Údolí včel (1967)

Nojo, veliká a mocná je síla řádu, kde se ocitne Ondřej a setká se s Arminem von Heidem (vynikající Jan Kačer), který později neváhá pronásledovat Ondřeje s cílem donutit ho vrátit se zpět do řádu. Vláčil dodává středověku pohled syrovosti, temna a fanatismu. Ano, takhle středověk mohl vypadat. Skvělý začátek i konec trochu zastiňují to uprostřed, které chvilkami i nudí.

My dva a křen (2006)

To je tak, když si do domu nastěhujete Owena Wilsona, to pak jde pohoda někam......když se k tomu přidá tchán v podobě Michaela Douglase, to pak není Mattu Dillonovi co závidět, vlastně je......Kate Hudson. Celkem průměrná americká komedie.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Tarzan už žije se svojí Jane v Anglii, ale je vyslán zpět do africké džungle, kde se znovu potká nejen s africkým kmenem, ale i se svou bývalou gorilí rodinou.....Navíc brzy poznává, co stojí za tím, že je znovu v Africe. Na začátku má film slušně našlápnuto, ale pak se to postupně mění a u závěru si jen můžu říct nevěřícně WTF.....Škoda. Ještě mě jen napadá, že poprvé jsem viděl růženec, který je silnější než většina zbraní......to jsem ještě neviděl.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Bridget je 43 let, práci a svou váhu celkem zvládá, jen je znovu sama. A když přijde jedna párty ala Woodstock, hned potom setkání se svou bývalou láskou a následuje zjištění, že je těhotná, spustí se znovu souboj dvou mužů o Bridget nebo lépe řečeno o její dítě. Tak jak stárne hlavní hrdinka, tak se trochu i mírní vtip Bridget, vše je tak trochu usedlejší, což ale není tak úplně na škodu. Lepší 3*.

Jason Bourne (2016)

Už to vypadá, že Jason Bourne už udělal za minulostí tlustou čáru, občas si vyrazí zaboxovat na ilegální zápas, pak se objeví bývalá agentka a prozradí mu, že ne všechno ještě ví, jak to vlastně bylo s jeho vstupem do programu a kdo vlastně stojí za smrtí jeho otce. A tak se pouští znovu do akce, znovu proti agentuře a jejím nájemným zabijákům. Akce jsou opět výborný, ale těch znovu je trochu víc, než aby to dalo na plný počet *.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Jack Reacher chce pozvat velitelku Susan na večeři, ale ta se dostává do vězení a tak nezbývá, než ji dostat ven a zjistit, co se vlastně děje a kdo má takový zájem je zlikvidovat a proč. Obvzlášť, když terčem je i možná dcera Jacka Reachera, o které dosud vůbec nevěděl. Film sice svižně ubíhá, ikdyž ne tak rychle, jak běhá Tom Cruise. Ale na druhou stranu ani ničím moc nepřekvapí.

Sedm statečných (2016)

Ono není jednoduchý se pustit do remaku opravdové klasiky (ikdyž i ta je vlastně remakem), ale nedopadlo to vůbec špatně, nakonec si znovu prožijeme příběh sedmi statečných a ani tolik nevadí, že Antoine Fuqua šel častou cestou rasového mixu všech národností včetně silné postavy ženy z vesnice, protože hlavní je příběh a ten se příliš od klasiky neliší, možná má i v případě hlavního hrdiny i jasnější motiv.

Veřejní nepřátelé (2009)

Amerika je v čase velké krize a také řádění bankovních lupičů, trnem v oku federálů v čele s Hooverem je John Dillinger, který je veřejným nepřítelem číslo jedna. A tak začíná hon na Dillingera, který však dlouho uniká, nezastaví ho ani zatčení. Johny Depp přeci jen trochu zastiňuje Ch.Balea, ale.......přestože mám filmy z podobného prostředí rád, tentokrát mě až tak Michael Mann nezaujal, jen trochu lepší průměr.

Hurikán v ringu (1999)

The Hurricane - příběh boxera Rubina Cartera, který byl odsouzen k trojnásobnému doživotnímu trestu za údajnou trojnásobnou vraždu. A tak místo dalších profesionálních zápasů v boxu se musí vyrovnat s vězením, kde Rubin napíše svůj životopis 16 kol, který se jednoho dne dostane k jistému mladíkovi, který se rozhodne, že prostě dostane Rubina z vězení. Před výkonem Denzela Washingtona je potřeba smeknout, ale jinak je film přeci jen trochu delší, než je potřeba. Film vychází ze skutečných událostí, ale asi bych ho nebral jako plně životopisný, Norman Jewison události trošku přihnul, aby lépe seděl touze po spravedlnosti, ono ve filmu je pominuto, že v Rubinově autě se našly dvě zbraně stejných kalibrů, ze kterých se střílelo, Rubin před vězením také nebyl neporazitelným boxerem ve své váze, jak by se mohlo zdát......ale to vlastně nevadí, touha o boj po spravedlnosti by měl zůstat v paměti. A tak Rubina do vězení dostala nenávist a ven ho vyvede láska.

Čistá práce (2008)

To je tak, když se parta zlodějů rozhodne, že prostě od sousedů udělá díru a podkope se do banky.......a ono to vyjde, ale ukáže se, že vlastně o peníze až tak nejde, ale o citlivé dokumenty, které vedou až k samotné královské rodině, ale i k politickým špičkám a tak nastává ten pravý hon na zloděje a napětí roste.