60 sekund (2000)

Tak trochu nuda, pro velké milovníky rychlých a drahých aut možná o něco menší, ale nekoná se ani velká zábava a ani napětí a ani hvězdy typu Nicolase Cage či Angeliny Jolie to nezachrání. Navíc - lze obdivovat prosté zloděje aut?

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

No, žádná velká sláva.....ať už samotný nápadem vyvolávání geobouří, efekty, které se zrovna moc extra nepovedly. Herecké obsazení je přitom slušné. Je spousta lepších katastrofických filmů.

Čapí dobrodružství (2016)

Jak vrátit čápům jejich původní úkol a to nosit děti? Celkem vydařený animák, který vydařeně balancuje mezi zábavou pro děti a zábavou pro ty starší. Navíc umí být i vtipný, takže ve výsledku nevadí, že to je vlastně taková hloupůstka.

Tenký led (1985) (TV film)

Slušná televizní hra, o pocitech někdy sobecké zrzky, která má strach o svoji pozici po tom, co si maminka přivede do bytu nového muže. Dobrým hereckým výkonem tuto hru drží Dana Syslová.

Iron Man 2 (2010)

O trochu slabší než byla jednička. Na Marvel opravdu málo akce. Oproti jedničce je tentokrát závěr fajn, jen se na tu akci trochu dlouho čeká - bez větší dynamiky. A tak to na alespoň 3* vytáhne Scarlett Johansson a Mickey Rourke s těmi super elektrickými biči.

Iron Man (2008)

Iron Man musel čekat na svůj film a to čekání nakonec stálo za to. Iron Man bezpochyby těží především z výkonu Roberta Downeyho Jr., který si roli Tonyho Starka vystřihnul s velkou grácií. Film překvapivě šlape mnohem lépe v prvních dvou třetinách, od hlavního záporáka i samotného závěru bych asi čekal více, ale i tak to jsou velice solidní 4*.

Chobotnička (1983)

Solidní bondovka, u které jsem se nakonec bavil. Nebylo tak úplně zásluhou samotného Rogera Moora, kterému už tak nějak chybělo tempo, ale situace typu tankování letadla na benzínce, chlápek s jojem jako cirkulárkou, samotné holky od chobotničky, jízda po zábradlí - to vše celkem bavilo. Sice chobotnička patří k těm méně známým bondovkám, ale určitě není nejslabší.

Detour (2016)

Sice občas trochu zmatený, ale jinak celkem dobrý thriller, pro peníze se dá udělat dost, třeba i zabít. Samozřejmě, tady se nedá přemýšlet moc o morálce, zásadách atd., ale to také nebylo záměrem. Úkolem bylo dodat napětí a to se částečně podařilo. Navíc - s celkem vydařeným závěrem.

RocknRolla (2008)

Rockandrolla svým stylem vyprávění a vizuální stránkou nenechává nikoho na pochybách, kdo tento film režíroval. Podpis Guye Ritchieho je zcela jasný, ale kvalita je trochu jinde v porovnání s Podfu(c)kem nebo Sbal prachy a vypadni. Chvilkami se s nimi i měří, ale celkově je kvalitou někde jinde. Alespoň mě potěšila role Karla Rodena a jeho šťastného obrazu.

Základní instinkt (1992)

Skvělá mrcha Sharon Stone, do toho ne zrovna ideální policista v podání Micheala Douglase, legendární přehození nohy přes nohu u výslechu, trochu erotiky a moře napětí. To vše udělalo ze Základního instinktu legendu. Protože chtěla jen vědět, jestli jí to projde.