Columbo - Džungle ve skleníku (1972) (epizoda)

Vše začne fingovaným únosem, pokračuje vraždou a pak už klasicky Colombo versus hlavní pachatel a řešení ve skleníku. Pointa taková nijaká, pachatel se spíše sám usvědčí. Oživení jsou fialky a ambiciózní seržant Wilson, který na případu také pracuje.

Opravdová kuráž (2010)

Čtrnáctiletá Mattie se rozhodne, že pomstí smrt svého otce a dopadne Toma Chaneyho. Nejprve potřebuje peníze a pak přesvědčit Roostera Cogburna, aby Chaneyho dopadl a hlavně - aby ji vzal sebou. Společně se pak vypraví na indiánské teritorium, kde se někde Tom Chaney ukrývá. Celkem povedený film bratří Coenových, kde je výborný Jeff Bridges a neméně dobrá Hailee Steinfeld, které v roli Mattie kuráž opravdu nechybí.

Slavnosti sněženek (1983)

Nezapomenutelná pocta Kersku a Bohumilu Hrabalovi v podání Jiřího Menzela. Veselé i smutné příběhy místních lidiček. Souboj o prase, nádherná role Jaromíra Hanzlíka (no nekupte to za tu cenu...., to máte štěstí, že jdu zrovna kolem), Rudolfa Hrušínského (ten vyjetej olej jsem neměl pít) a dalších, včetně malých rolí slavných režisérů (Nic mi nevyčítejte, já vás varoval.....) aneb pamatujte, chybami se člověk učí. Tady jich ale opravdu moc není.

Dům pro dva (1987)

Silný příběh dvou bratrů, kteří snad ani nemohou býti více rozdílný. Starší Bóža, který má silné křesťanské hodnoty a mladší Dan, kterému odpovědnost nic neříká. Výborné herecké výkony Ondřeje Vetchého a Jiřího Schmitzera. Oba dva jsou hnacím motorem celého filmu a dávají mu o jednu hvězdičku vyšší hodnocení.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Komedie, která se stala legendou, byly doby, kdy jsem uměl celý film takřka zpaměti a mohli jsme s kamarády trávit spoustu času, kde hláška střídala hlášku. Máte úhel beta. No to nemám! Hliník se odtěhoval do Humpolce, Hujerovi, hrdobci atd.

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Příběh o splnění snů, o neobvyklé majitelce, ale hlavně o koni Secretariat alias Big Red, který dokázal vyhrát Trojkorunu navíc v rekordech všech tří slavných dostihů v USA. Taková poctivá pohádka od Disneyho, slušně natočená, lehce dojemná, ale tady hovoříme o skutečné legendě mezi koňmi a to je trochu málo. Škoda.

Spider-Man 3 (2007)

Nejslabší díl trilogie pavoučího muže. Peter je se svou vysněnou Mary Jane, ale znovu se mu daří ji postupně ztrácet a více a více propadat pocity hrdiny, do toho se vkládá tajemná černá hmota, která dokáže změnit Spider-mana do černa. Peter se pak chová stále divněji, když se k tomu přidá fakt, že vrah jeho strýce je stále na svobodě, nastává čas odplaty.......

Cesta za vítězstvím (2006)

Cesta za vitězstvím mapuje začátky Dona Haskinse u týmu Texas Western. Jelikož jsme v šedesátých letech, tak hraje roli i rasismus, protože trenér se rozhodne poskládat tým převážně z hráčů tmavé pleti. Přes různé překážky se mu podaří s týmem dojít až do finále NCAA, kde stanou proti týmu z Kentucky, který je naopak složen pouze z hráčů bílé pleti. Film vlastně ubíhá celkem dobře, jen kdyby v hlavní roli byl někdo výraznější, než je Josh Lucas, pak by to byl i lepší výsledek ve skóre, takhle to jsou lepší tři*.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Komedie pro (snad) teenagery o tom, co se může stát, když se Josh Harnett rozhodne, že jediný způsob, jak zapomenout na svojí bývalou lásku je 40 dní sexuálního půstu. Jeho kamarádí okamžitě rozpoutají bouři sázek a pokusů, jak těch 40 dnů půstu překazit. Hlavní problém ale nastane, jakmile do jeho života vstoupí krásná Shannyn Sossamon....... Takový celkem slabý průměr.

Spider-Man 2 (2004)

Druhý díl Spider-Mana je na úrovni jedničky. Od rozchodu s Mary Jane už uplynuly dva roky a Peter bojuje nejen s novým nepřítelem Dr.Octopusem, který zvládne svojí nervovou soustavou ovládat spoustu kovových chapadel, ale hlavně Peter bojuje sám se sebou a láskou k Mary Jane? Má obětovat schopnosti Spider-Mana pro svojí lásku? Má opravdu na výběr?