Black Adam (2022)

Akoze toto sme videli uz 1000x. Obcas sa tu mihne dobra akcia alebo hlaska. Ale inak priemer. Celkom sa mi pacil vizual toho mesta. Prelinanie moderneho s historickym malo atmosferu. Mozno mohli upozadit tie super hrdinovske blbiny (celu liniu s tym otravnym okridelenym cernochom by som vystrihol). Keby sa to sustredilo na Rocka, ktory sa hlada kde je, co je vlastne zac, ci je vlastne good guy alebo bad guy. A viac riesili problemy toho mesta, okupaciu, historiu atd. Mohlo to byt fajn. Takto je to superhrdinsky gulas akych sme videli uz vela. Boli aj horsie. 3* 60%

Jumanji: Další level (2019)

Podobne ako jednotka, len uz okukane. Ale na druhej strane Glover a DeVito to celkom pozitivne obohatili. Jednoducha zabava ked clovek nema silu na tazsie filmy. 3* a dalsi diel uz neodporucam tocit, lebo tema je vybuchana.

Válka zítřka (2021)

Prekvapivo dobre. Myslel som ze to bude digi jednohubka. Ale je to prekvapivo drsne a obcas sa to dostane pod kozu. J.K. Simmons je prekvapivo vo forme aj po 70tke. Skoda ze Chris Pratt mi tam uplne nesedel. Respektive jeho postava bola napisana debilne. Obcas robila hlupe rozhodnutia a niektore kvazi hrdinske klise si mohli odpustit. Pritom tu bol potencial ist este hlbsie do existencialneho marazmu. Viac akcie v buducnosti. A uplne finale uz bolo trochu postavene na hlavu. Nevadi. Pacilo sa. Myslim ze 75% odo mna je fer. Lepsie ako som cakal, ale dalo sa z toho vytrieskat viac.

Uncharted (2022)

Pohodicka. Hru nepoznam. Ocakavania som mal nulove. Chut na nieco jednoduche a zabavne. Je to zmes medzi tomb raiderom a lacnym Indiana Jonesom. Akcia obcas fajn. Parkour potesil. Obcas padne vtipna hlaska. Obcas fajna zrada. Dokopy to dieru do sveta nespravi, ale mna to pobavilo na 70%.

Vřískot (2022)

Akoze miestami ma to bavilo. Kopec dobrych narazok na predosle diely alebo drobne pomrkanie na sukromie hercov. Niektore sceny su celkom napinave. A musim priznat ze som fanusik Jenny Ortegy. Ale nie je to uplne konzistentne. Obcas sa to tvari strasne meta, ale je to skor otravne. A to otrasne teatro, po tom co sa odhalia vrahovia, mi davalo nutkanie vyskrabat si oci. Akoze fakt zbabrany zaver. Celkovo v pohode filmik. Ale niekedy sa netreba snazit byt nasilu originalny v niecom, co uz nema ako byt originalne (bez toho aby to nebola chujovina). 3*

Fauda (2015) (seriál)

Uplna parada. Ma to vsetko. Je to napinave, drsne, akcne, autenticke a nechyba ani emocionalna drama. Izeraelci realne skusenosti pretavili na akcny serial. A ide im to. Vzdy ked to vyzera ze sa zacinaju opakovat, vytiahnu nejake eso z rukava. Aj 4 seria ma mega bavi. Ako plus beriem aj pohlad izraelsko palestinsky konflikt, kde obe strany na seba pozeraju s opravnenou nenavistou. Nie je to ziadna pro-zidovska agitka. A nikdy nebude dobre, lebo uz si obe strany spravili prilis vela krivd. Zaujal ma Lior Raz, maly tucny psychopat, ktory nakoniec vzdy tesne presvedci divaka ze mu treba fandit. Pocul som ze on a par dalsich boli realne v armade a nejake tie vlastne pribehy si prepasovali aj do serialu. To len pridava realistickemu nadychu. Lebo ziadna prepracovana choreografia tu nie je. Vo Faude sa bojuje o zivot. 5*

Rychle a zběsile 9 (2021)

Uff tak toto nebolo dobre. 5, 6, 7 su pre mna super diely. Sialene ale zabavne. 8 som este prekusol, ale bolo citit ze to nie je ono. 9 je bohuzial hlupost. Sice ma pobavilo ze boli vo vesmire, ale cele to bolo take nasilu. Film si robi srandu sam zo seba, akurat mu to nezeriem. Tyrese Gibson aj Ludacris boli aj vtipnejsi a mam pocit ze vystrielali vsetku municiu. Vykopavanim mrtvol z predoslych dielov ma moc nepotesili. John Cena mohol mat lepsie akcne sceny. Martyn Ford je uplne nevyuzity. Stale sa tu omiela dookola to iste. Ako uplna nuda to nebola, ale viac ako slabe 3* hviezdy si to nezasluzi. A to som fanusik serie. Kludne pochopim ludi, co napalia odpad.

Na nože: Glass Onion (2022)

Ako vsetka cest Rianovi Johnsonovi, ktory vymyslel zaujimavy a orginalny krimi namet. Rezijne je to velmi svizne a obcas aj vtipne. Zapletky a postupne rozmotavanie je genialne. Preco davam iba 3*. Srali ma niektore hlavne postavy. Nechapem co chce Craig dokazat s tym spatnym prizvukom. A zaver je uplna hovadina.

The Morning Show (2019) (seriál)

Akoze je to dobre. Herecke vykony super, napisane je to dobre. Akurat hlavna tema mam proste nezaujimala. A vacsina postav je drbnutych. Najlepsi je s naskokom Billy Crudup. Aspon v prvej serii. Ten kraloval aj nad slavnejsimi hereckymi menami. Skoda ze v druhej serii isla jeho postava trochu dole vodou. 3*

Avatar: The Way of Water (2022)

Je to super. Cameron sa s tym fakt vyhral. Bohuzial mi tu chyba ten wau efekt prveho dielu. Tam som odchadzal z kina doslova ohureny. Teraz som odisiel s pocitom ze to bolo fajn. Jedna vec ktora mi trosicku vadila, ze to kopiruje trochu motivy z prveho dielu. S radostou pojdem na trojku. Ale po 13 rokoch priprav som asi cakal nieco viac. Neviem presne co. Stale davam 85% a vrelo odporucam.