano, takhle má vypadat detektivka. Mrazivá krajina Wyomingu se protíná celým film, zakousne se a nepustí. Výborný Jeremy Renner, ale i mladá zástupkyně FBI se činí. Příběh o bolesti ze ztrát a lidech, kteří se umí chovat hůře než zvíře. Až se nechce věřit, že se jedná o Sheridanovu režijní téměř premiéru.