Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Druhý díl Captain America navazuje na Avengers a první díl, celkově vydařeně, tento díl je i o chloupek lepší než jednička, což není tak málo. Akce jsou vydařené podle standardu u Marvelu. Navíc už kapitán nepůsobí jako ten jasný skautík, občas donutí i k zamyšlení, jaké to je, když všichni blízcí jsou o tolik starší. Jaká je jeho role? Některé scény jsou fajn - viz souboj ve výtahu atd.

Captain America: První Avenger (2011)

Captain America - celkem zdařilý úvod do komiksu, možná s trochu pomalejším úvodem, ale to zase tak moc nevadí. Jsme svědky, jak se z mladíka, který často dostává nakládačku, ale nikdy se nevzdává. A hlavně má jasný cíl, chce bojovat ve válce za svou Ameriku. Po vzniku Captaina America občas odbočí k zamyšlení, jaké je jeho role, závěr celkem potěší. Solidní 4 hvězdy.

Beethoven 4 (2001)

No, snad už to je poslední díl, protože Beethoven 4 nic nového nepřináší, stejné zápletky, stejná neposlušnost velkého bernardýna. Navíc - už to není ani vtipné, ani dojemné. Je to už ztráta času. Jedna hvězdička za psa, který za to nemůže.....

Pád Londýna (2016)

Je tedy pravda, že ochránce prezidenta Gerard Butler se s teroristy tedy opravdu nemazlí. Akce jede na plné obrátky, střílí se o sto šest, ale kvalita filmu je poměrně nízko, až to s ohledem na herecké obsazení opravdu překvapí, stejně tak jako vizuální triky. To řadí film na úroveň béčka a spíše zavání zklamáním. K tomu samozřejmě fakt, že tam, kde selhávají ostatní státníci, tam americký prezident se svým ochráncem vytrvá.

Parta hic (1976)

No, co k tomu říci? Celý film je vlastně o tom, že je zdravé pít mlíko, ale chlapi se za to asi stydí a tak se tomu projektu všichni vyhýbají. Film plný odborů, plánů, plnění a horníků......

Terminator Genisys (2015)

Terminátor po páté......bohužel, tentokrát spíše průměr a to jen díky odkazům na T1 a T2 (především na začátku) - takové trochu nostalgii, ale jinak pátý díl nic moc nového nepřináší. Pořád se něco děje, takže film celkem zdařile doběhne ke konci, ale o moc více nepřinese - spíše taková jednohubka, což je s ohledem na první filmy trochu málo.

Predátor (1987)

Velmi dobrá akční klasika s Arnoldem Schwarzeneggerem. Dobře vykreslený strach z toho, co není vidět a co na Vás v lese někde číhá. A vy víte, že to tam je. Takže i pro elitní komando to je těžko řešitelný úkol. Samotný souboj Arnold vs Predátor - to už je taková klasika. Nutno říci, že film baví a umí napětí udržet celou dobu.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Marvel celkem zdařile navázal na poslední díl Avengers a přišel s dalším příběhem Spider-Mana - celkem svěžím a lehkým dílem, který pobaví a jako bonus přidá scény z Prahy a Liberce (vidět souboj na libereckém náměstí stojí za to). Asi tomu trošku více hloubky Avengers chybí, od Mysteria jsem čekal trochu více, ale třeba hledání reality ve virtuální světě mělo něco do sebe, celkem solidní 4*.

Těžká váha (2005)

Přestože box rozhodně není mým oblíbeným sportem, tak film o boxu jsou trochu jiná káva a Těžká váha patří k tomu nejlepšímu (i v konkurenci Rockyho nebo Zuřícího býka), Ronovi se zkrátka příběh Jamese J. Braddocka prostě povedl a tvrdě údery (převážně na city) jdou jeden za druhým vlastně celou dobu. Ať už se týký složitého období krize nebo samotných boxerských soubojů, které s Russellem Crowem snad opravdu nejde neprožívat. Tou poslední třešinkou na dortu pak je i fakt, že se jedná o skutečný příběh a základní body filmy se takto odehrály. Nezbývá než smeknout Rone Howarde!

Policajt ze školky (1990)

Průměrná komedie, kde si Arnie střihnul v roli policisty i úlohu učitele v mateřské školce a tam to nakonec i celkem funguje. Jinak film ničím zásadně nepřekvapí, ale taky neurazí.