Nenarození (2009)

Zvýšená míra strašidelnosti opět sráží celkové hodnocení. Pro časté konzumenty horroru a pro ty, kteří se rádi nechají strašit a nesnaží se pod tlakem hledat logické chyby, velmi slušná záležitost.

Strážci - Watchmen (2009)

Ke skvělým 300 se Snyder příliš nepřiblížil. Přílišné ambice, na které ukazuje zejména samoúčelné násilí a nahota, jdou dohromady pouze s vizuální stránkou. Příběh v polovině drhne, celá motivace spočívá pouze na neurčité hrozbě jaderné války a to i kvůli absenci situace obdobné rozmístění raket na Kubě. Celá část s vězením je zbytečná. Pointa je hezká, ale zvrhlá, a nepřináší žádné nové argumenty. Pokud ale vezmu začátek a konec, vizuální stránku, a zábavnost, vyjde mi silnějších 7/10.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Ubulenou limonádu (spíš než sitcom) okořeněnou neustálým různě kvalitním vtipkováním zachraňují sympatičtí herečtí představitelé a někdy výborné životní postřehy jdoucí daleko za rámec pouhé snahy o zábavnost. Lepší 3*. Hodnocení po první sezóně.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Žánrově syrové fantasy, kterého je třeba si cenit o to víc, že filmů ze stejné branže je jako šafránu. Snímek stojí především na stylovosti vizáže i gestikulace svých postav, nápadité kameře a přirozenosti plynutí děje. Dalším plusem je, že zážitek neruší žádné přiléhavé kostýmky, rádobyvtípky, rádobyhlášky nebo odkazy na dobově podmíněné popkulturní výstřelky.

Pád (2006)

Kombinace divoce neuvěřitelného fantaskního vizuálu s realistickými dialogy ve velmi osobitém hávu indického režiséra.

Karamazovi (2008)

Pokud si odmyslím původní divadelní představení (režírované Lukášem Hlavicou), hudbu Jana Kaczmarka, a kameru Alexandera Šurkaly, moc toho nezbude. Nápad koexistence představení a skutečného děje je hezký, ale vše zůstává pouze u nerozvitého nápadu; žádné hluboké střetávání skutečných a hraných významů se nekoná. Nenápadité zlehčování v průběhu celého děje jako protiváha patetičnosti podání vyznívá jednak jako obrana před tímto nařčením, jednak jako snaha vytvořit prvoplánové uspokojení diváka na obou frontách, komediální i tragické.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Škoda, že se tvůrcům nepovedlo do filmu zakomponovat aktuálnější ekologické či politicko-filosofické názory, v tomhle směru to bylo oproti např. Shyamalanovu STALO SE dost bezzubé. Podobně dopadla i psychologie postav, ačkoli Keanu Reeves odvedl skvělou práci a mimozemský původ jsem mu i věřil, Jacobův přerod, na kterém měl film zřejmě stát, je odbytý jednou nepravděpodobnou scénou (nemluvě o jeho dalším chování). Velmi dobré jsou triky, slušná je i akce, skvělé je cameo Roberta Kneppera.

Alias (2001) (seriál)

Po druhé sérii.