The Morning Show (2019) (seriál)

Je to dosť americké, herecké výkony sú veľmi solídne, no občas predimenzované, najmä Jennifer Aniston, ale má tu čo hrať a vidieť ju v tejto polohe je vcelku osviežujúce. Nie všetko mi scenáristicky úplne sedelo, aj postava Reese Witherspoon je často rozporuplná. ale v princípe to ako celok funguje, zvlášť od druhej polovice. Najväčšie prekvapenie, v pozitívnom zmysle, je určite Billy Crudup. Som zvedavý na ďalšiu sériu.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Po dvoch sériách musím úprimne povedať, že som sklamaný. Malo to geniálny nápad, výborný cast a skvelý rozbeh, do toho ešte tá ľubozvučná španielčina... Ale čím ďalej, tým viac to strácalo tempo, ba priam miestami sa naťahoval čas tak veľmi, až to nudilo. Ale dajme tomu. Najväčším problémom tohto seriálu je však častá nelogickosť a iracionalita mnohých mnohých situácií, činov, udalostí, priveľa šťastných náhod, až sa to, bohužiaľ, stáva neuveriteľným a niekedy až v skutku smiešnym. Hlavne, keď berieme do úvahy, ako totálne to malo byť všetko rokmi premyslené... Škoda.

Učitelka (2016)

Inšpirácia filmom 12 rozhnevaných mužov sa nedá prehliadnuť, ale inak celkom podarený kúsok so skutočne slušným scenárom a na pár výnimiek aj slušnými hereckými výkonmi. Niektoré scény trocha sterilne šušťali papierom a chýbalo asi aj trocha viac emócie, no ako celok je to príjemný počin.

Stanko (2016)

kupodivu vcelku príjemný film. je slovenský a možno sa o ňom konečne baviť (takmer s nadšením). miestami škrípe a chýba mu trocha logiky, ale to v ňom nie je podstatné a je treba sa od toho tak trocha oslobodiť. na oplátku vám film ponúkne rovnakú slobodu, akou oplývajú hrdinovia a príbeh samotný. má mnoho vtipných momentov, skvelú kameru, podmanivú hudbu a voľba Petra Kočana bola výborná.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

podpriemerny dokument, v ktorom jeho autori nasilu hladaju nieco, co skryvaju za "jedinecny" zivot a osobnost kontroverzneho rappera, no ono to tam nie je, a u ktoreho navyse tazko povedat, co je naozaj uprimne... nie prilis zaujimavy, nedojimavy, sebavedomy, obcas nekorektny, obcas vulgarny a obcas vtipny - vlastne taky isty ako jeho protagonista. nestaci to...

Amy (2015)

asi to nie je úplne na plné hodnotenie, ale emocionálne ma film natoľko rozsekal, že si ho odo mňa zaslúži... tvorbu Amy som doteraz takpovediac vytesňoval, no po tomto sa to zmenilo. Ešte dva dni som film intenzívne nosil v hlave a doteraz si kladiem otázku, či ten bol tak dobre urobený, alebo to naozaj bolo zhruba tak, ako to podávajú... každopádne, bolo to veľmi autentické, silné, so zručne poskrývanými názormi, ktoré keď objavíte, nenechajú vás chladnými a budete o nich chcieť rozmýšľať, chvíľu je vám zle, chvíľu obdivujete, chvíľu veľmi smútite a nedá sa to zvrátiť... a hlas Amy znie (obzvlášť v kinozvuku) skrátka vynikajúco.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Trpezlivé a priamočiare seriálové prekvapenie, ktoré určite nesadne všetkým. Možno vás spočiatku znepokojí, no o chvíľu vás prinúti zaujímať sa o všetko, čo vidíte. Od začiatku s jasnou víziou a s gradáciou pri každej časti. A celé s geniálnou hudbou. 8,5/10

Fargo (2014) (seriál)

Som naozaj rád, že vznikajú takéto sofistikované minisérie. Skvelá atmosféra i herci, remeslo zvládnuté na výbornú. Nechýbalo veľa do plného hodnotenia. 8/10