Pátek anebo jiný den (2005)

Velmi zaujímavý počin s perfektným výtvarným prevedením, velmi sa mi ráta. Uplne ako stvorene na 10 hod večer v klube "náročného" diváka :)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Mno na koment k tomuto som sa chystal dosť dlho, poněvač na vymenovanie všetkých chýb, blbostí, vynechaní a dohubení som potreboval pekné nedelne popoludnie. Prvý dojem: AU. Preboha, čo ti to urobili, Potter 6? Oukej, moje najoblubenejšie su sice 5 a 7 (5 som už videl (bohužial) a 7 sa bojím, ved to zverili zas tým dvom babrákom- Yatesa asi budem musieť strpieť, ale dufam že s Klovesom vyrazia dvere), ale takéto przneniesi nezasluži. Najvydarenejší je asi začiatok, unos olivandera. Potom vata vata vata vata vata. Dalej ma zabíja ma snaha zarobiť, prevaha SS (sentimentálnych sračiek) je príliš velká, zjavná a nestrávitelná. v knihe bol tento fragment podsuvaný jemne a čitatel si mohol utvárať názor sám a zistovať vzťahy postupne. Tu to bola vlastne polovica filmu, predostretá.... vlasne nie predostretá, hodená do xichtu silou dorážačky a mne absolutne nestrávitelná. Kým v knihe je vzťah Rona a Hermiony nejasný a rozporuplný až niekde to 5stej strany Pottera 7(!), tu je všetko vytárané, prehliadnutelné a predvítatelné tak, že už im vlasne vyzvánajú svadobné zvony, rovnako ako Ginny, ktorú už odteraz možeme vlasne volať Potterová. a to ide len o vzťahovú zložku, ktorú mohli tak o polovicu okresať, Ron je 3/4 filmu vlasne iba zanepráznený riešením Lavender, ktorá, dovolim si povedať, bola značne vedlajšou postavou (+ malá chyba, ked sa Ron rozide s Lavender, tá sedí pri inom stole, ale ona je z Chrabromilu :P). No a koli takýmto SS sú potom okresávané doležité postavy a deje, bál som sa, že Aragogov pohreb bude vynechaný uplne, "naštasie" ho iba okresali na minimum. Neuškodilo, keby sa napríklad aj "záporaci", mihli viac, Snape, asi najdoležitejšia postava celej 6tky, sa párkrat mihla, Fenrir Greyback, aj ked vyzeral luxusne, nepovedal pol slova, smrtozrutski surodenci Alecto a Amycus sa ukazali v 2 záberoch, Belatrix raz prebehla cez pole pri Brlohu (mimochodom dalšia uplne zbytočná scena) a druhýkrat porozbíjala pár pohárov vo velkej sieni (a nechce sa mi veriť, že ked už boli smrtozruti raz v Rokforte, len tam prebehli, rozbili okno a utiekli, LOL, tuná jeto strašne nelogické postupovanie). Pokial nevynechali pol knihy, tak ani stranu, z asi 7 Dumbledorových spomienok ukázali 2 , aj to obe už v traileri, o horcruxoch padla 1 a pol vety, a divák može byť z toho všetkého jeleň, hlavne že sa Potter bozkaval s Ginny (mimochodom dosť nepodarená a slaba scena), Ron bozkaval s Lavender, Hermiona vzala na večierok McLagena, lebo žiarli na Rona. Nedá mi necitovať Civalov koment: "vrcholné momenty série jsou v jeho podání opravdu... vrcholné". Cha. Vraj vrcholné. Vrcholne.... dosrané. Yates je zhola televízny režisér a zo silnými scénami by lepšie pracovala cvičená opica. 6tka bola teda velmi dojímavá. to vravím ako čitatel a velký fanda Pottera (knižného hlavne). Pri filme som ani brvou nehol, ked zabili Dumbledora. A ja som ho mal fakt rád. scéna v jaskyni- vo ničem. Prečo sa najprv odmiestnili na ten švihácky kúsok holej skaly pri burácajucich vlnách? Len a len na to, aby ich mohla švihácky obletieť kamera... Dobre, tak už máme záber do trailera, hor sa do jaskyne. Tam Dumbledore ukáže druhýkrat v v celom filme obhoretú ruku, aby sa ušetrilo na efektoch a aj tak vyzerala počítačovo a umelo. Nechapem, na čo minať peniaze na triky tam, kde by tračilo dobre nalíčiť maskérmi a mohli sme na Dumbledora pozerať aj viac ako od pol pása hore). Pokial sa nemýlim, voda v miske s medailonom mala byť jedovato zelená, tato vyzerala ako mútna minerálka. A najtrápnejší bol príchod inferiov a rádoby akčná kamera. A zaklincovali to uplne zbytočným, klišoidným pádom do vody. A už vobec ma neprekvapuje, že pri Dumbledorovej smrti som akorat tak znudene zazíval. A ked Potter vypil Felix... no to bola asi najhoršia scena, vyzeral uplne ako zdrogovaný, sfajčený, napichaný, s éčkom pod jazykom. Mno v istom zmysle je zdrogovaný človek šťastný, ale..... (+ dalšia chyba, v jednom záber Potter zjavne vypije cely flakon felixu, no v druhom ho ma ešte furt 3/4 :P). A Snape. Ten Snape. ked zbijal Dubledora, podla všetkeho by mal nasadiť nepreniknutelny, drsny, chladnokrvny a všetkehoschopny nasrany pokerface. Tam sa tvaril, ako by mal utratiť oblubeneho psa a ešte sa milo zakoktal (ja som myslel, že avada kedavra sa musi predniest s chladnokrvnym umyslom, a nie nerozhodne, ale Kloves a Yates to určite vedia lepšie ako ja XD). A tak odsrať tak silny moment, ako je konečna hadka Snapa a Pottera, to sa len tak nevidí. Ano, ako Yates, tak Kloves su umelci, lebo takto doje..vať perfektne knihy, to je fakt umenie. A šte nakoniec musim pochvaliť našich výborných a geniálnych slovenských distributorov, že nedokážu za 2 mesiace letných prázdnin a nepretržitého premietania Pottera nasrať do kina JEDINU TITUKOVU VERZIU!!!! Lebo akože ten dabing bol HNUS, ZRÚDNOST a OHAVNOST, priam fyzicky mi ubližoval (dabovať Alana Rickmana je svatokradež a Lavender bolela horšie ako plucna embolia). AAARRGGHH!!!!! Mno to je tak zhruba všetko, teším sa na 7čku.

Horší už to nebude (2006)

Celkom milý film s parádnym nápadom... mno aspon ja som ešte podobny nevidel.

O.C. (2003) (seriál) odpad!

Mno videl som len pár častí (nedobrovolne), ale keby mi holka nedovolila kresliť komixy (tiez tuto kreativnu činnosť praktizujem), tak sa jej táááááák zvysoka vyserem na hlavu, že v celej Kalifornii nemaju taku vysokú budovu, aby som to mohol uspokojivo uskutočniť a potom ju vykopem hrdzavou okovanou Punisherovou kanadou z mojho vysvieteneho plažoveho domku, nech si najde seberovneho degenerata. Tak.

Trhni si! (2006) odpad!

Videl som len prvých 10 minút, ale aj to stačilo. odpad!

Disaster Movie (2008) odpad!

Mno.... pri tomto "filme" človek až lutuje, že CSFD nemá záporné hodnotenie, lebo "toto" by si ho zaslúžilo..... pokial chcete nejak úplne zbytočne zabiť 90 minut svojho života, ktore vam už nikto nikdy navrati, Disaster movie je spravna volba. Duet Seltzer/Friedberg by som vyhlásil za nepriatelov štátu a č. 1a 2. Ze vraj "komedia".To by sa mi sa za tu hodinu a pol museli aspon raz, dvakrat pohnut mimicke svaly z pohotovostnej polohy, ale nestalo sa (čo je dosť nezvyčajné, ja som veselý človek, ktorého rozosmeje každá debilina a všetky filmy som poznal, a tak nemožem inak než nesuhlasiť s výrokom jedného 5* komentára (áno, naozaj také boli, neklamem): "Všetci ktorí tvrdia,že sa ani jeden krát nepousmiali pri nejakej scéne klamú, alebo nevideli originál filmu ktorý bol parodovaný."- totálny bulšit). Pri scene ked tlusty neg....afroamerican vyziva princa na suboj som sa pokusil akurat tak sam si zlomit vazy. A nechapem, ze jedinu vec, na ktoru sa dalo vo filme pozerat (ta holka v cervenom triku) zabili ti dementi v prvych 15 minutach a nahradili tou stupidnou princeznou, ktorej asi kazdy prial, aby ju ten taxik rozflakal na miiiilooon kousíčkú. Naj stupídnejšie dialogy, ake som kedy pocul zrejme nebudu sposobene len prekladoma dabingom a uroven "parodie" je prakticky nulova, pretoze: 1.: je to uplne preplacane, divak(sadomasochista) v tom nema absolutne ziadny prehlad. Filmov je tam pouzitych milion aj kus (pocitajme spolu: Aka-taka kostra je myslim z Clovelfieldu, asteroidy z armagedonu, dalej tam je vrah z No country for old man, Superbad, Hanna Montana, Kung fu panda, Sex in the city, 10 000bc, Amy Winehouse, Jesica Simpson, Justin Timbrelake, High school musical, tusim aj ta princezna je z volaakeho filmu, Iron man, Hellboy, Hulk, Batman, Princ Kaspian, Jumper, Twister, Indiana jones, Beowulf, Noc v muzeu, Hancock, extremne trapni chipmunkové (ale povedzme si rovno, co v tomto "skvoste" nie je extremne trapne)....atď, atď)..... Za 2.: Divak(sadomasochista) pri takto velkom počte filmov polovicu z nich nepozná a pokial sa nejedná o ludi, čo sa trochu zaujímaju o filmy tak aj 3/4, pretože pri natáčaní Disaster movie polovica tých "parodovaných" filmov nebola ešte vonku, čiže kedže to už samotná trapnosť a nepozeratelnosť zabila tak, že sa už viac nedalo, tento fakt berie do rúk pomyselný Necronomicon a vyvoláva tento úbohý pokus o film spať medzi živých a zabíja ho velmi dlhým, brutálnym a intenzívnym mučením (hlavne chudáka diváka(sadomasochiostu) druhýkrát. Zdá sa akoby všetku silu a čas premrhali na výber "parodovaných" filmov (a na konečnú piesen (tolkokrat si slovo fuck nevypočujete ani v porne- niežeby to bolo nejak vtipné)) a akakolvek spojitosť medzi skečmi a logika si odošli na nejaké zábavnejšie miesto (napríklad na nejaký pohreb či vyprahlú austrálku púšť) a ostala len táto, bez ladu a skladu naaranžovaná kopa sračiek, za ktorým by sa neohladol ani najzúfalejší fekalista. A my sme na to koukali. Nakoniec ešte jeden citát z istého 2* hodnotenia: "Zase tak hrozné to teda není ." Ja pravím: JE.

Scary Movie 4 (2006)

Ach...... tak už tu niekde sa začal prechod od "tupých, ale celkom strávitelných MOVIEOV" k tomu najhoršiemu, čo kinematografia vyprodukovala (meet the spartians, date movie, desnej bijak, disaster movie)

Scary Movie 3 (2003)

prekvapivo niečo málo lepšie ako 2....no furt nič moc