V/H/S (2012)

Jako celek nekonzistentní, samozřejmě za to může rozdělení do pěti nahrávek, z čehož opravdu strašidelné alespoň pro mě byli dvě a můžu říct, že byli opravdu děsivé, na druhou stranu jsem se na můj vkus nezvykle nudil a tím pádem se dostavila apatie, z které mě probrali dvě poslední nahrávky. Zde přikládám hodnocení jednotlivých nahrávek Amateur Night-(6/10). Second Honeymoon-(2/10). Tuesday the 17th-(6/10). The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger-(8/10). 10/31/98-(9/10). Nemůžu říct, že bych byl zklamaný, ale čtyřhvězdičková zábava pro mě vypadá jinak.

Truth or Dare (2012)

Rychle vyšumivší šampus, který můj obdiv nezasluhuje, ale ani jím neopovrhuji. 5/10

Livide (2011)

Toto není film pro každého a chápu hodnocení od odpadu po pěti hvězdičková hodnocení, ale kdo má rád atypické horory bude nadmíru spokojen. Za sebe nejsem úplně nadšený, ale v jednotlivých pasážích je snímek dechberoucí, někdy naopak zcela nepochopitelný(tím myslím hlavně konec, kde se musím přiznat, že nevím na čem jsem, ale asi nejsem jediný). Vyzdvihl bych atmosféru, v pár místech vynikající gore, napětí, ale i zbytečné fantasy výjevy. Stejně jako u À l'intérieur mi k plné palbě něco chybělo. 7.5/10

Smiley (2012)

Pro mě zatím největší zklamání roku a to jsem se tak těšil, že by po dlouhé době mohlo přijít výraznější oživění polomrtvého subžánru slasher. Začátek byl impozantní( dvě ''superlekačky'' za sebou jsem dlouho nezažil a rozdejchával poměrně dlouho) a já si říkal, že takhle nějak jsem si to představoval, jenže nastoupí na scénu hlavní hrdinka, která je až nesnesitelně nesympatická, hysterická a začíná nuda, která končí zhruba 10 minut před koncem, který se sice nedal vytušit, ale ani nijak neohromil. Na to, že se mělo jednat o slasher, v kterém především diváka zajímá počet mrtvol, gore, napětí, vzhled zabijáka(dost cool jen na scéně moc není). Hlavně větší absence úmrtí je to, co snímku nelze odpustit a další věc je atmosféra, práce s napětím(snímek je napínavý tak v 30 sekundách na konci) k tomu ještě přepálená stopáž a jedno velké zklamání je na světě. Na tomto snímku je nejlepší poster a vlastně ani nevím za co ty 2 stary dávám snad jen za Rogera Barta a Keitha Davida. Možná je to můj subjektivní pocit, ale tento rok je vyloženě slabý, co se týká hororů, doufám, že mě ještě něco vyvede z omylu. EDIT: Snižuji hodnocení na 1 hvězdu, film si od mě víc nezaslouží.

Captifs (2010)

Neurazilo ani nenadchlo, ale docela mi zde chyběla dnes již tradiční francouzská brutalita, na jejich poměry podprůměrně krvavé a škoda je, že útěk a následné vyvrcholení netrvalo o něco déle, možná by mě to přimělo přihodit čtvrtou hvězdu.

Černobylské deníky (2012)

Dost mi to připomínalo o rok starší Evidence, který je o level lepší a hlavně svojí atmosférou a dynamičností neporovnatelný, ale i tak Chernobyl Diares za jednu projekci stojí. 55%

Mother's Day (2010)

Velice kvalitní hororový thriller s výbornou Rebecca De Mornay v roli manipulující matky psychicky narušených potomků se sklony k labilitě.

Žena v černém (2012)

Kvalitní duchařina, dvě třetiny mě držela v napětí a to mi na 4 hvězdy stačí. 8/10

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Jsem velkým fanouškem této série, a proto jsem se nesmírně těšil na tento v pořadí již pátý díl, vzhledem k tomu, že předešlé 2 snímky se do historie série nezapsali příliš pochvalně, byl jsem o to více napnutý, jak dopadne tento a zklamaný tedy nejsem, což jde vidět i z mého hodnocení. Film odstartuje legendárních prvních 10 minut s neuvěřitelně hláškujicím Dougem Bradley, který překvapivě šéfuje mutantí rodince a to dost tvrdě. Od 15 minuty se film rozjede v nejlepší letošní masakr, krev cáká všude a hlavně kupa perfektních( bizarních, brutálních,komediálních) scén s mutanty. Pro mě zatím nejlepší letošní krvák, u kterého jsem se pekelně bavil až do konce, jen mi chybělo vysvětlení jak se ''Pinhead'' dostal ke kanibalistické rodině(možná mi to objasní drůhá projekce, doufám, že už s titulky).

The Cottage (2008)

Čekal jsem jednohubku, jakou byl třeba Victor Crowley, ale toto bylo více komedie než horor a když už horor tak mimořádně fádní s nepovedenou imitací Marilyn Masona v roli mutanta. Vtipů by se pár našlo, napočítal bych je na prstech ruky, atmosféra s tou jsem byl spokojen ve dvou momentech a to je sakra málo. 40%