Život v moři (2006)

Tento film by se měl paradoxně jmenovat spíše Smrt v moři, protože nemine minuta, kdy by nějaký nebohý živočich nebyl za velmi nechutných zvuků rozkousán, rozžvýkán, vysát. Podle mého názoru je to pro děti velmi nevhodné a to, že je to prezentováno jako opak, je velmi zarážející. Existuje-li nějaký žánr gore přírodních dokumentů, tak tohle je jeho zřejmý představitel.

Klima (2006)

Jedna z nejúžasnějších artových studií vztahového odcizení dvojice. Překrásná kamera a niterné herecké výkony nás provázejí celou cestou skrz počáteční rozluku, uvědomění si chyby a snahu vrátit vše zpět.

Satyrikon (1969)

Úchvatná freska vyobrazující život starého Říma ve světě, jehož vnitřní logika je čerpána přímo ze zlomků původního díla římského autora Petronia.

On Top Down Under (2002)

Krásná možnost si zameditovat nad přízračně kouzelnou krajinou islandského severu a pomalými kytarovými riffy podbarvenou sluncem zalitou pouští vyprahlé austrálie, i jejich protiklady, které zážitek z vnímání jejich specifik ještě zintenzivňují.

Kimi ga nozomu eien (2003) (seriál)

Přenádherné romantické drama, které mě chytilo za srdce jako máloco.

Ghost Rider (2007)

Velmi dobrá zábava pro žánrové fajnšmekry, která není kažena žádnými nadbytečnými příběhovými klišé a na nic si tak nehraje.

Apocalypto (2006)

Vynikající velkoprodukce, která v mnohém zbavuje hollywoodský styl tvorby jeho typických nešvarů, jakým je například přílišná upovídanost, a to jak u jednotlivých představitelů, tak i v podání děje. V základní linii poměrně jednoduchý, ale o to důvěryhodněji a s větší autenticitou podaný příběh mayského bojovníka, který postrádá i milosrdnou možnost poddat se tragickému osudu svých spoluvězňů, protože za sebou zanechal rodinu, pro níž je jeho návrat životně důležitý.

Svěží vítr (1969)

Situace v Maďarsku po převzetí moci komunisty je modelována na komorním příkladu kláštera. Úzké prostředí odhaluje zřetelně souvislosti boje o moc se skomírajícími zbytky odporu zvenčí i uvnitř samotného tábora svazáků.