T2 Trainspotting (2017)

Tak Danny Boyle neodolal a ke kultovnímu Trainspottingu se přeci jenom vrátil. Tentokrát už to není parta mladíků ujíždějící na drogách, ale je jim přes čtyřicet - ale život jim tak nějak pořád ujíždí a nic se daří tak, jak by možná mělo. Líbil se mi monolog Ewana při večeři s Anjelou, občas mě přepadla nostalgie, občas pocit zmaru. T2 se legendou nestane, přesto jsem rád, že se Danny Boyle k T vrátil a rozhodně to neskončilo fiaskem.

Prezident Blaník (2018)

Politických satir je u nás poskrovnu, už jen proto jsem rád, že se Marek Najbrt odhodlal k filmové verzi, ale i to je tak trochu mínusem, protože některé části filmu jsou spíše nastavováním času, přestože vtipných scének (nebo scének k pláči) není zas tak málo, je to celkově dost trefné.

Dinosaurus (2000)

Technicky velmi vydařená pohádka pro děti. Putování dinosaurů, důraz na tom, že se máme starat o své slabší členy stáda. Filmu chybí trochu výraznější příběh a děj, takže tak nějak tím dinosauřím tempem plyne, občas trošku překvapí a výrazně neodbočí. Občas pobaví, ale celkově spíše průměr.

Zelená kniha (2018)

Krásný film. Chcete vědět, jaké to je být skvělým, ale černošským klavíristou na turné po státech amerického jihu koncem šedesátých let? Viggo Mortensen má příležitost to se svým novým zaměstnavatelem prožít. A jde o herecký koncert, jaký jsem už delší dobu neviděl a soška Oscara je jenom logickým vyústěním a Vigga je mi trochu líto, že ve stejném roce se musel utkat s Rami Malekem. Film, který nepotřebuje složité triky, ale stačí si se sílou příběhu, scénáře a hereckých výkonů. Jako by se film tak trochu začal vracet ke svým dobrým kořenům......

10 000 př. n. l. (2008)

Taková pohádka pro dospělé, trochu lásky, málo slov, žádná myšlenka - na druhou stranu akce celkem OK, film rychle uteče, moc po sobě nezanechá. Je to škoda, samotných fantasy z doby 10.000 před n.l. moc není. Ale Roland Emmerich moc námětů k následování nezanechal.

Avengers (2012)

Avengers - aneb výběr komiksových hvězd první velikosti v akci (Hulk, Thor, Iron Man, Captain America, Black Widow a Hawkeye) a tentokrát ne jako fungující jednotlivci, ale musí se naučit pracovat jako tým, v sázce je osud planety. Občas na týmová spolupráce mile drhne, ale nakonec se do toho Avengers pustí a podívaná to je dobrá. Film má tah na branku, žádné velké okecávání. Přitom každý z nich občas naznačí, že to superhrdinství ná své stinné stránky.

Columbo - Sex a ženatý detektiv (1989) (epizoda)

Využití převleku spolu s vhodným alibi dává Dr.Allenbyové šanci na úspěch proti poručíkovy, ale samozřejmě, ta šance má své limity. Celkem podařený díl, Columbo a Sex, Columbo a tuba......no, stojí to za vidění.

Columbo - Velké podvody (1989) (epizoda)

Poručík se vydává znovu do vojenského prostředí, tentokrát vyšetřit smrt seržanta Keegana, která vypadá jako nehoda, ale drobnosti poručíku napovídají něco jiného - aneb spoustu cínových vojáčků. Za mě spíše slabší průměr.

Columbo - Planý poplach (1990) (epizoda)

Celkem originální díl, spolumajitelka časopisu pro muže se rozhodne prodat svůj většinový podíl, ale před schůzkou s novým majitelem zmizí. Důkazy jdou jasně proti jejímu společníkovi. Columbo má jasno, jenom - kde je ta mrtvola? Co všechno by se mělo vykopat? A pak ejhle, je to všechno úplně jinak. Tentokrát většinu filmu poručík prohrává, ale konec je už klasický. GOTCHA - aneb na tomhle mě mrzí jedině ta až moc hloupá chyba pachatele.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Pozitivem je prostor a role profesora Horáce Křiklana, film to trochu oživí. Jinak ale chybí více atmosféry a hlavně tempa, především první část postrádá více dynamiky. Vynahrazuje to až čas, kdy začne hledání viteálů a závěrečná scéna s Brumbálem. To nakonec asi na 4* stačí, ale je to tak tak.