• Fantasy

Rozum a cit (1995)

S každým ďalším filmom v ktorom hrá, sa Alan Rickman posúva v mojom rebríčku na piedestál. Dejovo predvídavé, avšak aj tak sladké Austenovej dielko, od ktorého nečakáte veľa, ale zároveň veríte, že sa nebudete nudiť. A v každom prípade omnoho omnoho lepšie ako Steelová.

Rain Man (1988)

Nie je 5* ako 5*... dal by som skôr 4, ale Hoffman bol moc dobrý. Tie 4 by som dal asi za dej, ktorý ma až tak nechytil, ako pri iných filmoch.

Interview s upírem (1994)

Herecký Olymp zjednotený a zohraný pre mňa neznámym režisérom bol vskutku excelentný. Rovnako ako ich výkon. Ich čas, kedy prišli na pľac a to, že režisér nečerpá len z ich účasti ale má ich len tam, kde ich treba. Cruise a Pitt sú chlapi, ktorých veľa ľudí v láske nemá, po tomto snímku však musí. Kirsten Dunst vychádzajúca hviezdička, smelo sa rovnajúca svojím hereckým kolegom. Slater len okrajovo ale aj tak coolový. A keď sa v diaľke objavila postava s charakteristickým mávnutím ruky, nebolo pochýb, že ide o Antonia Banderasa. Príbehovo jednoduché, a aj keď som nepoznal predlohu, bolo to super.

Klub rváčů (1999)

Celkom na 5* to nie je... ale 4 sa mi oproti iným 4 hviezdičkovým zdajú mizerne málo. Malo by sa tu zaviesť 10 * bodovanie. Bohužiaľ som nejako vycítil to prekvapivé rozuzlenie dosť skoro... dokonca celkom presne, ale nejdem prezrádzať. Náhodou Helena v "neburtonovom" filme celkom príjemný zjav. Film môže pôsobiť inšpiratívne... však každý chlap má niekedy chvíľku, že by si to s niekym rozdal. Osobne som mal pocit vo filme, že má také príjemné tempo, no ku koncu sa strašne zrýchlilo, akoby tvorcovia museli držasť nejaký časový limit. a to mi dosť vadilo a vlastne aj pokazilo dojem z filmu. Pripadal mi akosi uťatý, aj keď vlastne nebol. Myslím nebyť tohto rozpačitého konca, má možnosť Fight club stať sa kultový. Niektoré Pittové hlášky skutočne nemali chybu, aj keď ako píšu viacerí, pre niekoho môžu byť tie názory lifeurčujúce a to nem dobré.

Tajná zpověď (2004)

Ako poznamenal igi B. zbytočne neuvyužitý pôvodne dobrý námet. Okrem toho chválim ešte výkon Christiana Slatera, ktorý bol pre mňa akousi zárukou akej takej kvality. Čo mne ale úplne vadilo na tomto filme bola kamera. Jednotlivé spoty a prestrihy horšie ako v argentínskej telenovele natočenej za jedno poobedie. Ani by som nedal 3* ale Slater je môj obľúbený herec a vidieť ho ako kňaza bolo vcelku zaujímavé. Amen.

Okrsek 13 (2004)

Parkúr(neviem ako sa to píše) senzácia... ale inak dosť plytké oproti druhému Morelovmu filmu. Asi tou absenciou Bessona pri tvorení scenára.

Jezero smrti (2008)

Hodne hustý film bez pretvárky... horšie ako všetky časti Saw dokopy, pretože tu ide o niečo viac ako o chorú myseľ jedného psychopata, ktorý má v pláne potrestať trestancov... . Eden lake... naozaj ironický názov a hlúpy preklad je moc krutý film. Taký krutý, že keď máte slabší žalúdok, nepozerajte... . Týpka, čo to so mnou pozeral celkom slušne natiahlo pri jednej scéne. Chvíľami sa aj bojím stať sa tým učiteľom: "Toto ma čaká? Takéto "hovada"?" Skutočnosť je taká, áno. Až do posledného detailu. Nezvládateľná, zanedbaná mládež, ale na druhej strane, keď sa niečo stane, prehnane starostliví rodičia, schopní kryť svoje dieťa, aby nebol pruser. Som rád, že tento film nenatočili Amíci. Happy end by to dosť pokašlal.

96 hodin (2008)

Je to zvláštne, ale v jeden deň som úplnou náhodou videl tento, pre mňa neznámeho režiséra film... a súčasne som videl aj Okrsok 13. Ten bol trochu slabší, ale tiež skvelý. Liamovi som normálne premenu na akčného hrdinu uveril, aj keď to nie je jeho obor... .

Záhada Blair Witch (1999)

hmmm... chcel som dať tri, že na tú myšlienku, že to bolo skutočné, skutočný dokument vytvorený z nájdených materiálov... v tom prípade by to samozrejme dosiahlo aj viac, nebyť nejakých vecí, čo mi na tom vadia... a o ktorých sa tu teraz nechcem rozpisovať. Hmmm... v každom prípade, asi som až príliš veľký skeptik, ale ani raz to so mnou ani len netrhlo... na rozdiel od mnohých béčkovejších hororov... No proste sa mi to nepáčilo.