Violet Evergarden: film (2020)

Jedna příběhová linie (žena pátrající po Violet) nadbytečná a nikam nevedla. Druhá (Juris) jen trochu jiná verze toho, co už jsme mohli vidět v dřívějších dílech a t třetí byla něco, co jsme si absolutně nepřál a doufal jsem, že k tomu nikdy nedojde. No, zřejmě k tomu dojít muselo, ale mě to zklamalo na všech úrovních. Ať už tím, že to tam prostě muselo být, protože romance musí v každém případě dojít naplnění a za druhé i v celkové nepříjemnosti celého toho vztahu. Stále to vypadalo skvěle (tedy až na tu CGI vodu, ta byla divná), ale byl bych mnohem radši, kdyby to nikdy nevzniklo a příběh skončil klidně otevřeně tam, kde skončil minulý film.

Vládci vesmíru: Odhalení (2021) (seriál)

Možná nejlepší adaptace He-mana, která existuje. Rozhodně o několik úrovní výš, než druhý současný seriál, He-Man a vládci vesmíru, který je hodně zaměřené na současnou mládež hrající Fortnite a podobné hry. Tohle mnohem víc cílí na diváky původního seriálu. Bez toho by tohle nevzniklo a je třeba mu přiznat zásluhy, ale zároveň je hodně zastaralý a upřímně, docela nudný (teď koukám, že je i nějaký reboot z let 2002-4, o tom jsem doposud netušil, takže nemůžu porovnat). Tohle si z něj bere to dobré a dokáže to kvalitně zužitkovat. Vypadá to fakt dobře a i když je osmdesátková stylizace fakt dobrá, mohl se jí vyhnout seriál víc vyhnout v plynulosti animace. Zas tak si ty staré seriály připomínat nemusíme. OK, přeháním, rozhodně je to víc rozpohybované, než animáky tehdy, ale ta plynulost mohla být lepší. Některé souboje také nebyly z nejúžasnějších a Beast-Man s Cringerem doslova velmi slabé.  Příběhově je to rozhodně změna, ale nemám s ní nejmenší problém. Je to tedy hodně "campy", někdy až trochu moc, ale je to většinou zábava. Téma rodiny, ale hlavně "found family" to tlačí hodně (dokonce tam ta fráze i zazní), ale proč ne? S čím bych drobný problém měl je Skeletor. Ač nemám k Marku Hamillovi obecně žádné výhrady, jeho výkon zde byl úplně stejný jako u Jokera. K té postavě je jeho dabing ikonický a hodí se, ale zde to bylo až příliš identické a vyvolávalo to pocit, jako by Skeletor nebyl nic jiného než Joker v jiném kabátě. Asi za to mohl hlavně ten smích. Působilo to trochu rušivě a osobně bych uvítal, kdyby zněl alespoň trochu jinak. Drobnost, ale mírně mě to rozrušovalo a uvítal bych něco unikátnějšího.

Vládci vesmíru: Odhalení - Série 2 (2021) (série)

I s druhou částí jsem spokojený. Pro lidi, kterým chyběli v první řadě, je zde mnohem víc He-Mana a Skeletora, i když možná ne vždy v podobě, v jaké by si představovali. Příslib do budoucnosti taky slušný, i když to zároveň mohlo být klidně ukončené. Nevadilo by mi to.  Zároveň se ale rád podívám na další, pokud to bude pokračovat v nastoupené kvalitě.

He-Man a vládci vesmíru (2021) (seriál)

Seriál napsaný desetiletými pro dvanáctileté. Možná, kdybych byl fanoušek Fortnite v cílovém věku, tak bych to dokázal akceptovat, ale fanouškem nejsem a je mi víc než součet obou věků, takže tohle mě zcela minulo. Ze začátku mi to přišlo vyloženě hnusné, asi tak u devátého dílu jsem si celkem zvykl, ale neznamená to, že by se mi to líbilo. Příběh a postavy jsou úplně hloupé a je tam až moc zřejmé cílové publikum. Za mě jasně vítězí adaptace od Kevina Smithe, k jejímuž pokračování se rád vrátím. Tohle už znovu vidět nepotřebuji a rozhodně už nepotřebuju nikdy slyšet úvodní song.

Až do poslední smrti (2019)

Upřímně spíš trojková záležitost, protože ta animace je extrémně toporná a na začátku mě hodně vyděsila, ale přijde mi to zde podhodnocené, tak trochu nadsazuji a dávám 4*.

Iron Man: Obrněná dobrodružství (2009) (seriál)

Uf, ještě že už je konec. Opravdu jsem doufal, že z toho něco bude, ale nakonec jsem měl problém vydržet až do konce. Animace ač se snaží a někdy není nejhorší, tak často hodně pokulhává a dokážu si představit desítky jiných stylů, ve kterých by to vypadalo lépe. Před začátkem jsem četl, jak animace v pilotu je horší a pak se to zlepší, což je možná pravda, ale nikdy se z toho nestala žádná nádhera. Často to bylo navíc nevyrovnané a  oproti slušnějším chválím působily některé odfláknutě. Příběhově je to slabota, i když první série ještě ušla. Druhá ale už hodně vařila z vody a velká část epizod byla jen na vyplnění a byla neskutečně pitomá. Často došlo k ustanovení nějaké hloupé zápletky v prvních pár minutách, aby pak na konci byla úplně hloupý a opakujícím se  způsobem rozřešena. Ve druhé řadě je i epizoda, kde jen díl či dva po zničení Iron Mongera, předvádí Stane armádě Iron Mongera. Vtrhne tam Iron Man, prorazí ho stropem, řekne mu hlášku a shodí ho z velké výšky, jen abych o zachytil těsně nad zemí. Nikomu to nevadí. Stane podepíše obří obchodní zakázku za miliardy. Rada Společnosti rozhodne, že povede celou společnost. Přijde Stark s právníkem a ukážou radě, že Stane se družil se zločinci. Rada Stanea okamžitě vyhodí. Stark mu řekne stejnou hlášku jako Iron Man a jemu dojde, že jsou jeden a ten samý a rozhodne se pomstít. To vše v prvních 2 minutách dílu. Hůř vykonstruované zápletky už jsem dlouho neviděl. Příběh ani animace ale nejsou na seriálu to nejhorší. Tím jsou určitě postavy. Takovou bandu nesympatických kokůtků, sypajících rádoby vtipné hlášky, aby člověk pohledal. Zasazení na střední školu ani v nejmenším neprospělo. Zde zobrazení teenageři a jejich problémy jsou otravné a Iron Manovi rozhodně víc sluší dospělost. Sám Tony je otravná postava a Rhodes není o moc lepší, ale ještě mnohem horší jsou třeba Justin Hammer, Gene Khan nebo i dospělý Hawkeye. Nikdo z nich ovšem nemá na Pepper Potts. Méně sympatickou postavu jsem už hodně dlouho neviděl a přetrpět ji bylo opravdové peklo. vymyslet tak neskutečně ukňouranou, protivnou a hloupou postavu, to už chce kumšt. To už je zlatá i goopová Gwyneth Paltrow. Jestli tenhle seriál něco dokázal tak to, že jsem alespoň docenil Downeyho podání Iron Mana, který je oproti tomuhle úplně jinde. První řada 35 %, druhá 20 %.

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Mazarinův drahokam (1994) (epizoda)

Tahle náhrada se ani v nejmenším nepovedla. Převleky a akce prostě nejsou Mycroftovým oborem. Stejně tak propojení obou povídek nebylo k ničemu dobré. Nejhorší díl celého seriálu a bylo jen dobře, že už končil.

Frigo pod šibenicí (1920)

Celkem průměrné. Keaton má i mnohem lepší příběhy. Ale vtipné pasáže tam jsou, o tom zase žádná.

On ve strašidelném domě (1920)

Do strašidelného domu se to přesune až v posledních pár minutách, ale na druhou stranu, tam už se nám dostane hromady těch strašidelných Spooks. A to se počítá, ne? Protože ti umí být opravdu strašidelní.

Potulný samuraj Kenšin: Počátek (2021)

Nejslabší díl série. Příběhově obsahojue jenom minimum nového a romance s Tomoe neobsahuje absolutně žádnou chemii a ani trochu nefunguje. Sama Tomoe je snad nejméně výrazná a zajímavá osoba celého seriálu a nejméně zajímavá žena. V takovém okamžiku mám pak problém, jakkoliv se o ní zajímat. Nechápu, proč letošní filmy byly vydány v tomhle pořadí. Final prozradil všechny zásadní události z Počátku a učinil ho víceméně zbytečným. Přitom kdyby byly prohozené, tak Final bude ovlivněn jenom mírně a ničemu by to neuškodilo. Musím tomu nechat, že to vypadá dobře a bojové scény jsou dobře zchoreografované, ale to vše bylo i v předchozích filmech, které neměli tolik neduhů z tohohle.