• Pohádka

5x2 (2004)

Jestli nechcete koukat na nic složitého, pusťte si tento film. Já už jsem postižená z různých zapleklitých dramat a thrillerů, tak ve mně hlodalo, co se stane, co postavy skrývají.. Ale nic se neukázalo, krom toho, že byl hlavní hrdina nejspíš trochu sexuální úchyl. Jde jen o vyprávění toho, jak se dva lidé poznali, vzali se a zplodili dítě a pak jejich vztah ochladl. Na konci jsem si říkala - a to je všechno? Ale proč vlastně ne, ono to stačilo.

Rozsudek smrti (2007)

Příběh o tom, jak se z milujícího otce stane chladnokrevný vrah. Být jeho ženou, tak ho zabiju :))

Experiment (2010)

Experiment? Vždyť ten už jsem viděla. Jo nějaký nový? Aha, kouknu. A verdikt zní: původní byl lepší, nevím, proč amíci musejí mít svoji verzi, proč v každém filmu musejí být mezi hlavními postavami černoši. Jestli původní verze nešla moc do hloubky, tahle je plytká, jak kaluž před vyschnutím. Účastníci experimentu neřeší, jestli tam nejsou naschvál, jestli nemá každý svou roli, na konci je vypustí, pronesou inteligentní myšlenku a šlus. Krom toho je Brody nesympaťák, dialogy mi byly někdy k smíchu, ovšem pěkně děkuji za mnou (ne)oblíbenou deja vu scénu s nožem v ruce.

Černá labuť (2010)

Tenhle film má, aspoň pro mě, velké plus za nápad. Koho kdy napadlo točit snímek z baletního prostředí? A když si na film vzpomenu, vybaví se mi Portmanka cvičící u zrcadla. Mě zkrátka bavilo se na to baletění dívat, vidět to odhodlání dívek být nejlepší, ať to stojí co to stojí. Mohli si odpustit některé hororové prvky filmu, kdy jsem odvracela zrak a divila se co to má být. Konec byl překvapivý a hlodalo mi pak v hlavě jak to sakra bylo? a tak to má být!

Peklo s princeznou (2009)

Kromě vzkazu filmařům ať jdou do háje s čecháčštinou a výtky k některým dialogům vedeným trochu oprsklým tónem, jsem celkem spokojená. Dívat se na to dalo, moc mě to nenudilo, občas to bylo vtipné, občas jsem přemýšlela, jestli si z nás nestřílí s těmi dvojsmysly s ocamasa. A moje nové oblíbené slovo je hůňka.

Milý Frankie (2004)

Možná trochu přitažené za vlasy, nevím, jak si jinak vysvětlit chování matky, která dítěti něco zbytečně nalhává a věnuje značné úsilí tomu, aby chlapce udržela v jeho světě iluzí o dokonalém otci a je pro to ochotna i riskovat přítomnost cizího, docela drsně vyhlížejícího muže. Líbilo se mi herecké obsazení, troufám si tvrdit, že angličanky prostě umí hrát. Přesvědčila jsem se o tom ve filmu Po Tomášovi a teď znova. Dovedou přirozeně zahrát nevinné, skromné ženy, dají do toho emoce. U Butlera mám problém, že nevím, jestli se mi vlastně líbí, nebo ne, každopádně myslím, že by ze sebe nemusel dělat takového drsňáka. Film mě každopádně potěšil, pěkné rodinné drama, je to oddych od filmů plných násilí.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Na začátku jsem si řikala a proč vlastně ne trochu toho fantasy, třeba to bude něco jako Stardust. Krásne exotické a barevné prostředí, krásná princezna, akorát Gyllenhaal mi do role prince moc nesedl. Pořád tam skákal a samozřejmě ze všeho vyvázl, ale no budiž.)

Robin Hood (2010)

Klasický zástupce historických velkofilmů, které mě moc neoslovují. Postrádala jsem trochu víc zasvěcení do děje, protože jakožto laik jsem se v těch všech bitvách ztrácela a nudila se. Ale zase namakaný Russell a trocha té lásky to zachraňuje.

Sociální síť (2010)

Na tenhle film si vzpomenu vždycky, když vidím, že má někdo otevřený facebook.. :)) Bylo zajímavé sledovat zrod facebooku, co to vlastně původně bylo a jak je možné, že to zahltilo celý svět... Ale záporně hodnotím technickou stránku filmu, je vidět, že je to nacpané do těch dvou hodin, takové hektické, narychlo dělané.. A hlavní hrdina je protiva, co se tváří jako děcko, kterému někdo nekoupil to co chtěl.

Pád do ticha (2003)

Adrenalin od prvních chvil, kdy jsem bědovala, na co jsem se to zase dala.. Říkala jsem si, čím vším ten film vyplní, když je příběh o tom, že dva lezou, jeden spadne, vydrápe se a dopajdá zpět, ale kupodivu toto stačí a děj ubíhá rychle.