Válka Roseových (1989)

I takhle může skončit jedno manželství, sledujeme příběh Roseových (vyprávěný právníkem (D. DeVito)) - od seznámení, přes kariérní růst, až po manželskou krizi končící rozvodem a pravou bitvou o dům. Komedie, která chvíli baví, ale často mrazí. Mezi Michaelem Douglasem a Kathleen Turner to jiskří perfektně, ať už pozitivně nebo hlavně v druhé části filmu negativně. Mělo by se povinně pouštět před každým rozvodovým stáním.........no, a už je čas jít pochcat rybu.

Domácí péče (2015)

Herecký koncert Aleny Mihulové v roli zdravotní sestry, která se celý život stará o druhé (manžela, dceru, pacienty ale třeba i o žáby) a zapomíná na sebe. Když po bouračce zjistí, že má rakovinu, začne bojovat nejen se svou nemocí, ale i svou duší. Aleně Mihulové vlastně herecky není co vytknout. Celkem dobře jí doplňuje Bolek Polívka. Celkově vydařený debut Slávka Horáka, který ale nedrží tempo celých devadesát minut, začátek a konec jsou velmi podařené, prostředek už méně. Něco mezi kolem 70%.

Jak se budí princezny (1977)

Výborné zpracování Šípkové Růženky, jedna z našich nejlepších pohádek. Především Vladimir Menšík je nezapomenutelný. Princi, prchejme odsud!

Zlodějka knih (2013)

Malý velký příběh z druhé světové války, příběh Leslie, která se na začátku války dostane do nové rodiny. Na začátku neumí moc číst a psát, ale knížky se pro ní stanou důležitou součástí. Dalo by se říci taková hollywoodská verze musíme si pomáhat o ukrývání židů, ale má své osobité kouzlo. Někdy je hrdinství už jen to být lidmi. Každý takový film je dobrý pro připomenutí, co vše bylo možné a jak je to dneska vlastně prima.

Střihoruký Edward (1990)

Film o tom, jaké to je být jiný a jak to je pak v naší společnosti těžké, tak jak to má Edvard, který má místo rukou nože. Edward přitom touží hlavně po lásce. Kombinace Tima Burtona a Johnyho Deppa hned napoprvé zafungovala výborně.

Past na rodiče (1998)

Povedená rodinná komedie o dvojčatech, která se poznají teprve v jedenácti letech na táboře. Jedna vyrůstá se svým tátou v Kalifornii a druhá se svojí mámou v Londýně a tak se rozhodnou, že se vymění........ Nadprůměrná rodinná romantická komedie s vynikající mladou Lindsay Lohan.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Tak nevím, tak trochu netradiční pohádka, kde je sympatická a akční princezna, která má můj plný obdiv,ale kde je nějaká kladná mužská hlavní postava? Tady opravdu není komu fandit a u pohádky s tím mám trochu problem a když pak chybí i vtip, tak vlastně není moc na co koukat.

Princezna ze mlejna (1994)

Celkem povedená pohádka, které dost pomáhá hezká hudba, sympatická Andrea Černá a čertík v podání Yvetty Blanarovičové. Ostatní je spíše průměr.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Co dodat? Nestárnoucí klasika filmové komedie, kterou znám skoro nazpaměť a přesto se vždy znovu podívám. Životní role Luďka Soboty. Takže kdo by dnes ještě neznal nejlepší judistický oddíl STS Chvojkovice Brod, kdo by neznal docenta Chocholouška a nebo toho Donalda, co má slézt z toho lustru?

Princezna a písař (2014) (TV film)

Celkem podařená pohádka Karla Janáka. O akci zde není nouze, hodně se skáče, utíká, ujíždí a topí. Aneb.....nevadí, že jsem se nestal písařem, ale králem? Asi nevadí......