• Pohádka

Cedulky (2008)

To bylo hezké, taky si chci psát s někým přes ulici :))

Škola života (2009)

Mladá dívka se zamiluje do staršího muže... ALE... Klasický příběh mnoha filmů i skutečného života, ovšem netradične zasazen do 60. let. Moc se mi líbila Carey Mulligan, měla pěknou roli bezprostřední dívky, která si rychle zvykla na chování ve společnosti a naštěstí nakonec dostala rozum.

Hačikó - příběh psa (2009)

Žádný složitý děj, ale prostý příběh o věrnosti psa... Navíc tak roztomilého, že nejde nedat plný počet. Taky chválím kameru, která ukazuje svět i z pohledu psa. Vzalo mě to za srdce:)

Experiment (2001)

Mám ráda filmy z vězeňského prostředí a tento byl šokující. Ze začátku se tvářil jako dokument, ale jak se to rozjelo... snad by se lidé nechovali takto i v reálu. Určitě mohl jít trochu do hloubky, aby se vyjasnilo, proč se kdo choval tak jak se choval, bez toho to bylo dvouhodinové monitorovánéí situace a násilí, leč i tak zajímavé.

Kult hákového kříže (1998)

Z tohoto filmu si budu především pamatovat famózní výkon Edwarda Nortona, ze kterého respekt a zloba jenom čišely, film byl kvalitní, ze začátku jsem čekala co se bude dít... ještě, že přišlo vyprávění Dereka o jeho zkušenostech ve vězení, to dalo filmu trochu spád.

Muž a jeho pes (2008)

Melancholické, pomalu plynoucí, ze začátku nudné, ke konci dojemné. A hrající na city s roztomilým pejskem.

Lord of the Dance (1997) (divadelní záznam)

Tahle show mě ohromila. Nezapomenutelná hudba, dokonalý tanec s pochopitelným příběhem, sexy Flatley.

Yes & No (2000)

Geniální. Čučím že je to i na čsfd :))

Spin (2005)

Super hudba a ten borec :)

Život je krásný (1997)

Tohle jsou dva filmy v jednom! První polovina mě štvala, do vlezlého Beniniho bych se fakt nezamilovala. Jsem ale ráda, že jsem vytrvala do druhé poloviny, která mě konečně vtáhla do děje. Zajímavé prostředí koncentráku, snaha otce převést realitu na hru, dojemný konec, to se mi líbilo.