Ukrutně šťastni (2008)

LIDI TOHLE JE SPOILER, TAKŽE ČTĚTE AŽ PO ZHLÉDNUTÍ JINAK SI POKAZÍTE ZÁŽITEK:Jestli si to někdy rozdám s vdanou ženskou v manželské posteli zatímco bude na schodech ležel na šrot ožralý manžel a pak milenku při koitusu nechtíc udusím polštářem, protože je při orgasmu příliš hlučná, tak si pustím skladbu Riders of the Freeway od Kiry a půjdu si zaplavat s jejím manželem do bažiny.

Cesta (2009)

Za každých okolností lpíme na životě. V tomto filmu se ti špatní uchylují ke kanibalismu, šíří strach a vedou život bídnější než červ proto, aby zachovali svou tělesnou schránku pro mrzké neřesti. Ti dobří však raději strádají a při pomyšlení na vraždu se jim rozbuší srdce. Ptají se sami sebe jestli dokáží zabít. Dobří lidé raději snášejí útrapy tělesné schránky, než aby zaprodali svou duši. Jejich tělesná schránka (jakkoliv se zdá být chabá) se stane bezpečnou ulitou pro duši. Duše pak vzkvétá a pučí ve světě, ve kterém všechny květy dávno zanikly. Duše je metafyzickou podstatou lidství a je tím nejcenějším co máme. Postapokalyptické krasosmutnění o jehož filmových kvalitách se dá snadno spekulovat, ale mě to zasáhlo a málem jsem se u toho rozplakal.

Bellflower (2011)

"Fucking hipsters" už mají i svůj film. Sochoking poznamenal, že ty "chujové" tam nechodí do roboty. Chodit do práce? "Too much mainstream!" Jasně hipsteři nepracují a dělají jenom samý COOL věci, tak schválně není hustý vyrobit si vlastní plamenomet? Nebo se zamilovat do potvory, která je vynikající v pojídání cvrčků? Co na tom, že se hipsteři neumějí prát, když přijde na konflikt rozbijou vám o hlavu flašku. To už je undergroš jako hovado. Scénář je prostě slabý (jestli jsem se o tom ještě nezmínil). Absence scénáře však nemusí nutně znamenat, že se mi film nebude líbit... Tady jde především o vizuál a hned na první pohled to je na filmu znát. Je evidentní jak se režisér Evan Glodell snažil být za každou cenu děsně "kůl", a ta okatost mi na tom vadí. Jednotlivé záběry jsou jako nezávislé části zajímavé, ale jako celek u mě nezabraly, tento film prostě nemá atmosféru. Má to jenom styl, což je vnější charakteristika, ta nejdůležitější vnitřní charakteristika tomu jaksi chybí - je to film, který nemá duši - což je v této kategorii filmů neodpustitelné. Někdo z toho možná bude hotový, ale já jsem na to neskočil. Velkým kladem je vyobrazení přátelství mezi hlavními protagonisty, to se mi dost líbilo. Dívky totiž přicházejí a odcházejí, ale přátelé s Tebou zůstanou. Je děsně sympatický, že si svůj režisěrský debut zacáloval režisér sám, ale co jako?!

Život v oblouznění (1995)

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděl tak svěží, hravý, humorný, inteligentní, příjemný, krásně kolorovaný a ve všech směrech povedený snímek, který by mi způsoboval tak čiré potěšení právě jako Život v blouznění. Vlastně ano, vzpomínám, ale to bylo něco docela jiného a nehrál tam hypersympatický Steve Buscemi. Jenom, aby bylo jasno, děj tohoto filmu se odehrává na "place", Steve Buscemi je režisér a točí nezávislý film se slušně potrhlým, ale taky pořádně sexy štábem. Kameraman Wolf je fakt řízek, a děsně mě potěšilo, že má úplně stejnou jizvu na horním rtu jako já. Ale jako FAKT! Znáte ten falešný pocit spřízněnosti? Nejspíš taky boxoval někde na trávníku po pořádném nočním reji (Depeche mode sraz). Zlatý časy, a tři stehy na rtu, kéž by mi tak někdo vyrazil voko, abych mohl nosit tu pirástkou pásku.... Někdy nezbývá než snít. Ach jo.

Králíkova pomsta (2008)

Tahle animace mi sedla jako hrnec na prdel. Buck Bunny je fakt sympatická figurka.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Rob Zombie vás vítá v Domě tisíce a jedna mrtvol. Bude Vám vyprávět příběh, který mu nejspíš nadiktovala netělesná entita ze záhrobí jménem Aiwass. Vtipkující a vyšinutý klaun Spaulding a jeho freak show, nesnesitelně sugestivní home videa, jako ze sbírky Charlese Mansona, archivní záběry pitev Dr. Satana .To a ještě mnohem více v nekompromisn9m obalu. Ironická veselost některých pasáží jenom přidává na psychopatickém vyznění celého snímku. Adrenalinové ozvučení spolu s hypnotickou vizuální stránkou dělají z tohoto hororu ten nejlepší slasher jaký znám. Run rabbit run

Velký neklid (1985)

Sympatičtější než studio Pixar.

Alphaville (1965)

Agent Lemmy je mi sympatický jako neštovice, ty pravé. Ve filmu se citují celé básně, o tolik je nešťastnější, že jsou milostné scény mezi agentem Lemmym a krásnou Natashou bez jakékoliv vášně a pravost citů je uvěřitelná asi jako mnohonásobný orgasmus u pornohvězdy. V budoucnosti vzdálene stovky světelných let si v Godardově podání musíte zvyknout, že bude budoucnost vypadat, jako přežitá minulost. Prostě je to starý film, musí tedy táhnout myšlenkou, nikoliv exteriéry. Alphaville je představa vzdálené dystopické budoucnosti, ve které bude potlačeno vše co není exaktní a logické, podobně jako třeba ve filmu 451° Fahrenheita, který vychází ze známé knižní předlohy. Hlavní mocenskou entitou společnosti je superpočítač Alpha 60, který sbírá data, analyzuje a vyvozuje logické závěry, těmito závěry se pak musí společnostu řídit. V tomto filmu však počítač filozofuje o čase v metaforách a značně nevědecky! V první přednášce z Fyziky, kterou jsem měl, přišel pan docent Malinský a skoupě prohlásil: ,,Čas je kvantový a relativistický, plyne sám od sebe ze své podstaty!" Tak nějak by měl exaktní počítač mluvil. Pravidelně se ve filmu objevuje Einsteinova rovnice E=mc2, zajímalo by mě kolik diváků ví (bez googlování) co znamenají jednotlivé znaky v rovnici obsažené. Ta rovnice je tam z jediného důvodu - je totiž slavná. Snad to někomu způsobuje radost, že zachytil nějaký odkaz. Godardův film, U konce s dechem, mám v top desítce, na tomto krásném snímku mě zaujaly filmařské postupy, ale v Alphaville si je vychutnat nemohu, protože je všechno špatně. Láska působí pavlačově, poezie chladně a myšlenky jsou nesourodým slepencem impotentních výroků. Jde o exploitační film, taky si užijete pár bezvadně trapných akčních scén a dokonce jsem se dočkal automobilové honičky jako vystřižené z turecké detektivky Hadr . Kvůli této hromadě hoven musím být kritický. Nejlepší jsou uživatelé, které se v kometáři nezapomou pochválit za svůj vkus, protože tohle je přece film pro "náročné". Zlatej Solaris. Nebudu přemýlat o myšlenkách obsažených v tomto filmu, protože mě prostě nezájímají a chci na ně zapomenout.