• Pohádka

Neviditelná manželka (2002)

Při nechutné šikanózní scéně za začátku filmu jsem se obávala, že to bude na mě moc, naštěstí nic horšího nepřišlo. Následoval napínavý příběh oběti, která si přeje usvědčit svého vraha a současně se "zachránit". Pěkně je zachycen vývoj zlé zkažené slečny, která napadne Nicka, na konci už vůbec napůsobí tak špatně. Hlavní hrdina je navíc velký sympaťák, takže jsem hltala každou minutu filmu.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Opět zhlédnutí tohoto filmu ve mě zbouralo předsudky o trapné krimi komedii. Některé scény byly vtipné, ale takovým geniálním způsobem, navíc je to z velké části vážným způsobem zfilmované drama, takže jsem nadšená. DiCaprio, díky kterému jsem si film vyhledala, nezklamal a já mu držela palce a zírala nad nápady jeho postavy celý film. Ráda se na něj kouknu někdy znovu.

Ostrovní zprávy (2001)

Moc melodramatické, melancholické, nudné. Zajímavé jsou tak maximálně společné scény Spaceyho s Julianne Moore, ale že jich tam je pramálo.

Largo Winch (2008)

Thrillerová stránka filmu je podle mého gusta, kdo koho zabil, jak a proč to jsou otázky, pro které stojí za to se na film dívat. Akční scény už tolik nemusím, nicméně když v nich figuruje pěkný hrdina, dají se přežít.

Noc v Roxbury (1998)

Čekala jsem hrůzu, ale kupodivu jsem neměla chuť to po pár minutách vypnout, ve chvílích nudy se dalo pařit na písničky, ale to nezachraňuje to, že se jedná o film o dvou gejích, kteří jsou navíc bratři, blázni a nesympaťáci.

Kajínek (2010)

U úvodních scén, při kterých se kameraman a střihač nejspíš slušně vyřádili, jsem si říkala, jestli je to fakt český film. Po pár minutách mě o tom převědčil, Vilhelmová se mi moc nelíbila, děj byl trochu nudný, scény jakési uťaté a já si pomyslela něco o vaření z vody. Ale jak přišly soudní procesy a útěky, vybudovala jsem si sympatie s Lavroněnkem a vše si vychutnávala. Hudba je výborná. Rozhodně stojí za to vidět, jsem docela nadšena.

Krasavec Beauty (1994)

Tento film jsem kdysi dávno viděla jako malá a dostala jsem chuť se na něj znova podívat. Je to dojemné a krásné, mohlo by být takových zvířecích filmů více.

Truchlivé dědictví (2004)

Tak tohle je pro silné povahy, já jsem kolikrát nevěřila vlastním očím, co se to na obrazovce děje. Moc zajímavé a odvážné téma.

Schindlerův seznam (1993)

Smekám před tvůrci tak velkolepého filmu, který mi ukázal něco z historie. Já ho beru spíš jako naučný než zábavný, takže ke konci už jsem trochu trpěla nad některými nudnými scénami, zajímavých tam ale bylo taky dost.

Tři životy (2007) (TV film)

Určitě jedna z koukatelných pohádek.