Doba Pitomá (2009)

Ano, z filmařského hlediska to není dokonalý dokument, ke konci možná už i trochu nudný, ale zapůsobí, což je u dokumentu tohoto typu nejdůležitější! Taková díla bych nechal promítat už na základních školách.

Za všechno může láska (2003)

Tenhle film má snad všechny předpoklady k tomu, aby byl výbornej! Ale bohužel není! Schází mu trochu víc vypointovanější příběh, trochu průhlednější děj, aby se to dalo alespoň nějak pochopit. Ale jak říkám, bohužel...

Interview (2007)

První dojmy? Nuda a zklamání! Steve je výborný herec, což tu zase potvrdil, ale jako režisér mne zklamal. A ještě jedna věc (slovy Jiřího Macháčka): ten film je především dlouhý, a to tak dlouhý, že i kdyby byl snad o polovinu kratší, tak by furt byl moc dlouhý!

Za zvuků hudby (1965)

Nemám rád muzikály! Ale takhle výbornej, oddychovej, pozitivní a dojemnej film jsem dlouho neviděl! Úžasná výprava, nenáročnej, příjemnej příběh, melodický písničky a navíc ta Julie, krásná Julie Andrews v roli fräulein Marie! Jsem prostě unešen!

Vyvolávač deště (1997)

Velmi příjemnej, dobře odvyprávěnej "právnickej" film. Výkony snad všech herců již tu byly zmíněny, ale mně se stejně nejvíc líbil Jon Voight! ;-)

Tábor tygrů (2000)

Výborná kamera a charismatický Colin Farrell (už jen kvůli němu to za to stojí!) dělají z tohodle filmu něco víc, než jen průměrný "válečný" film!

Legenda o zlaté perle (1987)

Kdysi před lety v kině mně tento film zkutečně očaroval, dnes už je to ale jen nostalgie. Naprostý souhlas s komentářem Quinta.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tenhle film si mne prostě získal. Dokonale odvyprávěný příběh, pro mne naprosto originálního námětu s opravdu výbornou režií (což teda u Finchera není nic neobvyklého) mi vyplnilo bez problému celou stopáž. Když k tomu přidáme výkon Brada Pitta s rezervou se dostávám na pátou hvězdičku. A druhá projekce mi navíc brala dech úplně stejně, ne-li víc, než první. 9/10

Quo Vadis (2001)

Jednu hvězdičku dávám jen proto, že předloha je dokonalá. Film na mne působil jako zfilmovaná pouhá osnova knihy i když chápu, že vykreslit charaktery postav, tak jako to dokázal Sienkiewicz, bude asi dost těžké!

Život je krásný (1997)

Film, který bych jako jeden z mála skutečně otituloval slovem KRÁSNÝ v tom pravém smyslu tohoto slova! Film, ve kterém Benigni, pro něj tak typickým způsobem, bagatelizuje takové věci, jako je antisemitismus nebo 2. světová válka. Film, u kterého se budete smát a plakat zároveň! Prostě film s velkým F!