Carrie (2002) (TV film)

Film samozřejmě neunikne srovnání s výrazně lepší verzí Briana de Palmy, nemluvě už o knižní předloze Stephena Kinga. Přesto to není tak špatné. Angela Bettis je výborná a nebýt nepovedeného konce, tak bz mohlo být hodnocení i lepší.....

Komando (1985)

Komando se hodnotí těžko. Na jedné straně se jedná o opravdovou klasiku akčních filmů osmdesátých let, ale po letech se spíše blíží komedii. Především závěr filmu, kdy nekrytý Arnie zabíjí desítky protivníků najednou, zatímco jemu se kulky vyhýbají.

Cellular (2004)

Svižný film na rozhraní komedie a thrilleru, v hlavní roli ovšem Nokia (včetně titulků). Trochu chybí logika, ale překvapivě lehce film plyne. Ale to je asi vše....

Borsalino a spol. (1974)

Slušná gangsterka s Alainem Delonem, přesto tentokrát francouzké pojetí trochu zaostává. Ani Delon tu nepředvádí svůj nejlepší výkon. Snad nejvíc mě zaujalo odrovnávání konkurentů opíjením........slabší 3*

Malá princezna (1995)

Krásný pohádkový příběh Alfonsa Cuaróna, který se musí líbit nejen dětem. Příběh Sáry, která přichází do dívčí školy, zatímco její tatínek musí do války.........Výborná kamera, která přispívá Sářině fantasii. Věřit je krásný a tenhle film si 5* zaslouží.

Až přijde kocour (1963)

Bylo, nebylo, ale lepší - mělo by bejt......Zajímavý film Vojtěcha Jasného s opravdu vynikajícím Jiřím Sovákem. Bylo by opravdu zajímavé mít Mourka, který ukáže všechny lidi v pravých barvách.

Pád do tmy (2005)

Velmi milé překvapení (pokud se tedy u hororu dá použít výraz milý). Neilu Marhallovi se každopádně tento horor povedl. Příběh i vztah mezi hlavními hrdinkami sice mohl být víc dotažený, ale to tu není hlavní. Napětí se u pádu do tmy dá krájet a většina diváků se určitě bude bát..... a o to u hororu jde. Nakonec i závěr filmu zapadá do celkově povedeného filmu.

Troja (2004)

Trója není špatný film, jsou drobnosti, které ji chybí, našly by se i historické nedostatky, ale to vůbec nevadí. Celkově film působí velmi dobře a souboj Hectora s Achillem je opravdovou lahůdkou, od přípravy až po pohřeb. Tím víc, čím víc přejete Hectorovi.......:-)) Ten souboj jednoznačně zastíní i celý závěr včetně pádu Tróje.

Tajemství nesmrtelných (2002)

Příjemný snímek na víkendové odpoledne, které ničím nepřekvapí, ale ani vyloženě nezklame. Možná až příliš jemně se dotýká témata věčného života a smrti, ale tak to asi u filmu od Walta má být.

Bobule (2008)

Velmi dobrý debut Tomáše Bařiny. Lehká letní romantická komedie o drobných pražských podvodnících, lásce a vínu (a to já můžu). Výborná Tereza Voříšková, dobrý Kryštof Hádek, dobrá kamera. To vše vytváří lehkou romantickou komedii, podle mého jednu z nejlepší českých (ve své kategorii) za poslední roky.