Wira (2019)

Woody Allen, velký fanoušek filmů bří Marxů, vyprávěl,  že si jednou zkusil jejich grotesky sestříhat do jednoho souvislého pásma gagů a už mu to pak nepřišlo tolik vtipný... tenhle film má přesně opačný problém: kdyby se vypustily všechny scény kromě těch bojových,  byl by mnohem lepší.

Top Gun: Maverick (2022)

O moc líp se to natočit nedalo, i symbolická rovina fungovala: starý bílý muž vede partu složenou z nerda,  ženy, černocha a mladého bílého muže, aby získal srdce svojí staré lásky a uctil odkaz svýho mrtvýho kámoše...

Turista (2022) (seriál)

Takže pomyslnej souboj seriálových premiér na Netflixu mezi Ozark a Better Call Saul u mě nakonec vyhrává Turista na HBO ... možná proto, že se nesnaží bejt zas nějak moc originální a přehnaně sofistikovanej, hlásí se poetikou absurdního násilí  přímočaře k Fargo, a přitom má docela uvěřitelný postavy.  U Ozark a BCS mi naopak přijde, že už důvěrně znamým postavám neveřím skoro nic, protože je tvůrci tlačí do chování a situací, které mají diváka překvapovat svojí originalitou, jenže působí spíš zcizujícím nebo umělým efektem.

Ozark - Nenažranost (2022) (epizoda)

Zklamání, šeď, nuda, křeč ... jediný závan starých dobrých časů Ozarku jsem ucítil v kapitole 13.

Minx (2022) (seriál)

Kdo má chuť na něco nadlehčenýho, ale přitom chytrýho, trochu angažovanýho, ale současně v retro stylu "starých dobrých" časů, malinko víc pikantního, i když se vší tou "starosvětskou" cudností, pak doporučuju zkusit na HBO právě tohle. Asi nejblíž se to má svým vyzněním k filmu Vrtěti ženou, ale užijou si i fanoušci Hřísných nocí nebo seriálu The Deuce: Špína Manhattanu - nehraje si to jen tolik na existenciální přesahy jako poslední dva příklady, i když se řeší podobný témata emancipace, rasismu, pracovních podmínek etc. Všude tady slouží sex a porno jen jako takové zvětšovací sklo společenských problémů, v tomhle případě navíc i jako katalyzátor humoru.

Miliardy - Cold Storage (2022) (epizoda)

To nejlepší na konec... konečně díl,  kterej dostál pověsti celého seriálu. Další série se ponese buď v tomhle stylu, anebo bude definitivně poslední.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Nejvíc mimoběžnej filmovej zážitek český provenience poslední doby, i kdy jsem podle všeho cílovka... to už jsem se popravdě dokázal víc naladit i na Matky například.

Kung Fu - Pilot (2021) (epizoda)

Nově na HBO max, asi o 2 úrovně výš než Zabijáci Wu na Netflixu, produkčně moc příjemná věc, která se svojí přiznanou, byť angažovanější naivitou blíží Cobra Cai.

Vinyl - Král a já (2016) (epizoda)

Natočeno neuvěřitelně lehkou rukou... stejně lehkou, s jakou sázel Riitchie na magickou 18. Až  dodatečně jsem zjistil, že stejnej režisér točil i epizodu 2, která je hned další nejlepší z celého seriálu.