• Pohádka

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

První série se mi líbila, známé osobnosti, které neměly s tancem co do činění, se proměnily v ladné tanečníky, dobře se na to dívalo a poslouchalo. Kultivovaní moderátoři pořadu jen prospěli. Druhou sérii jsem vídávala jen sem tam, třetí už vůbec, bylo tam čím dál méně atraktivních osobností.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Slabší 4*. Mám ráda film podle skutečnosti, ze soudního prostředí a s Edwardem. To hovoří v prospěch snímku. Na druhou stranu zase trvá déle, než by bylo třeba, Larry je otravný s tím, jak nedá pokoj a mele si svou, naštěstí nakonec vyhraje a film může skončit.

Mlčení jehňátek (1991)

Bála jsem se, že to bude těžký horor, ale naštěstí nebyl a já sledování tohoto kultovního filmu přežila v napětí, ale ne ve strachu. Film je kvalitní, s dobrým příběhěm a výbornými herci. Jestli jsem dala 5* Sevenu, tak tomuhle musím taky.

Okamžik zlomu (2007)

Takový typ filmů mám ráda, připomínalo mi to Prvotní strach, opět vražda a vyšetřování u soudu, což je samo o sobě dost zajímavé, navíc mě zaujal i sympaťák Gosling. Nakonci jsem byla zklamaná zápletkou, taková blbinka.

End After 9 (1966) odpad!

Co to sakra má být? To už tu může mít profil každé video z youtube.

Pevné pouto (2009)

Více bych ocenila, kdyby se film držel reálna a zabýval se třeba pátráním po zločinci, sice by to nebylo originální, ale předpokládám, že by mě to bavilo víc, než tahle dvouhodinová podívaná, ve které mě zaujal začátek, ale jakési surrealistické obrazy ze života mezi nebem a zemí zůstaly mnou nepochopeny. Příjezd babičky je vyloženě trapas, který bych čekala v béčkové komedii. Herci byli bez výjimky nesympatičtí.

Moje levá noha (1989)

Myslela jsem, že se nedokážu celý film dívat na chlapce svíjejícího se v křečích, ale nakonec mě příběh Chrisyho vtáhnul a já si užívala herectví Day-Lewise i s jeho občasnými vtípky.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbala, protože komedie o rabínu, knězi a blondýnce se mi nezdála být dost atraktivní, ale když tam hrál Edward tak jsem to musela vidět. Vytknu trochu dlouhou stopáž pro film, který je o třech lidech a má vcelku jednoduchý příběh. Komedie nemusím, nebýt Eda, tak dám 3*

Úplné zatmění (1995)

Nepochybně kvalitní film s pěknou hudbou, díky kterému si určitě o prokletých básnících něco přečtu, jenomže je dlouhý a málo komplexní. Pořád je to o dvou (opravdu skvěle zahraných) bláznech, kteří bez sebe nemohou být, a o ničem jiném, trochu nuda.