FUBAR (2023) (seriál)

Skodicka. Tu sa toho podarilo pramalo. Akcia je slaba, lacna, genericka a casto nedoverihodna. Pokus o rodinnu dramu uplne mimo. Humor ako tak. Obcas trapne, obcas vtipne. Postavy su napisane zle, herecky jalove  A dialogy su miestami horsie ako v neskorsich Seagalovkach. Nechapem Rko, lebo cielovka vyzera tak na 10-15 rokov. Mentalne je to na urovni Baywatch, Blesk v raji s Hulkom Hoganom alebo Power Rangers. Zniesol som to len preto, ze som 90s kid a na vyssie menovanych skvostoch som vyrastal. Nieco ma stale nutilo pozerat dalsi a dalsi diel. Asi obcas dobre padne nejaka chujovina, po ktorej clovek oceni, ake dobre serialy sa dnes tocia. Davam 2* ale pochopim aj odpad.

Narcos (2015) (seriál)

Zaujimavy krimi podla skutocnej udalosti. Jediny problem je, ze ma 94%. Tym padom moje ocakavania boli, ci som chcel nechcel, giganticke. A uplne ich to nenaplnilo. Asi sa ani nedalo. Na serialy je super uplne vsetko, okrem jednej veci. Obcas som sa pri tom proste nudil. A to je problem. Za mna tak 75%-80%.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Akoze moze byt ale na rit ma to teda neposadilo. Jasne to ide na vlne stranger things, IT a pod. kdexsa spaja nostalgia, detsky hrdinovia a mix hororu s komediou. Problem je ze uz tu boli vtipnejsie, akcnejsie, hororovejsie aj nostalgickejsie kusky. Toto je taka povinna jazda. Niektore momenty su fajn, odsypa to ale nic extra tu nie je. Aj ked Harald Ramis je zvladnuty na jednotku. 3 a pol*.

Bullet Train (2022)

No to bol ulet. Rozjazd je pomaly. Chvilu sa to tvari ako film od Guya Ritchieho. Ale potom uplne ustreli dekel. Ako komedia to funguje super. Herecky je to nabusene az po okraj. Ryan Reynolds a Brad Pitt su si kvit. Channing Tatum je uplny gol. Akcia nesie rukopis rezisera, ktory rozumie remeslu. Cele je to uplne sialene, cim ide vlak dalej, tym viac. Obcas som mal zdvihnute jedno obocie a tukal si na celo. Ale napriek tomu som sa paradne bavil. Lebo vela veci tu dava zmysel, aj ked vela veci zmysel nedava. A cert je zakopany v detailoch. Akoze je to tak na 4 a pol *. Ale dnes mam stedru naladu a zaokruhlim nahor.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Je to ok. Ale podla hodnotenia som cakal vacsiu pecku. Hlasky su slusne, cele to odsypa a nenudi. Akcia strieda akciu a dockame sa kopec zaujimavych momentov. S hrou D&D to nema moc spolocneho. A prisne vzate, je to len genericky dobrodruzny digi bordel. Akurat proste vtipny a dobre natoceny. Ja to vidim niekde okoko 75%-80%.

Zelený rytíř (2021)

Moc ma to nebavilo. Artovo-filozoficka legenda, ktora sa taha ako sopel. Kameraman sa tu vyblaznil, ale inak je to o nicom. Verim ze si to najde svoje obecenstvo. Ja medzi fanusikov patrit nebudem.

Vražda v Paříži (2023)

V pohode, neubudlo zo mna. Priemerna komedia, ktora ale nenudi. Sandler je pre mna slaby komik. Jennifer uz ma najlepsie roky za sebou. Ale aj tak je to relativne dobre obsadene. Obcas je to vtipne, obcas akcne a obcas sa tvari ako svizna detektivka. Viac som od toho ani necakal. Kvalita plus minus ako pri jednotke. 60%

The Last of Us (2023) (seriál)

Hry sice nehravam, ale serial je dobry. Velmi dobry. Akurat cosi tomu chyba. Neviem presne co. Lebo emocionalna stranka funguje, akcna tiez. Dokonca su tam aj hororove sceny, kde sme si zakryvali oci. Moja zena pri nechutnych hubozombie a ja pri chlpatych homosinach. Inak herecky fajn. Tempo je relativne pomale, ale pribeh je zaujimavy. Som zvedavy ci toto bol vrchol, alebo druha seria to este len rozbali naplno. Ak ano, som pripraveny pridat hviezdu. Zatial 85%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Ou jeee. To je neuveritelne ako celu seriu posuvaju. Na jednej strane, je to stale to iste (gung fu, headshoty, mytologia, John prezije zranenia nezlucitelne so zivotom atd.). Aby sa nepovedalo ze film uz opustil korene. Na druhej strane sa to dejovo posuva a vytahuju nove zaujimave postavy. Aj v akcii sa stale snazia vytahovat nove esa z rukava. Adkins, pohlad zhora, Place de la Concorde, westernova prestrelka boli velmi osviezujuce. John nie je jediny, kto tu predvadza akciu. Aj ked obdivujem kolko kuskov bez trihu tu Keanu spravi (zbrane prebija bleskovo a na jeden zaber). Tentoraz dostali priestor aj Donnie Yen, Zaror, Sanada a dalsi. Na jednotku je aj hudba. Obcas to vedela poriadne vybicovat. A kamera s vizualom su niekedy az artove. Stopaz je mega dlha. Pre mna idealna. Pre menej zdatnych hltacov akcie to bude asi pridlhe. Velmi som zvedavy co este vymyslia do dalsich dielov. Za mna jasnych 5*.

Bledé modré oko (2022)

Cakal som trochu viac. Je to temne, ponure, dobre obsadene. Ale hutna atmosfera nenahradi chybajuce tempo. Skoda ze tam nebolo viac napatia. Pritom napad, aj krimi linka bola super. Zaver prekvapil. Scott Cooper ma cveng sikovneho rezisera. Ale mam pocit sikovny reziser by z tohoto vytrieskal viac. Avsak stale zaujimave dielo. Hodnotim to niekde medzi 70-75%. Slabe 4* a nenaplnene ocakavania.